Vortex

Tłumaczenie: Piotr Dramski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z Trójkątem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Vortex
1-899397-10-8

David Harris opowiada swoją historię zwięźle i dynamicznie. Akcja książki jest zręcznie wpleciona w scenerię gór i misat zachodnich Stanów Zjednoczonych i Kanady. William Holley z Wydziały Narkotyków policji w San Francisco jest na tropie Waltera Mathesona. Czeka tylko, aż ów handlarz kokainą zrobi błąd. Matheson wynajmuje samolot, aby przerzucić kluczowy ładunek z Kanady do Satnów...

William Holley z Wydziały Narkotyków policji w San Francisco jest na tropie Waltera Mathesona. Czeka tylko, aż ów handlarz kokainą zrobi błąd. Matheson wynajmuje samolot, aby przerzucić kluczowy ładunek z Kanady do Satnów Zjednoczonych, poprzez Góry Kaskadowe. Samolt ulega katastrofie, a on sam pojawia się tydzień później w San Francisco i zaprzecza, że cokolwiek wie na ten temat.

Dwójka wspinaczy - Alex i Gordon - wplątuje się w sprawę. W miarę upływu czasu zacieśnia się wokół nich pęta policyjnego dochodzenia i narasta groźba ze strony świata przestępczego. Wciąga ich VORTEX (wir) przestępczych wydarzeń, nad którym tracą zupełnie kontrolę.

źródło opisu: Wydawnictwo ATI, 1995

źródło okładki: zdjęcie autorskie