Ukąszenie Pająka

Spider's Bite
9788362432097
Gin Blanco, urban fantasy
Sweet

Mam na imię Gin i zabijam ludzi. Nazywają mnie Spider. Jestem najbardziej przerażającym wojownikiem na Południu – kiedy akurat nie jestem zajęta na Pork Pit, robiąc najlepszego grilla w całym Ashland. Jako element Skały, mogę słyszeć wszystkie szepty, od żwiru pod nogami po podniebne Apallachy nade mną. Moja Lodowa magia także bywa użyteczna jako tymczasowy nóż. Lecz nie wykorzystuję swoich...

Mam na imię Gin i zabijam ludzi.
Nazywają mnie Spider. Jestem najbardziej przerażającym wojownikiem na Południu – kiedy akurat nie jestem zajęta na Pork Pit, robiąc najlepszego grilla w całym Ashland. Jako element Skały, mogę słyszeć wszystkie szepty, od żwiru pod nogami po podniebne Apallachy nade mną. Moja Lodowa magia także bywa użyteczna jako tymczasowy nóż. Lecz nie wykorzystuję swoich specjalnych zdolności w pracy, chyba że jestem do tego zmuszona. Nazywajcie to pychą profesjonalisty.
Jako że okrutny element Powietrza dwa razy minął mnie o włos i zabił mojego pomocnika, zależy mi na zemście. Zamierzam zniweczyć istnienie każdego, kto wejdzie mi w drogę – dobry czy zły. Może jestem niezłą laską, ale wciąż należę do tych spod ciemnej gwiazdy. Dlatego mam kłopoty, i to odkąd niemożliwie odpychający Detektyw Donovan Caine zgodził się mi pomóc. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje ten zabójca o zimnym sercu, kiedy włada mocą większą niż moja, jest rozproszenie płcią przeciwną… zwłaszcza kiedy Donovan pragnie mieć mnie nieżywą tak, jak pragnie się widzieć wroga – już nieżywego.

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2011/03/31/zapowiedz-spi...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwo2bs.pl/drupal/?q=node/6

książek: 1903
foolosophy | 2011-08-15
Przeczytana: sierpień 2011

Ostatnio, kiedy nastąpił przełom i znalazłam pracę, zmieniło się także moje podejście do powieści, które chcąc nie chcąc musiały dostosować się do moich wymagań - czyli błyskawiczna w czytaniu, intrygująca, sprawnie napisana, z ciekawą historią. "Ukąszenie pająka" zdało egzamin, ponieważ pomimo braku czasu powieść starałam się czytać w każdym wolnym momencie i naprawdę spodobało mi się.

Gin jest zabójczynią. Nie byle jaką. Najlepszą w mieście, najbardziej pożądaną i najlepiej opłacaną. Jej ostatnie zlecenie niestety nie idzie za dobrze. Zleceniodawcy starają się zatrzeć ślady po intrydze. Morderstwo pośrednika Gin, którego traktowała jak ojca, dolewa tylko oliwy do ognia. Młoda zabójczyni za wszelką cenę chcę odnaleźć zleceniodawcę morderstwa i opłacić się pięknym za nadobne.

Na początku nie podeszłam do tej książki wyjątkowo entuzjastycznie. Zupełnie nie wiem dlaczego, wszelkie obawy rozwiały się po pierwszy rozdziałach. Historia wciągnęła mnie bardzo szybko i interesowała do...

pablo | 2011-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2011

Gin Blanco to zabójczyni na zlecenie. Jako młoda i atrakcyjna dziewczyna nie wzbudza podejrzeń i potrafi wtapiać się w tło. W zawodzie pomaga jej magia kamienia, którą dysponuje od dziecka. Działa na obszarze mrocznego miasta Ashland, opanowanego przez pieniądze, rządzę władzy i korupcję. Do tej pory jej kariera przebiega wzorowo. Nie spodziewa się jednak, że nowe zlecenie okaże się czymś zupełnie odwrotnym niż początkowo się wydaje. Rozpoczyna się walka o życie, swoje jak i najbliższych. Gra z potężnymi siłami magii, pieniądza i władzy, musi jednak pociągnąć ofiary i nieuchronne konsekwencje. Czy Gin da radę stawić im czoła i je przezwyciężyć?

Cała recenzja pod adresem:

Zapraszam!

Monika | 2011-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2011

Zakochałam się... znowu :D
Po pierwsze: fajny humor.
Po drugie: książka ciekawie napisana.
Po trzecie: Bohaterowie! Donovan skojarzył mi się trochę z Dymitrem ;)
Więc, uwielbiam go. A Gin? Twarda kobieta, o dość smutnej przeszłości. Straciła swoją kolejną najbliższą osobę.
Książkę wręcz pożarłam ;)
Moim zdaniem: same plusy :)

Karolina Jędraszak | 2014-12-15

Uwielbiam książki o kobietach z silna osobowością.
Nasza bohaterka to płatna morderczyni. Postać trochę wyidealizowana, ale nie ujmuje to jej uroku.
Fantastyczna, mroczna, niebezpieczna i pikantna. To jest to co tygryski lubią najbardziej.. ;)

książek: 1925
ola161 | 2011-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Gin to dziewczyna z twardym charakterem i nic dziwnego płatny zabójca musi mieć nerwy ze stali. Gin to również bohaterką książki "Ukąszenie pająka" jak dla mnie dosyć fajnej i wciągającej pozycji.
Fabuła jest pełna akcji, walk oraz sporej ilości trupów. Jednak nie powala ona na kolana, jest w miarę spójna i dosyć ciekawa, ale do miana bardzo dobrej sporo jej brakuje. Bohaterowie w dużej mierze to typy spod ciemnej gwiazdy. Autorka opisuje ich jednak w różnych odcieniach szarości. Nikt u niej tak naprawdę nie jest kryształowy i każdy ma coś na sumienie. Jak dla mnie to jakaś odmiana. Dawno nie czytałam książki, w której musiałam się zastanawiać czy lubię głównego bohatera, czy też nie.
Książkę tą czyta się bardzo szybko i wystarczyły mi trzy nocne posiedzenia na jej skończenie. Akcje przebiega sprawnie i bez zbędniejszych opisów. Jak dla mnie to pozycja warta polecenia na wakacyjne wieczory. Ja na pewno sięgnę po kolejną książkę z przygodami Gin.

dilbi | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Rewelacyjnie się czyta. Łatwy język, wartka akcja.
Polecam!

Nanik | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Powoli zaczęłam tracić wiarę, że uda mi się znaleźć jeszcze jakąś wartą uwagi pozycję urban fantasy. Za książkę Jennifer Estep wzięłam się bez przekonania i... spotkało mnie całkiem miłe zaskoczenie. Lektura okazała się nawet znośna ;)

Czytało się szybko i lekko - wartka akcja, nieskomplikowane dialogi, opisy ograniczone do minimum. Nic szczególnego. Podobała mi się główna bohaterka (może dlatego, że autorka nie stworzyła jej jako kolejnej małoletniej naiwnej, nadrabiającej miną??). Podobał mi się świat, który nie jest przesadnie wypełniony magią. Nie podobał mi się pan detektyw, zbyt drętwy, ale to też miła odmiana, że nie wszyscy są doskonali.

Więcej: http://nanikowy.blogspot.com/2015/03/recenzja-jennifer-estep-i-seria.html

Zaczytanie | 2012-11-19
Na półkach: Przeczytane, Recenzje Magdy
Przeczytana: 19 listopada 2012

Niedawno ukazała się już siódma część opowiadająca o podbojach Gin Blanko, pseud. Spider – zabójczyni na zlecenie, która w każdej części podejmuje próbę przejścia na emeryturę. Z powodu różnych okoliczności jakoś jej się to nie udaje (z czego ja, osobiście, się bardzo cieszę). W Polsce wydano jak do tej pory jedynie pierwszą część – „Ukąszenie Pająka”, a cała seria nie jest zbyt dobrze znana nawet wśród fanów urban fantasy, dlatego zdecydowałam, że skrobnę o niej kilka słów i w kilku podpunktach wyjaśnię, dlaczego tak lubię czytać, kogo tym razem do zabicia ma Gin Blanco.

Cała opinia na:

Caylith | 2012-09-20

Czytadełko niskich lotów, jakich ogólnie mnóstwo teraz w księgarniach. Trudno powiedzieć, by mi się podobała, albo że mnie odrzuciła lub znudziła. Irytacja to lepsze określenie. Nie lubię, gdy z oczywistości usiłuje się zrobić coś innego. A oczywistością jest, że autorka usiłowała na wszelkie sposoby nie napisać romansu, ale romansem paranormalnym wali niestety po oczach z co drugiej strony.

Jest oczywiście bohaterka: piękna, zabójcza, ale zraniona wewnętrznie co maskuje zawodem zabójcy (oczywistość).
Jest też jej przeciwnik, do którego z miejsca odczuwa zwierzęce pożądanie, seksowny półlatynos i na dodatek glina, który również jej zapragnął od pierwszego pościgu (oczywistość). Zmuszeni do współpracy przeciw wspólnemu wrogowi łączą siły, a potem i płyny biologiczne, gdy w końcu po mnóstwie starannie opisanych fantazji głównej bohaterki, dopadają się w schowku na szczotki.
Następuje cały rozdział o seksie starannie opisanym, chociaż bez wulgaryzmów, ale i dzięki bogom, bez ckliwych...

Dorota | 2012-05-22
Przeczytana: marzec 2012

Super! super! Super! Polecam wszystkim, świetna, lekka, humorystyczna, pełna akcji historia płatnej zabójczyni-Gin-Pająka, posiadająca moc żywiołów-kamienia i lodu. Fajna bohaterka, prawdziwa babka, świetna kreacja postaci! Akcja szybka, oparta na zemście, dotarciu do prawdy. Oczywiście mamy też powoli zawiązujący się wątek miłosny, wbrew wszystkim i wszystkiemu. Trochę oklepana fabuła, a koniec przewidywalny, ale nieważne i tak godna przeczytania!