Porwana w mrok

Cykl: Ukochany nieśmiertelny (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Darkness Falls
nieśmiertelny, mrok,
R_xxoo

Żeby być razem, chcą zmienić przeszłość. Ale nawet wieczność to za mało, żeby zmienić siebie… Nastasya wygląda jak każda inna siedemnastolatka, ale żyje od wieków – bez sensu, bez celu, bez radości. Zmęczona swoim wiecznym życiem wypełnionym imprezowaniem, zaszywa się w miejscu przeznaczonym dla takich jak ona nieśmiertelnych, którzy chcą coś zmienić. Tu uczy się panować nad swoją magią....

Zmęczona swoim wiecznym życiem wypełnionym imprezowaniem, zaszywa się w miejscu przeznaczonym dla takich jak ona nieśmiertelnych, którzy chcą coś zmienić. Tu uczy się panować nad swoją magią. Znajduje spokój. I miłość do seksownego i tajemniczego Reyna. Ale dawne życie upomina się o Nastasyę i wciąga w mrok gęstniejący w jej nieśmiertelnej duszy. Mrok, który może pochłonąć ją i Reyna…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Laruu | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Bardzo podobał mi się sposób myślenia Nastasyi. Te je jej ironiczne komentarze i pełne humoru, ale i bezradności myśli...Książka jest naprawdę świetnie napisana, ukazuje zagubienie dziewczyny żyjącej od kilkuset lat, nie potrafiącej zmierzyć się z przeszłością i patrzeć pozytywnie w przyszłość. Zakończenie pełne emocji i napięcia, nieoczekiwanych zwrotów akcji. Jak najbardziej mi się podobała ta lektura. Zresztą po prostu lubię czytać o nieśmiertelnych istotach. Nie są przecież wcale takie idealne, jakby się mogło wydawać.

aurin | 2013-06-25
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„...wolałam raczej skrywać ból pod osłoną ciętych ripost.”

" Porwana w mrok " to kontynuacja " Ukochany nieśmiertelny, czyli historii nastoletniej, wiekowej dziewczyny Nas.

Po pierwszej części, która skończyła się obiecującym uczuciem pomiędzy Nas a Reyn'e spodziewałam się rozwinięca tego uczucia w kolejnej części, a jednak się pomyliłam. I DOBRZE !

Nas tym razem pomimo poczucia, że wszystko może być już tylko lepiej, niestety niespodziewanie mrok po raz kolejny napomina się o bohaterkę. Incy próbował zabrać jej moc nie tylko w wizjach.. nauczył się czegoś, czego nie uczył się wcześniej. Wpłynął na spokojne życie Nas z wielką siłą i stłumił jej lęk przed koszmarnymi wizjami. Dzięki temu wdarł się do jej życia z powrotem i tym razem już nie chciał jej stracić...

" Prawdę mówiąc, chodzi o coś więcej. Ty i ja jesteśmy bratnimi duszami, dwiema stronami jednej monety. Ja bez ciebie nie istnieję.
A Ty nie istniejesz beze mnie... "

Przyjaciel... ale czy na pewno ? Czy na pewno...

Martha Oakiss | 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

„Zdążyłam zdjąć kurtkę, kiedy do środka wbiegła Anne, niosąc basen, kilka ręczników i apteczkę. I, oczywiście, kubek gorącej herbaty, bo tutaj wystarczy kichnąć, a już biegną do ciebie z gorącą herbatą. Odcięta ręka? Napij się herbaty. Dziedzictwo ciemności powoli niszczące każdy aspekt twojego życia? Herbatka.”

„Porwana W Mrok” to druga część, zaraz po „Ukochanym Nieśmiertelnym”, serii o charyzmatycznej i nieśmiertelnej Nas. Na co Cate Tiernan naraziła główną bohaterkę tym razem?

„Gdybym wiedziała, jak się ochronić, moja podświadomość nigdy więcej nie zrobiłaby mi żadnego numeru, dopóki żyję. Chwileczkę. Cholera. Nie ważne.”

Znajdujemy się w ośrodku rehabilitacyjnym dla nieśmiertelnych w River’s Edge, dwa miesiące po wydarzeniach z pierwszego tomu. Nastasya, mimo że wygląda jak siedemnastolatka, ma ponad 450 lat. Na wsi, pod opieką mądrej River i w towarzystwie innych osób jej rasy, stara się żyć w zgodzie z naturą i zapanować nad...

marcia | 2013-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2013

"Porwana w mrok" opowiada historię znudzonej nieśmiertelnej Nastasyi, która wygląda jak każda inna siedemnastolatka, ale żyje od wieków - bez sensu, bez celu, bez radości. Nastasya podczas swojego 459 żywota robiła rzeczy, z których nie jest dumna, ale postanawia się zmienić, dlatego wyjeżdża na "odwyk" dla nieśmiertelnych, podczas, którego nauczy się jak panować nad swoją magią oraz jak żyć w zgodzie z innymi.
Ale Nas. nie jest zwykłą nieśmiertelną, ponieważ jest dziedziczką jednego z domów nieśmiertelnych, a to czyni ją bardzo smakowitym kąskiem.
Serdecznie polecam, ponieważ czyta się bardzo lekko i szybko.
Ogromnym plusem tej książki jest to, że autorka postawiła na coś innego niż oklepały temat wampirów i wilkołaków.

Monika | 2014-11-29
Na półkach: Przeczytane, IPod/ Kindle
Przeczytana: 29 listopada 2014

"Może nie jestem warta tego, żeby mnie ratować."

Uwielbiam!

Tirindeth | 2012-08-20

Nastasya Crowe od dwóch miesięcy przebywa w River's Edge, ośrodku dla takich jak ona – nieśmiertelnych, którzy zagubili się w życiu i potrzebują natchnienia oraz siły, by odnaleźć sens istnienia. Jednak od chwili, gdy Nasty poznała prawdziwą tożsamość Reyna i siłę jego emocji, nic nie jest takie samo. Dziewczyna licząca sobie czterysta pięćdziesiąt lat nie wie, jak się zachować, co więcej, nie wie nawet, którą drogą podążać. Kiedy nagle wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy, a w snach nawiedza ją dawny przyjaciel, od którego uciekła, życie Nasty niebezpiecznie przypomina koszmar. Czy to ciemność upomniała się o nieśmiertelną duszę bohaterki? Czy Nastasya będzie umiała stawić czoła mrocznej magii i przeszłości, która niewątpliwie odbija się cieniem na teraźniejszości?

Porwana w mrok to druga część Ukochanego Nieśmiertelnego – sequel niezwykle dojrzałej i efektownej trylogii autorstwa Cate Tiernan. Po kontynuację przyszło mi czekać ponad rok. Czy było warto? Czy Cate...

Ayona | 2013-07-15
Przeczytana: 13 lipca 2013

Przypuszczam, że każdy kto sięgnie po ten tom przeczytał pierwszą część (Immortal Beloved) i humor czy styl narracji pt. "oczami głównej bohaterki" nie jest mu obcy. Ta część to kontynuacja przygód Nasty i jej zmagania z samą sobą, uczuciem do "wikińskiego boga", czarną magią, która go otacza i tysiącem innych problem, które zaprzątają jej głowę. To czego obawiała się coraz bardziej z każdym dniem niestety zaczyna mieć miejsce - coraz więcej czarnej magii, coraz trudniej jej walczyć ze swoją "naturą", a w tym wszystkim pojawia się jej "przyjaciel" Incy.
To ważna część, która odpowiada na wiele pytań dot. przeszłości Nasty i Reyn'a. Dowiadujemy się również po której stronie stoi Incy i co tak naprawdę nim kieruje.
Co ważne, pomimo "nawarstwienia" problemów i obaw, Nasty nadal ma swoje jakże "błyskotliwe" spostrzeżenia, sarkastyczne riposty i przeciwniczkę w postaci "kury z piekła rodem" :-)
Polecam każdemu!

Rose92 | 2013-05-05
Przeczytana: 05 maja 2013

Zdecydowanie lepsza część niż pierwsza. Więcej się działo i same losy bohaterki ciekawiły coraz bardziej.

Secret_Violence | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

W końcu jakaś akcja, coś się dzieje. Po poprzedniej części myślałam, że Nastasya już nigdy nie opuści farmy i czytelnik będzie skazany jedynie na jej wewnętrzne przemyślenia. Niestety okoliczności zmiany scenerii nie są zbyt fajne. Mogę powiedzieć, że akcja zaczyna się jakoś pod koniec książki. Reszty nie warto czytać, bo to w sumie powtórka z rozrywki.