Świńskim truchtem

Cykl: Rudolf Gąbczak (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.

Kontynuacja powieści "Szalone życie Rudolfa". Pełna humoru i trafnych obserwacji opowieść z życia współczesnego nastolatka to zabawna (i pouczająca) lektura również dla dzieci nieco starszych, a nawet zupełnie dorosłych. Współczesna polska rzeczywistość okazuje się czasem jeszcze bardziej zwariowana niż Rudolf...

Urocza, pełna ciepła z dużą dawką humoru historia sympatycznego,fajnego "Szalonego Rudolfa"...choć już nie jestem nastolatką to bardzo chętnie wzięłam się zaczytanie tej ciekawej, zabawnej książki.
Opowieść mądra,pouczająca...a także śmieszna śmiałam się do rozpuku ubaw po pachy miałam.
W każdym wieku można sięgnąć i przeczytać tę książkę, bo bardzo przyjemnie się czyta. Mnie się podobała książka chętnie przeczytałam,,przyjemna..dobra lektura na poprawę humoru.

Kontynuacja "Szalonego życia Rudolfa".
Książka dla wszystkich, którzy uwielbiają się śmiać. Do łez...
Dla "nastolatków" w każdym wieku.

Druga część przezabawnej historii Rudolfa Gąbczaka.
Ukochana Rudolfa, poszukiwana przez niego listem gończym, kręci z hiphopowym guru BB Blachą 450, w TV leci nowy reality show pt. Komisja śledcza, mama chodzi na manify, babcia właśnie wcieliła się w Bogarta, rodacy nie wiedzą, czy wejść do Unii... Na dodatek pies ma depresję, zbliżają się egzaminy gimnazjalne, a do domu wraca Filip, marnotrawny ojciec strasznego Ganzo. Ale życie miewa również jasne strony: Rudolf ma nowego kumpla- Egipcjanina Ozyrysa (dla przyjaciół Ozi, odkrywa w sobie talent do rapowania i nareszcie udaje mu się zadebiutować w awangardowej sztuce teatralnej.

DżejEr | 2016-03-28
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 27 marca 2016

Śmieszna książka, przy której naprawdę można się dobrze bawić. Nie tylko główny bohater jest komiczny, ale i całe jego otoczenie, a autorka opisuje wszystko w przystępnej formie pamiętnika. Nie tak dobre, jak pierwsza część, ale i tak daje radę.

Bezimienna | 2011-05-03

Idealna na nastrój depresyjny :)

Monika | 2011-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2011

Dobre. Bardzo. Dla czytelnika młodszego pewnie niż ja. Osobiście mam wrażenie, że liczne ironiczne uwagi, absurdy pełniej mogłyby zabłysnąć gdyby nie były aż tak gęsto upchane. Jak w jakimś kabaretowym monologu.

Onilom | 2013-12-03
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

Kontynuacja książki "Szalone życie Rudolfa"

Życie piętnastoletniego Rudolfa Gąbczaka nie jest łatwe: zawody miłosne, afery polityczne, romansujący ojciec, matka feministka, niezdyscyplinowana babcia.Rudolf jednak radzi sobie z tym wszystkim z właściwym sobie wdziękiem. Z filozoficzną zadumą (niekiedy tylko przechodzącą w panikę) przyjmuje otaczający go chaos i kompletny brak zrozumienia. Najważniejsza jest wszak wierność artystycznym aspiracjom - nawet gdy na ich drodze stają zbliżające się egzaminy do liceum, wciąż krzywy zgryz i kompletny brak zainteresowania polskiej kinematografii młodym geniuszem aktorskim.

Na zachętę cytaty:

„Mam dziwne wrażenie, że moje życie stoi w miejscu. Co najwyżej posuwa się świńskim truchtem. Nie dla mnie dostojny galop czy ekstatyczny cwał!”

"- A może kochanie zatrudniłbyś się w jakimś klubie go-go przy rurze? Daliby ci złote majtki i mógłbyś wywijać swoim dyndolkiem bez opamiętania?

DYNDOLKIEM???

- Jeszcze bym mógł całą rodzinę utrzymać z...

visenna88 | 2013-07-11
Przeczytana: 07 lipca 2013

To jest książka, którą określiłabym mianem rubasznej.

Groteska jak u Gombrowicza, kawalkada następujących po sobie scen tak abstrakcyjnych i ironicznie opisujących rzeczywistość zakompleksionego i zarazem cierpiącego na megalomanię Rudolfa, że nic, tylko ryknąć śmiechem, klepiąc się z uciechy raz po raz w udo i parskać na kartki/monitor. Z drugiej strony cięta satyra na polskie społeczeństwo (lustereczko, powiedz przecie, kto jest najzjadliwszy w świecie?).

Nie uśmiałam się tak nad książką od czasów przeczytania Owocowej Serii Izabeli Sowy, czyli z grubsza jakieś 10 lat.

Rydzek | 2010-09-18

Książka pisana lekkim językiem i naszpikowana sarkastycznym humorem jest świetna na poprawę nastroju. Dodatkowo plusem jest to, że jest bardzo, bardzo prawdziwa i przestawia bez tabu życie dysfunkcyjnej rodziny Rudolfa.

Opowiada nam o zwykłym nastolatku który przeżywa swoje wzloty i upadki (na pewno częściej to drugie). Który ma zwykłe problemy a mimo to nie ma mowy o nudzie!

Osobiście przeczytałam wszystkie części opowieści o młodym Gąbczaku i bardzo chętnie do nich wracam.

(Myślę, że książka nie tylko świetnie poprawia humor ale i samoocenę.)

sigma122 | 2016-08-04
Przeczytana: 23 października 2015

Kolejna część przygód szalonego Rudolfa i jego zwariowanej rodziny. Świetna rozrywka dla młodszych i starszych czytelników. Zabawna opowieść, która poprawia humor, a także samoocenę (kiedy porównamy się chociażby z tytułowym Rudolfem). Pełna śmiesznych zwrotów akcji i zabawnych powiedzonek.