Świńskim truchtem

Wydawnictwo: W.A.B.

Kontynuacja powieści "Szalone życie Rudolfa". Pełna humoru i trafnych obserwacji opowieść z życia współczesnego nastolatka to zabawna (i pouczająca) lektura również dla dzieci nieco starszych, a nawet zupełnie dorosłych. Współczesna polska rzeczywistość okazuje się czasem jeszcze bardziej zwariowana niż Rudolf...

Bezimienna | 2011-05-03

Idealna na nastrój depresyjny :)

Druga część przezabawnej historii Rudolfa Gąbczaka.
Ukochana Rudolfa, poszukiwana przez niego listem gończym, kręci z hiphopowym guru BB Blachą 450, w TV leci nowy reality show pt. Komisja śledcza, mama chodzi na manify, babcia właśnie wcieliła się w Bogarta, rodacy nie wiedzą, czy wejść do Unii... Na dodatek pies ma depresję, zbliżają się egzaminy gimnazjalne, a do domu wraca Filip, marnotrawny ojciec strasznego Ganzo. Ale życie miewa również jasne strony: Rudolf ma nowego kumpla- Egipcjanina Ozyrysa (dla przyjaciół Ozi, odkrywa w sobie talent do rapowania i nareszcie udaje mu się zadebiutować w awangardowej sztuce teatralnej.

DżejEr | 2016-03-28
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 27 marca 2016

Śmieszna książka, przy której naprawdę można się dobrze bawić. Nie tylko główny bohater jest komiczny, ale i całe jego otoczenie, a autorka opisuje wszystko w przystępnej formie pamiętnika. Nie tak dobre, jak pierwsza część, ale i tak daje radę.

Onilom | 2013-12-03
Na półkach: Przeczytane, Dojrzalsze

Kontynuacja książki "Szalone życie Rudolfa"

Życie piętnastoletniego Rudolfa Gąbczaka nie jest łatwe: zawody miłosne, afery polityczne, romansujący ojciec, matka feministka, niezdyscyplinowana babcia.Rudolf jednak radzi sobie z tym wszystkim z właściwym sobie wdziękiem. Z filozoficzną zadumą (niekiedy tylko przechodzącą w panikę) przyjmuje otaczający go chaos i kompletny brak zrozumienia. Najważniejsza jest wszak wierność artystycznym aspiracjom - nawet gdy na ich drodze stają zbliżające się egzaminy do liceum, wciąż krzywy zgryz i kompletny brak zainteresowania polskiej kinematografii młodym geniuszem aktorskim.

Na zachętę cytaty:

„Mam dziwne wrażenie, że moje życie stoi w miejscu. Co najwyżej posuwa się świńskim truchtem. Nie dla mnie dostojny galop czy ekstatyczny cwał!”

"- A może kochanie zatrudniłbyś się w jakimś klubie go-go przy rurze? Daliby ci złote majtki i mógłbyś wywijać swoim dyndolkiem bez opamiętania?

DYNDOLKIEM???

- Jeszcze bym mógł całą rodzinę utrzymać z...

Rydzek | 2010-09-18

Książka pisana lekkim językiem i naszpikowana sarkastycznym humorem jest świetna na poprawę nastroju. Dodatkowo plusem jest to, że jest bardzo, bardzo prawdziwa i przestawia bez tabu życie dysfunkcyjnej rodziny Rudolfa.

Opowiada nam o zwykłym nastolatku który przeżywa swoje wzloty i upadki (na pewno częściej to drugie). Który ma zwykłe problemy a mimo to nie ma mowy o nudzie!

Osobiście przeczytałam wszystkie części opowieści o młodym Gąbczaku i bardzo chętnie do nich wracam.

(Myślę, że książka nie tylko świetnie poprawia humor ale i samoocenę.)

Monika | 2011-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2011

Dobre. Bardzo. Dla czytelnika młodszego pewnie niż ja. Osobiście mam wrażenie, że liczne ironiczne uwagi, absurdy pełniej mogłyby zabłysnąć gdyby nie były aż tak gęsto upchane. Jak w jakimś kabaretowym monologu.

Kontynuacja "Szalonego życia Rudolfa".
Książka dla wszystkich, którzy uwielbiają się śmiać. Do łez...
Dla "nastolatków" w każdym wieku.

UpsyDaisy | 2010-04-10

Na kiepski dzień, na samotny wieczór, na poprawę humoru - IDEALNE!Były momenty, że nie mogłam przestać się śmiać.

visenna88 | 2013-07-11
Przeczytana: 07 lipca 2013

To jest książka, którą określiłabym mianem rubasznej.

Groteska jak u Gombrowicza, kawalkada następujących po sobie scen tak abstrakcyjnych i ironicznie opisujących rzeczywistość zakompleksionego i zarazem cierpiącego na megalomanię Rudolfa, że nic, tylko ryknąć śmiechem, klepiąc się z uciechy raz po raz w udo i parskać na kartki/monitor. Z drugiej strony cięta satyra na polskie społeczeństwo (lustereczko, powiedz przecie, kto jest najzjadliwszy w świecie?).

Nie uśmiałam się tak nad książką od czasów przeczytania Owocowej Serii Izabeli Sowy, czyli z grubsza jakieś 10 lat.

Paolina_pl | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Druga część niesamowitych przygód Rudolfa i jego zwariowanej rodzinki jest o niebo lepsza od pierwszej. Podobały mi się zarówno trafne życiowe obserwacje głównego bohatera, jak i dużo większa dawka błyskotliwego humoru. Mam nadzieję, że część trzecia będzie jeszcze lepsza:)

Rutka
    Joanna Fabicka
    #me
    Joanna Fabicka
    NieObcy
    Małgorzata Szejnert, Andrzej Stasiuk, Joanna Fabicka, Olga Tokarczuk, Paweł H...