Celebutantes
jelonekbambi

Lola Santisi ma dwadzieścia sześć lat i należy do hollywoodzkich "wyższych sfer" (jej ojciec jest nominowany do Oscara za najlepszą reżyserię). Lola cierpi na dwie poważne choroby: aktorholizm (ciężki przypadek uzależnienia od związków z przystojnymi aktorami) oraz KTZ (Kryzys Tożsamości Zawodowej, powszechny wśród Dorosłych Dzieci Gwiazd). Dziewczyna postanawia zostać "hollywoodzką ambasadorką", co oznacza udział w najbardziej krwawym sporcie uprawianym w Los Angeles: nakłanianiu gwiazd, by na ceremonię wręczenia Oscarów włożyły kreację projektanta, którego reprezentuje. Jej najlepszą przyjaciółką jest piekielnie ambitna Kate, agentka hollywoodzkich talentów oraz Cricket, początkująca modelka-aktorka, która usiłuje przełamać złą passę i dostać główną rolę.

Literalny | 2014-11-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 września 2014

Prezentowałam Wam tę książkę w moim stosiku i już wtedy pisałam, zgodnie z moim przeczuciem, że "Gwiazdy i gwiazdki" to nie jest zbyt ambitna lektura.Chyba przez ten wszechobecny róż wydała mi się głupiutka (ach, te stereotypy). Po przeczytaniu moje przypuszczenia powinny się potwierdzić lub nie. Co zatem?

Lola Santisi, lat 26. Pochodzi z bogatej rodziny. Jednak środowisko, w którym ta familia się obraca, nie daje jej podium w żadnej kategorii. Ojciec dziewczyny jest reżyserem. Chce dostać drugiego w swej karierze Oscara, aby zapewnić sobie dozgonny szacunek kolegów po fachu i aktorów. Matka to piękna modelka. Brat Loli siedzi w biznesie pokrewnym pracy rodziców. Relacje w tej rodzinie są, że się tak wyrażę, hollywoodzkie - każde uczucie na pokaz. A tam, gdzie flesze już nie docierają, tam, gdzie nie ma czerwonego dywanu - krytyka, krzyki, złość.Dla nich to normalne, dla nas - no cóż...

Lola na prośbę przyjaciela geja, zatrudnia się u niego. Ma znaleźć gwiazdy, które na oscarową...

Adrianna__ | 2014-04-19
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Nie opuszczając klimatów lektury miłej, lekkiej i przyjemnej zabrałam się z wielką chęcią za ‘Gwiazdy i gwiazdki’, bo kto by nie chciał poznać tajników życia w Hollywood? Książkę czytałam cały jeden dzień podczas mojej podróży do Polski, więc samo to świadczy o tym jak bardzo ‘ciężka’ jest to książka. Po prostu nie musiałam zbytnio skupiać się na treści by cokolwiek z niej zrozumieć.
Lola Santisi… jest jak wszystkie jej znajomości z Hollywood: przewrażliwiona na swoim punkcie i uważa się za największą przegraną świata. Cóż, trochę to ma na własne życzenie. Jednak jest to postać dość sympatyczna, ale trochę irytująca. No, bo ile można czytać o ciągłym użalaniu się nad sobą? Litości dla biednych czytelników. Lola jest córką znanego reżysera, który po latach posuchy w końcu drugi raz nominowany jest do Oscara. Lola nigdy nie zaznała ojcowskiej miłości. Paulie Santisi poświęca się głównie swojej karierze i cały czas wierzy, że jego kolejny dzień chwały nadejdzie. On w zasadzie wymaga...

Herbaciarka | 2013-12-12
Przeczytana: grudzień 2013

"Gwiazdy i gwiazdki" są książką fajną, lekką i przyjemną. Miło się ją czyta, bo potrafi wciągnąć. Gdyby nie to, że jest napisana przez dwie mieszkanki Hollywood nie uwierzyłabym, że gwiazdy potrafią się tak zachowywać i tak szaleć na tydzień przed rozdaniem oscarów (chociaż niektóre pewnie są takie na co dzień ;)))

Wprawdzie ta książka przypomina mi nieco inną pozycję tego typu - "Ja i pani M." - i tu i tu mamy aktoreczki z piekła rodem, to jednak książka jest milutka i nie żałuję czasu spędzonego na jej przeczytanie :)

Serdecznie polecam :)

Uwielbiam ten rodzaj dowcipu przeplatający się z inteligencją występujący w tej książce. Dobra opowieść, nie żaden ckliwy romans za którymi niezbyt przepadam. Fajna, polecam.

Kasia | 2012-05-05

Lekka, dowcipna i inteligentna. Czyta się szybko, jest interesująca i natychmiast wciąga. Na pewno nieprzewidywalna, nieoczywista. Świetna jako lektura na lato.
Książka daje możliwość spojrzenia na pełen blichtru świat show biznesu od wewnątrz, "zrzuca go z piedestału". Opisany krótki okres celebryckiego życia ukazuje brutalną i nie tak kolorową jak by się mogło wydawać rzeczywistość. Koniecznie!

Beata | 2012-11-16
Przeczytana: 18 kwietnia 2009

Lola Santisi ma 26l., 165cm wzrostu i jest farbowaną blondynką. Chce sama pracować na swoje utrzymanie. W tym celu wyprowadza się z domu i pomaga swojemu przyjacielowi gejowi Julianowi, który chce zaistnieć w świecie mody i przebić się wśród nowych i młodych projektantów. Zostaje jego ambasadorką i nakłania gwiazdy filmu, aby włożyły na galę Oscarów jego kreacje. Jej największą konkurentką w tej branży jest podstępna i niebezpieczna Adrianne Hunt, która zrobi wszystko, by dopiec Loli.
Przekleństwem dziewczyny jest również miłość do aktorów (Smith; Jake Jonas). Z czasem zdaje sobie sprawę, że aktorzy to egoistyczni, zakochani w sobie roboty, którzy dla kariery zrobią wszystko. By utrzymać się na topie są w stanie zranić bliskie osoby.
Uświadamia sobie także, że nie ma kontaktu z rodzicami. Ojciec traktuje ją chłodno i z dystansem. Interesuje go tylko pomnażanie swojego majątku. Jego drogi z żoną tak naprawdę już dawno się rozeszły. Jest egoistyczny, materialistyczny, zdolny do...

Cuddless | 2011-06-26

Hurra! Udało się znaleść inteligentną, dowcipną i bardzo interesującą ksiażkę kobiecą! Bohaterka nie jest kretynką, nie ma problemów z osobowością a jej życiowym celem nie jest jak najszybsze znalezienie męża.
Barwna i momentami pikantna opowieść o kulisach życia w Hollywood, czasem przezabawna, czasem przerażająca. Kalejdoskop postaci, z których każda kolejna jest lepsza od poprzedniej (moja ulubiona to, oczywiście, Olivia - czytanie o niej było zaiste fascynującym przeżyciem ;) ). Czytelnik do końca też nie wie czego się spodziewać po zakończeniu. Nie ma trudnego związku, który mógłby się ustabilizować tuż przed słowami "The end". Nie ma kryminalnej zagadki, którą możnaby brawurowo rozwiązać na ostatniej stronie.
W skrócie: dobre i bardzo przyjemne czytadło, do pochłonięcia w jeden wieczór. Warto.

Książka zawiera wiele sytuacji związanych z zachciankami gwiazd, niektóre są naprawdę zabawne. Sami przeczytajcie. Polecam na poprawę humoru i dla tych, którzy marzą o sławie, a na pewno wiele jest takich osób, bo tak jak wspomniałam powyżej – kto by nie chciał być sławny.

yakamoz | 2011-03-07
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 marca 2011

Lekka, przyjemna. Trochę nieprzewidywalna. Jednak nie zachwyciła mnie i nie wciągnęła tak jak inne, podobne lektury. W pewnym momencie zastanawiałam się czy zdołam ją dokończyć, ale w końcu akcja się rozwinęła i końcówka mnie zaciekawiła i zaskoczyła.

Dmosia | 2011-09-13
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Historia nie z mojej bajki, nie moje klimaty, poza tym brakowało mi jakiejkolwiek akcji, może pod koniec nieco się zadziało, ale czegoś w niej brak. Na pewno nie sięgnęłabym po nią drugi raz.