My, rodzice dzieci z Dworca Centralnego

Wydawnictwo: W.A.B.
838702189X
poradniki

Tę książkę dedykujemy rodzinom narkomanów, tym, którzy walczą z cierpieniem, próbują ratować nie tylko swoje dzieci, ale i siebie. Wielu z nich przegrywa, bo walczyli samotnie. Wielu zadręczać się będzie do końca swojego życia poczuciem winy. Ale czy to naprawdę oni są winni, że najważniejszym miejscem w życiu ich dzieci jest bajzel na Dworcu Centralnym? Kogo mają winić za swoje cierpienia, bezsilność, rozpacz? Chore, uzależnione dziecko? W tej książce nie chodzi jednak o szukanie winnych, a nawet szukanie przyczyn uzależnień dzieci i cierpień rodziców, od tego są psycholodzy, psychiatrzy, biegli w zgłębianiu ludzkiej duszy. Cel jest inny. Chcemy pokazać, jacy są rodzice dzieci z Dworca Centralnego. Miejmy nadzieję, że ich jednostkowe losy i losy ich dzieci posłużą innym za naukę.

Agnieszka | 2014-08-17

Ile dać gwiazdek? Ale nie potrafię skupić się na ocenie warsztatu, kiedy tworzywem są takie historie. Trudno, nie jestem profesjonalnym literaturoznawcą, nie muszę być.
Ocenić tylko treść?? Nie wiem, nie wiem. Generalnie przerażają mnie historie tych ludzi. Samotność, bezsilność, poczucie porażki, bezsilność, cierpienie, bezsilność, wściekłość, bezsilność...
Nie będę porównywać też tej pozycji z innymi podejmującymi tematykę narkomanii. Choć... może... Ten punkt widzenia (rodzica) rzadko bywa eksponowany. Za to na pewno "zagwiazdkować" można.

foreverrebel | 2011-03-19
Przeczytana: 16 marca 2011

Książka w ogóle mi się nie spodobała. Pierwszy wywiad - katastrofa. Autorka raczej przeprowadzała coś na wzór psychoanalizy bądz rozmowy a nie wywiadu. Pierwsza rozmowa po prostu męczy. Reszta wywiadów dobra, ciekawie się czytało. Reszta książki - katastrofa. Kompletnie nie polecam tej książki.

orbeli | 2010-08-26

Wstrząsa.