Księżniczki z Park Avenue

Wydawnictwo: Albatros

Powieść przypominająca klimatem bestseller Diabeł ubiera się u Prady . Bohaterka, nosząca imię Moi, pisuje do kolorowych magazynów i przyjaźni się z każdym, kogo wypada znać w Nowym Jorku przede wszystkim z Julią Bergdorf, bardzo bogatą dziedziczką sieci domów towarowych. Obraca się w towarzystwie elit finasowych, w których obowiązuje kodeks zabraniający rozmowy z każdym, kto nosi buty z poprzedniej kolekcji Manilo Blahnika.

Angelika | 2015-06-09
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Niby przeczytałam całą, ale jak dla mnie zbyt głupkowata. Język wkurzający, przewidująca akcja... Zdecydowanie wyrosłam z takich książek.

Zaczytana | 2014-11-05
Przeczytana: październik 2014

Ksiażka, a raczej jej treść, nie powaliła mnie na kolana. Historia pewnie nie zostanie przeze mnie zapamiętana, jednak powieść nie jest też totalną szmirą.Owszem, nie jest to pozycja górnych lotów, ale tak dla przełknięcia czegoś lekkiego może być. Przedstawione tytułowe ,,księżniczki", tak delikatnie ujmę :) są nieco ,,nieżyciowe" :) ale domyślam się, że w Nowym Jorku, jest ich więcej.Oceniamy, że są puste, głupie i żądne jedynie nowych torebek i ciuchów, jednak kiedy przyjrzeć się temu z bliska, dobrze wiemy, że bogactwo potrafi przewrócić w głowie. Wielu bogaczy nie ma czasu na wychowanie własnych dzieci i brak czasu wynagradza pieniędzmi, stąd później rozkapryszone i rozpieszczone wspomniane wyżej ,,księżniczki".

Szczerze przyznam, że od początku mało interesujące opisy spowodowały, iż parę razy przebiegło mi przez myśl, by książkę rzucić w kąt. Tak się jednak nie stało i przyznam, że ostatnie 100 stron nawet mnie zainteresowało.

Ogólnie czyta się szybko. Dla wielbicieli...

Katherina87 | 2012-11-23

Powieść przypominająca klimatem bestseller "Diabeł ubiera się u Prady".

Bohaterka, nosząca imię Moi, pisuje do kolorowych magazynów i przyjaźni się z każdym, kogo wypada znać w Nowym Jorku - przede wszystkim z Julią Bergdorf, bardzo bogatą dziedziczką sieci domów towarowych. Obraca się w towarzystwie elit finasowych, w których obowiązuje kodeks zabraniający rozmowy z każdym, kto nosi buty z poprzedniej kolekcji Manilo Blahnika.

Eljot | 2013-09-19
Przeczytana: 18 września 2013

Książkowa porażka. Po 40 stronach chciałam ja porzucić, jednakże stwierdziłam, że dam jej szansę. doszłam do 160 strony, no i niestety się przeliczyłam. Książka strasznie denna, zdecydowanie nie należy do ambitnej literatury, do tego nudna. Główne bohaterki interesują tylko najnowsze ciuchy od znanych projektantów. Ich problemy są niesamowicie trywialne. Generalnie bardzo kiepska książka. Jeszcze pragnę się ustosunkować to tego co jest napisane powyżej, mianowicie, że "(...)powieść przypomina klimatem Diabeł ubiera się u Prady(...)". Niech ta informacja was nie zmyli. Jedyna rzecz wspólna jest taka, że obydwie powieści opisują świat bogatych. Jednakże ta pierwsza na pewno nie opisuje tak idiotycznych problemów czy tez sytuacji, jak dzieło Sykes. "Panienki" - tytułowe "Księżniczki"- są straszenie puste, przypominają wypacykowane lalki bez rozumu, a jak nie ma rozumu, to nie ma intelektu :))I wlasnie taka jest ta książka. Myślałam, że będzie to lekkie czytadło na jesienne dni,...

Kasiaxxx | 2014-02-06

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Świat Nowego Yorku przedstawiony z perspektywy młodej dziewczyny. Mieszkanki miasta marzą tylko o bogatym facecie i kasie. A ich głównym problemem jest zawartość szafy.
Ja już chyba dawno wyrosłam z takich " bajeczek"

pyza | 2012-10-07

śmieszna książka o pustych lalach, nie dla mnie. jak ktoś ma lub lubi, problemy jaką torbę lub strój założyć, to polecam.

isabelle142 | 2013-09-23
Przeczytana: 23 września 2013

Ta pozycja nie rzuciła mnie na kolana, ale i nie jest taka straszna, jak ją malują ;) Liczyłam na lekką lekturę w klimacie 'Plotkary' i pod tym względem się nie zawiodłam (z tą różnicą, że bohaterowie TEJ książki polują nie na chłopaków, a na narzeczonych). Było duuużo, duuużo mody, romansów i ploteczek, więc podobieństwo do serialu jest (bo między książkami z serii Gossip Girl a serialem jest ogroooomna różnica).
Bohaterki 'Księżniczek...', jak wiele osób wspomniało, nie należą do szczególnie inteligentnych i są baardzo płytkie. Przy lekturze można się jednak uśmiechnąć i trochę rozerwać. Jeśli ktoś lubi wspomniany wyżej serial, ta książka może go zainteresować, w przeciwnym przypadku - niekoniecznie. Dla fanek kosztownych marek - jak najbardziej :) Dla osób oczekujących głębokiego przeslania - stanowczo nie. It's on you :)

Ilość stron: 302
To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a szczególnie porównanie do książki „Diabeł ubiera się u Prady”, którą lubię. Na początku treść jest w miarę ciekawa, potem robi się nudna. Z trudem doczytałam do końca, który jest zaskakujący. Mnie była to nie zbyt ciekawa lekka literatura. Polecam fanom romansów.

Artemida | 2011-08-30

Nic odkrywczego jeśli chodzi o tego rodzaju literaturę, w kilku momentach można się uśmiechnąć pod nosem ale książka porównywana do "Diabeł ubiera się u Prady" więc spodziewałam się czegoś więcej. No i przewidywalna aż do bólu.

Oczytana13 | 2016-03-24

Książka niezbyt ambitna, ale przyjemna do poczytania. Nie spodziewałam się po niej niczego wielkiego więc mnie nie zawiodła. Spędziłam miło czas, choć z początku mało ciekawa, później mnie wciągnęła. Uważam, że nie wszystkie książki muszą mieć morał i uczyć czegoś. Czasami lubię przeczytać coś lekkiego, nie wymagającego zagłębiania się w motywy postępowania bohatera, itp. Taka właśnie jest ta książka, nieskomplikowana, prosta, wręcz banalna, lecz dla mnie przyjemna.