Lato Miłości

My summer of love
83-89779-27-7
lato miłości
Tiita

Rok 1984. Yorkshire. Upalne lato. W małym miasteczku, gdzie nigdy nic się nie dzieje, 15-letnia Mona zabija nudę, pijąc alkohol, kradnąc i grając na owocowej maszynie. Pewnego dnia w życie nastolatki wkracza Tamsin – zepsuta panienka z bogatego domu, której siostra zagłodziła się na śmierć, a matka boryka się z niewiernym mężem. Dziewczęta zaprzyjaźniają się, a relacje między nimi przybierają wkrótce niezwykłe oblicze... Rodzi się wyjątkowa więź, która zmienia ich życie w pasmo nieskrępowanych szaleństw, z morderstwem w tle włącznie. Ekranizacji powieści dokonał Paweł Pawlikowski, Polak mieszkający od 30 lat w Wielkiej Brytanii. "Lato miłości" spotkało się z olbrzymim aplauzem ze strony krytyki i publiczności, a nagroda, jaką otrzymał reżyser, jest potwierdzeniem jego niewątpliwego talentu.

Rudzianna | 2014-09-04
Przeczytana: 01 września 2014

15-letnia Lisa, zwana przez wszystkich Moną, spędza upalne lato w swoim małym i śmierdzącym zwierzęcymi skórami miasteczku, w którym nigdy nic się nie dzieje. Marząca o przeżyciu czegoś niezwykłego (chociażby wybuchu bomby atomowej) nastolatka zabija nudę pijąc alkohol, grając na maszynach do gry, zabawiając się ze starszymi od siebie facetami i dokonując drobnych przestępstw.
Pewnego dnia w życie Mony z impetem wkracza Tamsin- zepsuta i równie znudzona, jak Mona, panienka z pozornie ,,dobrego domu”.
Przyjaźń zafascynowanych sobą dziewczyn szybko przeradza się w pełen pasji, dziwactw i intryg związek. Chwile namiętności przeplatają one wykańczającymi imprezami, wspomnieniami zmarłej mamy Mony i zagłodzonej na śmierć siostry Tamsin a także marzeniami o wspólnym zdobyciu sławy i uwielbienia . Dopingując się w swojej demoralizacji biorą we własne ręce sprawę rzekomo krąbnych służących rodziców Tamsin i młodej kochanki jej ojca. Przekraczanie kolejnych granic przez dwie pewne siebie...

paulinas | 2014-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2014

Takiej głupiej książki to chyba nigdy nie czytałam. Niestety, tak już mam, że jak zacznę coś czytać, to staram się dobrnąć do końca. No więc męczyłam się z tym niepojętym stylem autorki, czasami zastanawiając się o co jej właściwie chodziło. Dziwne wstawki, abstrakcyjne porównania, motywy działania bohaterów nie do końca dla mnie jasne. Miała to być lektura łatwa i przyjemna na lato, ale skończyło się koszmarem..

Alicja | 2011-12-03
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 03 grudnia 2011

nie, nie, nie !
nie mój temat, nie ciekawa, nie poleca.
jedna z naprawdę niewielu książek, której nie tylko nie dałam rady skończyć, ale odłożyłam, bo nie ma sensu zaśmiecać sobie psychiki takimi książkami. Może jestem nie wrażliwa, ale zdecydowanie nie jest to książka, o której warto mówić.

Jagoda | 2011-12-02
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytana

Beznadziejna książka. Jeżeli ktoś ma zamiar ją przeczytać... odradzam!
Szkoda czasu...

| 2010-09-25
Przeczytana: 24 września 2010

Wreszcie skończyłam! Dawno nie czytałam książki, którą tak szybko pragnęłabym skończyć, by wreszcie przeczytać coś z sensem i ciekawą fabułą. Ta mogłaby być o połowę krótsza i praktycznie przekazywałaby to samo, choć tak naprawdę, to trzeba się zastanowić, czy w ogóle posiada jakiś przekaz. Bezsensowna - tak jednym słowem można ją określić. Daję dwie gwiazdki tylko przez końcówkę. Dopiero ona pokazała, że choć w jakimś małym stopniu warto było przeczytać tę książkę.

albatros23 | 2012-10-09

zaskakuje

magda_reads | 2014-07-09
Przeczytana: 02 lipca 2014
Mateusz | 2012-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Nuda. Czytając tę książkę miałem ogromną ochotę ją porwać. Historia nie dość, że nieciekawa to jeszcze nieciekawie opowiedziana. Książka z grona tych książek do których nie chcę się wracać i na samą myśl o niej czuje się niesmak.
Jedyną jej zaletą jest to, że ma niecałe trzysta stron, dzięki czemu jakoś można przez nią przebrnąć, ale i tak czytanie idzie jak po grudzie. Jeśli chodzi o wady to ta książka jest wadą sama w sobie. Gorąco nie polecam.

gosii | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Wiedziałam, że jedną z rzeczy najbardziej znienawidzonych przez kobiety jest widok innych kobiet, którym ktoś się przygląda. Z tego właśnie powodu kobiety nienawidzą modelek. Zazdrość.

Prowadziła prywatne, lepkie życie wypełnione menstruacją, laktacją i owulacją.

Uczyłam się też, że zmieniając własne zachowanie możemy wywołać określone zachowania innych ludzi.

Tiita | 2010-03-31
Na półkach: 2003-2008, Przeczytane

fanastyczna historia miłości dwóch dorastających dziewczyn, uczucie toksyczne obezwładniające pełne namiętności i niedomówień, jedna z lepszych książek o tematyce "branżowej" czyli historia o homoseksualistach

Książki w sam raz na lato

W pierwszy weekend lata prezentujemy zestawienie książek, które choć bardzo różne, łączy to, że ich akcja toczy się w czasie jednego lata. A przynajmniej to jedno lato ma decydujący wpływ na dalsze losy bohaterów. Polecamy!