Tango ortodonto

Joanna Fabicka Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Rudolf Gąbczak (tom 4) literatura piękna
2017-04-12
2006-01-01
W.A.B.
powieść polska
Rudolf Gąbczak (tom 4)
literatura piękna
2017-04-12
powieść polska

Książka idealna, aby oderwać się od szarej codzienności. Prosta, łatwa i przyjemna z dużą dawką udanego humoru. Oryginalni bohaterowie. Niebanalne dialogi. Ciekawe zwroty akcji. Bez wielkich wymagań można przy niej spędzić miło czas, szczerze się pośmiać i rozluźnić. Nie czytałam wcześniejszych tomów, lecz nie odebrało mi to przyjemności w zapoznawaniu się z tą częścią.

Powiedzieć, że mi się ta książka nie podobała, nie powiem. Mam jednak wrażenie, że jest to słabsza od pozostałych część cyklu o Rudolfie Gąbczaku. Czytało mi się z nieco mniejszą przyjemnością, nie pośmiałam się też za bardzo.

Lepsza i śmieszniejsza niż trzeci tom.

Na półkach: , , , , ,

Uff, udało mi się skończyć serię. Pierwsze 3 tomy ciężko mi wchodziły, ale ten był jakoś lepszy. Mimo nawału absurdu, jak w poprzednich częściach, był bardziej... optymistyczny? Naprawdę miło mi się czytało i dosłownie ją pochłonęłam. Według mnie najlepszy tom serii.

Kolejna książka z o Rudolfie. Tym razem trochę poważniejsze ale nadal można było się pośmiać. Generalnie cały cykl czyta się dobrze i naprawdę wybucha się czasem niepohamowanym śmiechem. Najlepszymi postaciami moim skromnym zdaniem są babcia Filomena (och mieć tak trochę jej umiłowania życia i szaleństwa) oraz Gonzo (geniusz "wybij okno" - geny odziedziczone po...

Wszystkie książki z tej serii to istny sukces! Jak wspominałam w poprzednich opiniach (o innych książkach z tej serii), mam do nich słabość :) Humor, prostota przekazu i kreacja głównego bohatera i jego otoczenia to strzał w dziesiątkę! Myślę, że przeczytam ją jeszcze nie raz i nie dwa. :)

Najsłabsza ale nadal bardzo fajna.

Literatura lekka, łatwa i przyjemna.

Rudolf i jego ciekawe życie po raz kolejny mnie zaskakuje. "Tango ortodonto" Fabickiej jest IV częścią przygód Rudolfa Gąbczaka.
Przeczytać warto, a nawet trzeba, po to żeby się pośmiać. Aby się rozluźnić. Albo nawet po to, żeby się oderwać od szarej codzienności.

Na zachętę:

"Mały na mój widok wyraźnie się ożywił i klaszcząc w pulchne łapki, zawołał:
– Dantyta,...

Jak zawsze Rudolf dostarcza miłej i przyjemnej rozrywki. Bez wielkich wymagań intelektualny, można się miło pośmiać.

Kolejna z serii, pełna humoru książka. Zaskakujące zwroty akcji i barwni bohaterowie. Pisarka wszystko ukazuje lekko, co sprawia, że książka niezwykle szybko się czyta. Polecam na rozweselenie :)

• Młodzieżowe
  • Chcę w prezencie