Tango ortodonto

Okładka książki Tango ortodonto
Joanna Fabicka Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Rudolf Gąbczak (tom 4) literatura piękna
literatura piękna
Rudolf Gąbczak (tom 4)
W.A.B.
2017-04-12
2006-01-01
powieść polska

Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,4
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...
Okładka książki Dobranocki na pogodę i niepogodę Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Joanna Fabicka, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska, Maria Łastowiecka, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Agnieszka Tyszka
Ocena 7,0
Dobranocki na ... Grażyna Bąkiewicz,&...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka idealna, aby oderwać się od szarej codzienności. Prosta, łatwa i przyjemna z dużą dawką udanego humoru. Oryginalni bohaterowie. Niebanalne dialogi. Ciekawe zwroty akcji. Bez wielkich wymagań można przy niej spędzić miło czas, szczerze się pośmiać i rozluźnić. Nie czytałam wcześniejszych tomów, lecz nie odebrało mi to przyjemności w zapoznawaniu się z tą częścią.

Powiedzieć, że mi się ta książka nie podobała, nie powiem. Mam jednak wrażenie, że jest to słabsza od pozostałych część cyklu o Rudolfie Gąbczaku. Czytało mi się z nieco mniejszą przyjemnością, nie pośmiałam się też za bardzo.

Lepsza i śmieszniejsza niż trzeci tom.

Lepsza i śmieszniejsza niż trzeci tom.

Na półkach: , , , , ,

Uff, udało mi się skończyć serię. Pierwsze 3 tomy ciężko mi wchodziły, ale ten był jakoś lepszy. Mimo nawału absurdu, jak w poprzednich częściach, był bardziej... optymistyczny? Naprawdę miło mi się czytało i dosłownie ją pochłonęłam. Według mnie najlepszy tom serii.

Kolejna książka z o Rudolfie. Tym razem trochę poważniejsze ale nadal można było się pośmiać. Generalnie cały cykl czyta się dobrze i naprawdę wybucha się czasem niepohamowanym śmiechem. Najlepszymi postaciami moim skromnym zdaniem są babcia Filomena (och mieć tak trochę jej umiłowania życia i szaleństwa) oraz Gonzo (geniusz "wybij okno" - geny odziedziczone po prababci).

Wszystkie książki z tej serii to istny sukces! Jak wspominałam w poprzednich opiniach (o innych książkach z tej serii), mam do nich słabość :) Humor, prostota przekazu i kreacja głównego bohatera i jego otoczenia to strzał w dziesiątkę! Myślę, że przeczytam ją jeszcze nie raz i nie dwa. :)

Rudolf i jego ciekawe życie po raz kolejny mnie zaskakuje. "Tango ortodonto" Fabickiej jest IV częścią przygód Rudolfa Gąbczaka.
Przeczytać warto, a nawet trzeba, po to żeby się pośmiać. Aby się rozluźnić. Albo nawet po to, żeby się oderwać od szarej codzienności.

Na zachętę:

"Mały na mój widok wyraźnie się ożywił i klaszcząc w pulchne łapki, zawołał:
– Dantyta, zodziej, lajel! – Co oznaczało: bandyta, złodziej, frajer.
– Zasypia tylko przy obradach sejmu – wyjaśniła Elka, usprawiedliwiając jego karygodny w tym wieku słownik."

"– Mamo (…) opuszczaj wieczorem, na miłość boską, żaluzje w łazience. Albo przynajmniej sprzedawaj bilety tej połowie osiedla, która ściąga tłumnie w porze twojej kąpieli."

"Kiedy już zrobiliśmy sobie prowizoryczne legowisko, Łucja kazała mi zamknąć oczy.
– Zmywam makijaż. Za żadne skarby nie możesz mnie bez niego zobaczyć! – ostrzegła.
Przez moment przestraszyłem się, że tak naprawdę wygląda jak Shrek albo Oleksy i tylko rano naciąga ludzką maskę. Ale zaraz potem przypomniałem sobie, że kobiety mają prawdziwego świra na tym punkcie. Zawsze myślą, że jak się nie umalują, to facet ich nie pozna. Tymczasem mężczyzna rzadko kiedy patrzy powyżej kobiecego biustu."

Na zachętę:

"Mały na mój widok wyraźnie się ożywił i klaszcząc w pulchne łapki, zawołał:
– Dantyta,...

Jak zawsze Rudolf dostarcza miłej i przyjemnej rozrywki. Bez wielkich wymagań intelektualny, można się miło pośmiać.

Kolejna z serii, pełna humoru książka. Zaskakujące zwroty akcji i barwni bohaterowie. Pisarka wszystko ukazuje lekko, co sprawia, że książka niezwykle szybko się czyta. Polecam na rozweselenie :)

Najsłabsza ale nadal bardzo fajna.

Literatura lekka, łatwa i przyjemna.

Najsłabsza ale nadal bardzo fajna.

Literatura lekka, łatwa i przyjemna.

Joanna Fabicka Tango ortodonto Zobacz więcej