Łatwy zarobek

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Big bite
powieść, szantaż
hunter

Łatwy zarobek dla Johna Harlana to wyciągnięcie sporej sumy w gotówce od bogatej wdowy, która wcale nie nosi żałoby po tragicznie zmarłym mężu... Szantaż jest o tyle prosty, ze Harlan był światkiem tajemniczego wypadku, w którym ów maż zginął... Jedyny kłopot polega na tym, ze wdowa jest ponętna i atrakcyjna, a Harlan nie jest jedynym konkurentem do jej ciała i gotówki.

źródło opisu: http://www.conrada11.pl/

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

GRAKU | 2018-03-07
Przeczytana: 06 marca 2018

Z kolejnych stron powieści Ch. Williamsa wyziera klimat czarnego kryminału. Zwykli ludzie, stając w obliczu niezwykłych sytuacji i szans, mają możliwość szybkiego wzbogacenia się.
Niestety los bywa przewrotny a dla niektórych wręcz okrutny. Targani emocjami i zaślepieni chciwością bohaterowie nie zawsze działają racjonalnie, choć niektórzy nie zawahają się by nacisnąć spust eliminujący przeszkodę na drodze do wymarzonego celu, mającego odmienić ich życie.
Daje się odczuć chandlerowski klimat. Mamy tu cynicznego bohatera, dobrze sportretowaną femme fatale, są trupy, nie brakuje krwistych dialogów. Dla fanów gatunku pozycja, której nie wypada nie znać.

Michał | 2017-04-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 stycznia 2017

GENIALNA książka! Pod każdym względem mnie zaskoczyła i urzekła. POLECAM!!! Choć napisana w latach 50 dwudziestego wieku nie straciła na świeżości do dziś.

alla29 | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017