Charles de Gaulle: Ostatni wielki Francuz

Tłumaczenie: Andrzej Chajewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
The last great Frenchman: a life of General de Gaulle
historia

10 listopada 1970 roku na ekranach francuskich telewizorów pojawił się Georges Pompidou. aRodacy a rzekł a zmarł generał de Gaulle. Francja jest wdowąa. Dzień wcześniej odszedł człowiek, który przez kilka dziesięcioleci był symbolem wielkości Francji. Żołnierz, polityk, mąż stanu a generał Charles de Gaulle za życia zyskał sobie nienawiść jednych i oddanie innych, po śmierci stał się mitem.Ile jes

| 2011-08-28
Przeczytana: 2009 rok

Książka napisana przez Anglika, a, jak ktoś mądry kiedyś powiedział, postać historyczna, podobnie jak mecz, powinna byc sędziowana przez cudzoziemca. :) Mamy więc opisaną całą drogę życiową generała de Gaulle'a, z uwzględnieniem zarówno wzlotów i upadków, a także wynikających z megalomanii smiesznostek, których generał popełnił całkiem niemało (podobnie jak wszyscy Wielcy Polacy). Z drugiej strony najważniejszy etap w karierze de Gaulle'a nastąpił w mało chlubnym dla Francji okresie po żenującej klęsce 1940 roku, tak że jego zadanie nie było doprawdy łatwe. Jak, zdaniem Anglika, mu się to udało? Przeczytajmy!

Ariel_O | 2016-02-27
Konkwistador_druku | 2015-01-17