Pod niebem Nowogrodu

Sous le ciel de Novgorod
Francja, Ruś, Kapetyngowie, XI wiek
historyczna
Yvonne

Bohaterką tej historycznej powieści jest Anna, córka księcia kijowskiego Jarosława Mądrego. Rzecz dzieje się w połowie XI wieku. Piękna kniaziówna wyrusza w podróż do Francji, by poślubić Henryka z rodu Kopetyngów. Koronowana na królową godnie wypełnia obowiązki wobec przybranej ojczyzny, ale w marzeniach wciąż wraca do kraju swego dzieciństwa. Przez długie lata spędzone na dworze francuskim czuwa nad nią z daleka tajemniczy rycerz w srebrnej masce.

źródło opisu: pl.shvoong.com

źródło okładki: http://www.conrada11.pl