Trzy córki króla t. 1-3

83-10-09051-X
historyczna
Katarzyna

Inne wydania

Akcja trzytomowej powieści Natalii Rolleczek toczy się na przełomie III i II wieku p.n.e. w państwie syryjskiego króla Antiocha. Jest to okres upadku monarchii Seleucydów i wzrostu potęgi Rzymu. W barwny obraz starożytnego świata wpisuje autorka dzieje trzech pięknych córek Wielkiego Króla.

sola255 | 2015-02-28
Na półkach: Historyczne, Przeczytane

W mojej biblioteczce od lat . Natalia Roleczek ujęła mnie swobodą pisania o czasach odległych, fabularyzowania w ciekawy sposób faktów historycznych.
Trzy córki syryjskiego króla Antiocha . Władcy z rodu Seleucydów ,spadkobiercy spuścizny Aleksandra Wielkiego, u schyłku swej potęgi .
Króla , który uwikłał się w konflikt z Rzymem i to stanowiło początek końca jego potęgi.
Antioch próbował umacniać władzę poprzez mariaże córek .
Laodike przeznacza dla własnego syna, a jej brata Antiocha, zabawną Antiochis początkowo przeznacza Eumenesowi, królowi Pergamonu, ale ostatecznie daje Ariartesowi, władcy Kapadocji, natomiast najmłodszą Kleopatrę – egipskiemu Ptolemeuszowi.
Autorka sprawnie porusza się w tym świecie , budując wielowątkową opowieść o życiu córek hellenistycznego króla na tle burzliwych wydarzeń.

Ania | 2013-02-20
Przeczytana: wrzesień 2004

Nie jestem pewna czy przeczytałam wszystkie trzy tomy, tej serii. Pamiętam, że jedna skończyła się małżeństwem najmłodszej córki.

Aliath | 2016-11-27
Edyta | 2016-06-07