Żona pana Miltona

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
historyczna

Znany i ceniony angielski pisarz Robert Graves ujął powieść żona pana Miltona w formę pamiętnika, pisanego przez Marie Powell, pierwszą żonę znakomitego poety, autora Raju utraconego Johna Miltona. Małżeństwo młodej, żywej i serdecznej dziewczyny z oschłym i doktrynerskim poetą nie było szczęśliwe. Marie zmarła młodo, po urodzeniu czwartego dziecka. Interesujące wypadki historyczne angielska wojna domowa, rewolucja Cromwellowska, uwięzienie, rozprawa sądowa i egzekucja Karola I Stuarta stanowią tło historyczne frapującego pamiętnika . W Epilogu Robert Graves opisuje dalsze dzieje Miltona i jego rodziny po śmierci Marie Powell.

hgfhghf | 2016-07-04
Na półkach: Robert Graves, Przeczytane