Dlaczego mi to robisz, mamo?

Okładka książki Dlaczego mi to robisz, mamo? Rosie Rushton
Okładka książki Dlaczego mi to robisz, mamo?
Rosie Rushton Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Leehampton (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Leehampton (tom 3)
How Could You Do This to Me, Mum?
Akapit Press
2008-01-01
2008-01-01
Iwona Żółtowska
Rosie Rushton literatura młodzieżowa

Czytałam na wczasach i połknęłam w trzy dni. Już się bałam, że seria zejdzie na psy, ale ta część wynagrodziła mi niedosyt po przeczytaniu drugiej.

Chelsea wstydzi się ojca, który handluje zupą z furgonetki. Jemma postanowiła zostać aktorką, ale rodzice rzucają jej kłody pod nogi. Sumitha zakuwa jak szalona, ku wielkiej radości rodziców. Jon obawia się, że nie zdoła poderwać Sumithy, gdyż ojciec ciągle przekręca jej imię. A Laura ma problemy z ciężarną mamą, która nie pozwala jej uczestniczyć w pikietach organizowanych przez cudownego Daniela z sąsiedztwa...

Muszę przyznać, że nowe postacie mnie zafascynowały. Postać Daniela urzekła mnie w szczególności: z jednej strony obrońca środowiska naturalnego, z drugiej zadymiarz, któremu chodzi tylko o to, żeby zrobić "niezłą rozróbę". Nie wiem czy to tylko moje odczucia, czy ogólny zamysł autorki, ale myślę, że wcale nie był on zwykłym zadymiarzem. Czułam, że on nienawidzi każdego, kto robi krzywdę zwierzętom, tylko po prostu wybrał niewłaściwą drogę, żeby to pokazać.

Swoją drogą, Sumitha również przestała mnie denerwować. Teraz to Jemma przejęła jej stanowisko: uważała się za wielką aktorkę, a w rzeczywistości była po prostu nastolatką o wybujałym ego, która wmawia sobie, że kiedyś będzie gwiazdą. Skąd ja to znam...

Jednym słowem: ten tom uratował moje zdanie o tej serii po przeczytaniu wcześniejszego i sporym zawodzie. Oceniam go na 6/10, tak jak pierwszy. Od razu sięgnę po ostatni tom tej serii.

nic specjalnego

nic specjalnego

Przeczytałam w 1 dzień. bardzo mi się podobała. ;))

Przeczytałam w 1 dzień. bardzo mi się podobała. ;))

bajeczka na dobranoc ;)

bajeczka na dobranoc ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

świetna, tak jak inne z tej serii

świetna, tak jak inne z tej serii

Ta seria jest GENIALNA, serdecznie polecam książki od Rosie Rushton ;)

Ta seria jest GENIALNA, serdecznie polecam książki od Rosie Rushton ;)

Wspaniała...

Wspaniała...

Książka młodzieżowa. Grunt to polubić bohaterki. :)

Książka młodzieżowa. Grunt to polubić bohaterki. :)

Kolejna świetna książka z serii. Polecam na jesienne wieczory :)

Kolejna świetna książka z serii. Polecam na jesienne wieczory :)

Ta książka kompletnie nie przypadła mi do gustu. Przebrnęłam przez nią w kilka godzin. Myliłam bohaterów, co mi się nigdy nie zdarzyło. Przeskakiwanie ,, z kwiatka na kwiatek" denerwowało mnie. Nie polecam.

• Dzieciństwo
  • Literatura młodzieżowa
  • 2011
  • Rok 2011

Dodaj cytat z książki Dlaczego mi to robisz, mamo?