Echa miłości

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Cykl: 21st Century Austen (tom 5)
Wydawnictwo: Akapit Press
Ecoes of love
Patsy

Powieść dla dziewcząt, odwołująca się do klasycznej powieści Jane Austen. Anna Eliot nadal tęskni za uroczym Feliksem Wentworthem i nie może przeboleć rozstania. Zastanawia się nad rolą, jaką odegrała w jej życiu przesadna lojalność wobec ojca i sióstr. Kiedy Felix w glorii bohatera wraca z wojny w Afganistanie, Anna zamierza go odzyskać, ale czy dostanie drugą szansę? Czy pamięć okoliczności, w jakich ze sobą zerwali, nie zagłuszy wspomnienia o miłości?

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-108-Echa_milosci

Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: 2013 rok

Fajna powieść młodzieżowa. Taka na raz. Szybko się czyta i szybko sie o niej zapomina. Dobra dla relaksu.

Ruthless_Woman | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Spotkałam się już raz z książką o podobnej tematyce, a mianowicie "I wciąż ją kocham" Sparks'a.
"Echa miłości" miały w sobie to "coś". Pochłonęłam ją w jeden dzień, nie mogąc się od niej oderwać.
Myślę, że warto ją przeczytać, choćby dlatego, że jest poruszająca.
Trochę się spodziewałam jaki będzie koniec,a mimo to jak przeczytałam ostatnia stronę to uśmiechnęłam się.
Oby w życiu było więcej happy endów ;]

anek7 | 2010-11-22

Na początku chciałam zaznaczyć, że książka trafiła do mnie niejako przez pomyłkę, gdyż nie jestem, z racji wieku, jej docelowym „targetem” (brr… okropne określenie). Przeczytałam jednak i zdaję sobie sprawę, że jako osoba już dosyć dawno dorosła mogę ją odbierać inaczej niż nastolatki do których jest skierowana. Ale do rzeczy.
Anna Eliot poznała kiedyś i pokochała Feliksa Wentwortha, a następnie pod wpływem rodziny zerwała z nim. Teraz dowiaduje się, że jej ukochany powraca z wojny i być może los da im jeszcze jedną szansę…
Brzmi znajomo?
Dla wielbicieli Jane Austen z pewnością. Tak rozpoczynają się „Perswazje” – jej ostatnia powieść. Jedyna zauważalna różnica to inne imię głównego bohatera – u Austen Wentworth ma na imię Fryderyk.
Jane Austen, pomimo, że napisała tylko kilka powieści i nie żyje już prawie od 200 lat jest jedną z najbardziej znanych i lubianych angielskich pisarek. Jej książki są chętnie czytane przez ludzi w różnym wieku, a dla wielu autorów jej twórczość...

natalia | 2011-06-29
Przeczytana: 27 czerwca 2011

Jest to czwarta z kolei przeczytana przeze mnie książka autorstwa pani Rosie Rushton. Jako że "Śmiałe marzenia" mnie rozczarowały, po tę pozycję sięgałam dość niechętnie. Niemniej jednak szybko mnie wciągnęła i zapomniałam o wcześniejszych urazach i złych opiniach.

Anna Elliot pragnie odzyskać na nowo swego ukochanego, Feliksa Wentwortha, który niebawem, jako bohater ma powrócić z wojny. Sam początek powieści bardzo mnie zaciekawił, już wtedy byłam pewna, że przeczytam tę książkę do samego końca. Następnie, w dość długiej retrospekcji poznajemy miłosną historię Anny i Feliksa i okoliczności w jakich ich drogi się rozeszły. Panna Elliot jest w stanie zmienić swój system wartości, a także swoje dotychczasowe życie, byle tylko móc cofnąć czas i zmienić bieg wydarzeń. Poczucie obowiązku wobec rodziny nie daje jej jednak spokoju i Anna bezustannie musi dokonywać trudnych wyborów, przed jakimi stawia ją egocentryczny, żądny sławy i pieniędzy ojciec oraz miłość jej życia, Felix...

Jolantino | 2012-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 stycznia 2012

Następna jednodniowa przygoda na odciągnięcie myśli od mniej przyjemnych spraw.
Miłość, tragedia, znowu miłość. Stały schemat, który mimo swojej monotonności, ma nieodparty urok. Przyciąga. Próbujemy porównać książkę do swojego życia. I widzimy jedno. Jakie to irytujące, gdy ktoś uczy się na naszych błędach! W miłości każdy jest egoistą, dlatego chcemy, żeby to nam się dobrze układało, inni nas nie obchodzą.
Równie denerwujące jest to, że problem, nad którym głowilibyśmy się tygodniami, u innych rozwiązuje się praktycznie sam. Ale nie muszę o tym opowiadać. Każdy zakochany wie o tym doskonale. I denerwuje go ten tekst, gdyż opisuje problemy, które on zna od podszewki, a przecież nikt nie lubi, gdy się mu wytyka błędy. :)

Ewa | 2011-07-25
Przeczytana: lipiec 2011

Są takie książki, których lektura nie wnosi nic nowego w życie czytelnika, a ich zakończenie można przewidzieć już po przeczytaniu pierwszego rozdziału. "Echa miłości" Rosie Rushton należą właśnie do tej kategorii powieści - nie żałuję jednak, że po nią sięgnęłam.

Anna Eliot tęskni za swoim byłym chłopakiem, Feliksem, z którym rozstała się wskutek nieprzyjemnych okoliczności. Bohaterkę zaczynają nawiedzać wątpliwości: czy aby na pewno lojalność wobec ojca i egocentrycznych sióstr była warta tego, co zdarzyło się później? i czy zawsze, bez względu na okoliczności powinno się stawać po stronie rodziny? Dziewczyna wciąż poszukuje odpowiedzi na te pytania, kiedy na jej drodze ponownie staje jej wybranek: tym razem w glorii bohatera. Czy mają jeszcze jakieś szanse?

Książka, jak już zauważyłam wcześniej jest bardzo przewidywalna. To, co mnie trochę raziło od samego początku to język - mało która współczesna nastolatka (a to one mają stanowić docelową grupę odbiorczą) myśli, zachowuje...

juleczka0020 | 2014-02-14
Przeczytana: 05 lipca 2012

Przy taj książce można płakać. Przeczytała ją moja przyjaciółka i razem stwierdziłyśmy, że to jedna z najlepszych książek i powieści. Było to pierwsze spotkanie z tą autorką. Do dzisiaj sięgam po tę książkę.

To takie romansidło, ale dzięki tej książce polubiłam takie pozycje.

Połknęłam tę książkę w jeden wieczór. Pomimo tego że wyrosłam już z takich książek, kiedy patrzę na moją wielką biblioteczkę mój wzrok przykuwa ta książka.

Polecam !

levicorpus | 2013-06-14
Przeczytana: 2012 rok

No cóż do Jane Austen to to się nie umywa, bo brak tu tego klimatu... Jednak nie mogę powiedzieć, że książka jest do niczego, bo czyta się dość przyjemnie i szybko, ale miejscami to wszystko było bardzo naciągane i smętne, ale jeśli ktoś chce sobie przeczytać takie romansidło dla nastolatek w wakacje to polecam.

Michasia1994 | 2012-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

bardzo ciekawa,przyjemnie sie czytalo

Kanakuji | 2012-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2012

GE-NIAL-NE!!!!!!
Ta książka tak mi się podobała, że poprostu nie umiem opisać tego co czułam kiedy ją czytałam. Cały czas trzymała mnie w napięciu i szczerze mówiąc brakuje mi tak dobrych i wciągających książek. Z całej tej serii zdecydowanie daje jej pierwsze miejsce!

100% polecam,
Kanakuji ;)