Wszystko o miłości

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Cykl: 21st Century Austen (tom 6)
Wydawnictwo: Akapit Press
Whatever Love Is
Markiza88

Współcześnie opowiedziana historia „Mansfield Park” Jane Austen, z iPhonem i koncertami... Kiedy Frankie Price wprowadza się do swoich bogatych kuzynów, nagle wchodzi w środek wydarzeń jak z tabloidów. Nieśmiała, przytłoczona ostatnimi zdarzeniami oraz presją otoczenia, ucieka do swej pasji: przelewa uczucia na papier. Ale gdy w rodzinę uderza skandal, a jej przyjaciel Ned jest pod...

Kiedy Frankie Price wprowadza się do swoich bogatych kuzynów, nagle wchodzi w środek wydarzeń jak z tabloidów. Nieśmiała, przytłoczona ostatnimi zdarzeniami oraz presją otoczenia, ucieka do swej pasji: przelewa uczucia na papier. Ale gdy w rodzinę uderza skandal, a jej przyjaciel Ned jest pod niebezpiecznym wpływem urokliwiej, ale niezwykle przebiegłej Alicji, zdaje sobie sprawę, że nie obejdzie się bez walki...

źródło opisu: Akapit Press, 2012

źródło okładki: Akapit Press, 2012

Kacper | 2016-07-13
Przeczytana: 03 marca 2013

Kilka ciekawych wątków ale książka nie zapadła mi w pamięć. Bardzo typowa i przewidywalna.

Gdy byłam w bibliotece zajrzałam na półkę i ta książka zaintrygowała mnie, choć okładka jest strasznie dziecinna ale skusiłam się i wzięłam do domu.
Opowieść jest o Frankie, która wprowadza się do swoich bogatych kuzynów.
Jest nieśmiałą dziewczyną przytłoczona rodzinnymi kłopotami.
Główna bohaterka jest sympatyczna, radosna polubiłam ją od samego początku. Lecz Alice przebiegłej intrygantki nie znosiłam rywalizowały ze sobą dziewczyny o Neda.
Ciepła, romantyczna książka o miłości, zakochaniu warto było przeczytać!!!!

| 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: listopad 2014

Kolejna książka napisana na wzór pamiętniku. To ciekawe rozwiązanie, gdyż poznajemy w ten sposób przemyślenia i odczucia głównej bohaterki.

Książka Rosie Rushton skierowana do młodzież jest ciekawym pomysłem na jesienne lub zimowe popołudnia. Skomplikowana sytuacja w rodzinie Frankie nadaje książce zupełnie inny przekaz. Nie jest tylko o zakochanej nastolatce, lecz pokazuje problemy wyzysku, presji ze strony rodziców lub gry chore jest któreś z nich, oraz o spotkaniu dwulicowych, próżnych bogaczy.

Książkę polecam zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom.

Kiszka175 | 2015-02-03
Przeczytana: grudzień 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka opowiada o dziewczynie, która przeprowadza się do swojej 'przybranej rodziny'.
Frankie zakochuje się w swoim 'przybranym kuzynie', który ma na imię Ned. Chłopak jednak traktuje ją jak swoją siostrę i znajduje sobie piękną, bogatą i rozkapryszoną dziewczynę. Zakochuje się w niej, a Frankie przygląda sie temu z zazdrością i powoli traci zaufanie do Ned'a.
Rodzina u której mieszka wpada w kłopoty; skandal przynosi rodzinie wiele kłopotów. Jednak Frankie pomaga jej i organizuje wielkie przyjęcie, na które zostają zaproszeni ludzie 'z branży', masa dzieciaków i podejrzenia co do wujka dziewczyny okazują się fałszywe.
W ostatnich rozdziałach książki dochodzi do kategorycznych zmian w rodzinie. Ned odkrywa, że nie zazna szczęścia z rozkapryszoną dziewczyną i razem z Frankie postanawia być parą. Frankie jest zachwycona i szczęśliwa.
Książka oczywiście kończy się 'szczęśliwym zakończeniem'!
Polecam!

lola041 | 2014-12-22
Na półkach: Przeczytane, Mam, Ulubione

Ta książka jest super. Mega zboczona ze szczegółami. Polecam wszystkim lubiącym czytać tego rodzaju literaturę!
Plusy: zboczona, szczegóły, fabuła, opisy, dialogi i komedia.
Minusy: brak.

Dziami | 2014-12-05
Przeczytana: 27 października 2014

Kiedy to czytałam, nie mogłam się połapać o co chodzi i kto co mówi. niektóre książki które czytałam rok temu pamiętam a tej nie chociaż czytałam ją niedawno.

Blue | 2014-05-24
Przeczytana: 19 maja 2014

Nie lubię książek autorstwa Rosie Rushton, ale ta książka była dość dobra.

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-27

Książka była przeciętna-lekka lektura na urozmaicenie popołudnia.
Ciekawsze wątki były za mało rozwinięte,a kiedy już były wydawało się to strasznie sztuczne,co sprawiało,że momentami chciało się odłożyć książkę na półkę.
Uratowali ją bohaterzy.Frankie była trochę irytująca,ale to zależy od czytelnika.Inni bohaterowie byli bardzo ciekawi,choć ich postacie były za mało rowzinięte.

yoursmilinggirl | 2013-12-20
Przeczytana: 2012 rok

''Wszystko o miłości'' to jedna z takich książek, które po prostu trzeba przeczytać kolejny raz. Jestem ogromną fanką Jane Austen jak i również Rosie Rushton, tak więc zabierając się tą powieść spodziewałam się sporo i nie zawiodłam się. Niejednokrotnie czytając niektóre fragmenty otwierałam usta ze zdumienia, autorka bardzo mnie zaskakiwała rozwojem fabuły.

Serdecznie polecam ''Wszystko o miłości'', pochłonęłam w jedno popołudnie.

czaramara | 2013-10-09
Przeczytana: 09 października 2013

nie mogę powiedzieć,że książka jest rewelacyjna,ale jest na pewno dobra,to przynajmniej moja opinia.szybko się ją czyta,przyjemnie,odrywała mnie w nocy od zmartwień związanych ze szkołą.podobał mi się wątek i historie bohaterów.polecam na luźne wieczorki :)