Wszystko o miłości

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Cykl: 21st Century Austen (tom 6)
Wydawnictwo: Akapit Press
Whatever Love Is
Markiza88

Współcześnie opowiedziana historia „Mansfield Park” Jane Austen, z iPhonem i koncertami... Kiedy Frankie Price wprowadza się do swoich bogatych kuzynów, nagle wchodzi w środek wydarzeń jak z tabloidów. Nieśmiała, przytłoczona ostatnimi zdarzeniami oraz presją otoczenia, ucieka do swej pasji: przelewa uczucia na papier. Ale gdy w rodzinę uderza skandal, a jej przyjaciel Ned jest pod...

Kiedy Frankie Price wprowadza się do swoich bogatych kuzynów, nagle wchodzi w środek wydarzeń jak z tabloidów. Nieśmiała, przytłoczona ostatnimi zdarzeniami oraz presją otoczenia, ucieka do swej pasji: przelewa uczucia na papier. Ale gdy w rodzinę uderza skandal, a jej przyjaciel Ned jest pod niebezpiecznym wpływem urokliwiej, ale niezwykle przebiegłej Alicji, zdaje sobie sprawę, że nie obejdzie się bez walki...

źródło opisu: Akapit Press, 2012

źródło okładki: Akapit Press, 2012

Justyna Antoniewicz | 2016-01-11
Na półkach: Książki poruszające

Gdy byłam w bibliotece zajrzałam na półkę i ta książka zaintrygowała mnie, choć okładka jest strasznie dziecinna ale skusiłam się i wzięłam do domu.
Opowieść jest o Frankie, która wprowadza się do swoich bogatych kuzynów.
Jest nieśmiałą dziewczyną przytłoczona rodzinnymi kłopotami.
Główna bohaterka jest sympatyczna, radosna polubiłam ją od samego początku. Lecz Alice przebiegłej intrygantki nie znosiłam rywalizowały ze sobą dziewczyny o Neda.
Ciepła, romantyczna książka o miłości, zakochaniu warto było przeczytać!!!!

yoursmilinggirl | 2013-12-20
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 2012 rok

''Wszystko o miłości'' to jedna z takich książek, które po prostu trzeba przeczytać kolejny raz. Jestem ogromną fanką Jane Austen jak i również Rosie Rushton, tak więc zabierając się tą powieść spodziewałam się sporo i nie zawiodłam się. Niejednokrotnie czytając niektóre fragmenty otwierałam usta ze zdumienia, autorka bardzo mnie zaskakiwała rozwojem fabuły.

Serdecznie polecam ''Wszystko o miłości'', pochłonęłam w jedno popołudnie.

Kiszka175 | 2015-02-03
Przeczytana: grudzień 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka opowiada o dziewczynie, która przeprowadza się do swojej 'przybranej rodziny'.
Frankie zakochuje się w swoim 'przybranym kuzynie', który ma na imię Ned. Chłopak jednak traktuje ją jak swoją siostrę i znajduje sobie piękną, bogatą i rozkapryszoną dziewczynę. Zakochuje się w niej, a Frankie przygląda sie temu z zazdrością i powoli traci zaufanie do Ned'a.
Rodzina u której mieszka wpada w kłopoty; skandal przynosi rodzinie wiele kłopotów. Jednak Frankie pomaga jej i organizuje wielkie przyjęcie, na które zostają zaproszeni ludzie 'z branży', masa dzieciaków i podejrzenia co do wujka dziewczyny okazują się fałszywe.
W ostatnich rozdziałach książki dochodzi do kategorycznych zmian w rodzinie. Ned odkrywa, że nie zazna szczęścia z rozkapryszoną dziewczyną i razem z Frankie postanawia być parą. Frankie jest zachwycona i szczęśliwa.
Książka oczywiście kończy się 'szczęśliwym zakończeniem'!
Polecam!

Dziamsen | 2014-12-05
Na półkach: Poszły w świat
Przeczytana: 27 października 2014

Kiedy to czytałam, nie mogłam się połapać o co chodzi i kto co mówi. niektóre książki które czytałam rok temu pamiętam a tej nie chociaż czytałam ją niedawno.

martad | 2013-08-20

Świetna,romantyczna książka o Frankie, zwykłej dziewczynie, która zostaje odesłana do swoich przyszywanych ciotek i sławnego wuja. Warto przeczytać :)

gakuko | 2013-03-31
Na półkach: Rok 2013
Przeczytana: 31 marca 2013

Ogólnie bardzo lubię książki Rosie Rushton i byłam pozytywnie nastawiona do tej historii.
Nie mogę powiedzieć, że "Wszystko o miłości" było rozczarowującą lekturą. Bardzo fajnie się ją czytało, ma sympatyczne postaci i zaskoczyła mnie paroma zwrotami akcji. To, co pozostawiło lekki niesmak, to zakończenie. Wydało mi się wymuszone i nic nie wskazywało na to, że tak to wszystko się skończy.

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-27

Książka była przeciętna-lekka lektura na urozmaicenie popołudnia.
Ciekawsze wątki były za mało rozwinięte,a kiedy już były wydawało się to strasznie sztuczne,co sprawiało,że momentami chciało się odłożyć książkę na półkę.
Uratowali ją bohaterzy.Frankie była trochę irytująca,ale to zależy od czytelnika.Inni bohaterowie byli bardzo ciekawi,choć ich postacie były za mało rowzinięte.

Caroline | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

W porównaniu z książką, którą czytałam ostatnio ("Wakacje na Ibizie"), można uznać to za arcydzieło! ;D Chociaż na pierwszy rzut oka okładka wydaje się strasznie dziecinna, to fabuła i sposób pisania autorki jest dość niebanalny. Bohaterowie nie są przesłodzeni, a czasem zdarzą się też niespodziewane zwroty akcji ;) W sam raz na lekką odskocznię od "cięższych" tytułów...

Caroline | 2013-01-25
Na półkach: Młodzieżówki
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Nic zapierającego dech w piersiach. Nieco nudna. Ważniejsze wątki skrócone do minimum, a mniej ważne - poroziągane na kilka nudnych stron. Tytuł też za wiele wspólnego z treścią książki nie ma. Jak dla mnie powieść na umilenie zmulonego popołudnia.

Blue | 2014-05-24
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 19 maja 2014

Nie lubię książek autorstwa Rosie Rushton, ale ta książka była dość dobra.