Tędy do Raju

Cykl: Cynamonowa Dziewczyna (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
This Way to Paradise
Ag2S

Poznajcie Indię Jane. Przyjaciele i liczni członkowie rodziny mówią na nią Cynamonowa Dziewczyna. Urodziła się w Indiach, a potem mieszkała w różnych krajach. Jej największym pragnieniem było zakończyć wreszcie te podróże i mieć prawdziwy dom. I gdy już wydawało się, że dobry los je spełni, jej ojciec znowu dostał korzystną pracę i podróże zaczęły się od nowa. India pojechała na lato do ośrodka rozwoju osobowości, jaki prowadziła w Grecji jej ciocia. Choć inni sądzili, że jest tam jak w raju, ona czuła się bardzo samotna i zagubiona. Czy tajemniczy chłopak imieniem Joe pomoże Indii Jane odkryć źródło prawdziwego szczęścia?

Fragiles | 2010-09-19
Przeczytana: 03 września 2010

Sięgnęłam po nią z powodu iz dawno nie czytąłm tych typowych nastoletnich książek.

Na pozór nie wyróżniała sie niczym spośród innych,ale nawet nei wiedziłam jakie glębokie ma wnętrze.

Może nie powinnam dawać takiej książce 5 gwiazdek, ale jakiej?
Rewelacyjnej, pełnej wdzięku,humoru a jednak tego specyficznego nastroju dzięki któremu tak mnie wciągnęła. Czyli powinnam,poza tym odegrała duże znaczenie dla mnie i to się liczy najbardziej ;)

Jak juz opislam pełna humoru, wdzięku i tego specyficznego nastroju który czasem wyczuwam u sb.

Bardzo mi sie podobała, ma prosty język i wydajke sie prosta a jest nei co skomplikowana trzymająca w tym typowym dla nastek klimacie choc opowiada nam inną historię niz ktoś by sie spodziewał .

akacja1999 | 2014-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Książka jest prowadzona narracją pierwszoosobową, a główna bohaterka ma na imię India Jane. Dziewczyna wraz z rodziną przeprowadziła się do Londynu do cioci Sarah. Przez dwa lata mieszkała w deszczowej Irlandii, gdzie poznała Erin - swoją koleżankę. Jej tata jest Włochem i uwielbia podróżować, a jej mama jest Angielką. India Jane w przeciągu swoich piętnastu lat życia mieszkała w 5 różnych krajach.

Bohaterowie Tędy do Raju mają przeróżne cechy od imprezowiczów po osoby wyrzekające się wszelakiej przyjemności. Ta barwna paleta charakterów jest fantastyczna co niesie za sobą wiele ciekawych i odmiennych od siebie wydarzeń. Oprócz Indii Jane i jej koleżanki Erin poznajemy również Kate - jej siedemnastoletnią kuzynkę, buntowniczkę, Joe - chłopaka w którym Indii Jane się podkochuje oraz Liamia - osobę, która przekona cię do swoich racji i przekonań.

Akcja książki na początku powieści ma miejsce w Londynie, lecz szybko przenosi się na jedną z wysp Greckich, do ośrodka "Dziewiąta...

Ewka | 2013-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Książka opowiada historię Indie Jane, jest to nastolatka, która przeprowadza się wraz z rodziną do Londynu jednak długo tam nie zostaje ponieważ rodzice wysyłają ją wraz z ciotką do Grecji na wakacje. Dziewczynie się to nie podoba i jest zła na rodziców jednak z każdym dniem pobytu w Grecji coraz bardziej zaczyna jej się tam podobać. Bo poznaje nowych ludzi i odkrywa zupełnie nową siebie dzięki medytacji. Oczywiście jak to bywa w tego typu książkach pojawia się również wątek miłosny jednak jak się skończy sprawa z Joe, będzie wiadomo dopiero w następnej części.
Jeśli szukacie jakiejś lekkiej lektury to polecam ;)

adorable | 2011-09-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 16 września 2011

"Tędy do raju" to książka idealna dla osób, które pragną odstresować się i przeczytać coś lekkiego, może trochę magicznego..
Dobra dla nastolatek, ale i dla tych troszkę starszych osób, które po cięższych lekturach pragną sięgnąć po coś, przy czym można odprężyć się i zrelaksować.

emciaaxx | 2013-05-06
Przeczytana: 05 maja 2013

Tędy do raju

Dom to instytucja, o której marzy wielu. I bynajmniej nie chodzi tu o dach nad głową (który też jest obiektem pożądania, ale to już inny temat). Mam na myśli ciepło domowego ogniska, zasiadanie z rodziną - bo tylko ona będzie przy tobie zawsze - przy kominku (lub, jeśli go brak - stole) i dzielenie się wrażeniami dnia... Kusząca perspektywa, nieprawdaż? Szkoda tylko, że prawdziwy dom jest już zjawiskiem coraz rzadszym...

Piętnastoletnia India Jones wraz z rodzicami-bankrutami przeprowadza się po raz kolejny. Tym razem "przystankiem" został londyński dom jej ciotki. Niestety, dziewczyna nie ma okazji poznać bliżej nowe miejsce, bo zajęci nowymi pracami rodzice zrzucają odpowiedzialność opiekowania się nastolatką na barki wspomnianej już wyżej cioci, przebywającej wtenczas w Grecji. India spotyka w samolocie chłopaka - Joe'go - poznanego w Londynie... Tylko dlaczego zawsze w jego obecności robi coś głupiego? Wyobcowana, osamotniona i przytłoczona brakiem...

Neszka | 2014-06-02
Na półkach: Przeczytane, 2014 r.
Przeczytana: 02 czerwca 2014

India Jane, główna bohaterka powieści, jest zdecydowanie znudzona ciągłymi przeprowadzkami. Chce w końcu zamieszkać w jednym miejscu i poczuć, czym jest prawdziwy dom. Dotąd bowiem, nigdy nie czuła przynależności do żadnego miejsca.

Niestety, gdy już wydaje się, że zostanie z rodziną w Londynie na dłużej, jej tata nieoczekiwania dostaje nową propozycję pracy. To sprawia, że India Jane na jakiś czas musi wyjechać z kuzynką do greckiego ośrodka rozwoju osobowości prowadzonego przez jej ciotkę. Gdy tylko się o tym dowiaduje, buntuje się wraz z Kate, która również nie jest zadowolona z perspektywy wspólnego wyjazdu do Grecji.

Mimo sprzeciwu z ich strony, wyjazd w końcu dochodzi do skutku i już wkrótce obydwie dziewczyny zamieszkują nieduży, biały bungalow z widokiem na morze. Początkowo, chcąc jakoś zapełnić wolny czas, spędzają całe dnie opalając się na plaży i imprezując w towarzystwie nowo poznanych chłopaków. Mimo, że Kate jest z tego zadowolona, India Jane czuje, że to...

Rose | 2011-01-01

Przyjemna, ciepła książka :) Jak najbardziej polecam.

nectarina | 2011-06-25

Książka opowiada o nastolatce, która marzy o spędzeniu wakacji z całą rodziną. Jednak i tym razem musi wyjechać razem ze swoją kuzynką i ciocią do Grecji. W między czasie zakochuje się w chłopaku, lecz nie robi na nim dobrego wrażenia. Zagubiona India próbuje odnaleźć swoje miejsce w nowym otoczeniu.
Lekka, przyjemna i zabawna historia nastolatki. Świetnie nadaje się na lato. Polecam :).

Headlong | 2011-01-20
Przeczytana: 04 stycznia 2011

Książka fajna, lekka, ale praktycznie niczym nie różni się od innych pozycji Cathy Hopkins. Podoba mi się opis tego, jak India poszukuje swojej drogi.

AleksandraO7 | 2010-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2010

Lekka książka.W sam raz na wakacje;).