Miłość, kłamstwa i Lizzie

Okładka książki Miłość, kłamstwa i Lizzie Rosie Rushton
Okładka książki Miłość, kłamstwa i Lizzie
Rosie Rushton Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: 21st Century Austen (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
21st Century Austen (tom 4)
Love, Lies and Lizzie
Akapit Press
2010-02-12
2010-02-12
Karolina Sobiepanek
Rosie Rushton literatura młodzieżowa

2079

Dla fanów Jane Austen, którzy lubią jej współczesne adaptacje powieści.
Wesoła młodzieżówka.

Dla fanów Jane Austen, którzy lubią jej współczesne adaptacje powieści.
Wesoła młodzieżówka.

1962

Jako młodzieżówka bazująca na "Dumie i uprzedzeniu" jest całkiem niezła. Fajnie korzysta z wątków i ładnie je przerabia, aczkolwiek dla kogoś, kto obejrzał Lizzie Bennet Diaries samo przerzucenie prozy Austen w wiek XXI nie będzie niczym nowym, a bardziej wtórnym.
Raczej jako ciekawostka dla fanów Austen, a nie pozycja obowiązkowa.

Raczej jako ciekawostka dla fanów Austen, a nie pozycja obowiązkowa.

Nic odkrywczego. Książka dobra na nudną przerwę w szkole lub wolną lekcję. Wielbiciele "Dumy i uprzedzenia" mogą zajrzeć jedynie z ciekawości, a pozycja spodoba się bardziej nastolatkom niezaznajomionym z pierwowzorem

Chciałam to przeczytać, no bo to kolejne wariacje na temat "Dumy i uprzedzenia". To co, że dla młodzieży. Ale głupawe. Na siłę zachowane postaci i wydarzenia, trochę nieudolnie włożone we współczesny młodzieżowy świat. To się nie mogło udać, jak zachowania austenowskich panien dać XXI-wiecznym dzierlatkom? No chyba tylko ta Lydia się wybroniła.

Naprawdę miło się czytało :D Wciąga od pierwszych stron, przeczytałam w 1 dzień :> Sięgnęłam z czystej ciekawości, bo Dumę i Uprzedzenie kocham <3 Ciekawie został tutaj przedstawiony wątek Wickama. Zamiast listów są e-maile. James Darcy, cóż dało się pokochać :D Lizzie Była miejscami zbyt zarozumiała, ale dało się to przeżyć. Podoba mi się też, że młodszych czytelników może zachęcić do Jane Austen :>

Lubię tego typu książki :)
Wciągnęła mnie :)
polecam młodym nastolatkom

Lubię tego typu książki :)
Wciągnęła mnie :)
polecam młodym nastolatkom

Po przeczytaniu tej książki nie będziecie się mogli doczekać lektury prawdziwej "Dumny i uprzedzenia"

Zabawna opowieść dla młodzieży, którą pewnie zainteresuje klasyk, czyli Duma i uprzedzenie. Szkoda, że nie dorwałam tej książki będąc w liceum - pewnie ubawiłaby mnie bardziej niż teraz ;)

Jeżeli o mnie chodzi książka niczym mnie nie zaskoczyła. Byłam wręcz trochę rozczarowana przewidywalnym zakończeniem. Nie zdecydowałabym się na kolejne jej przeczytanie.

Cholera..tyle sióstr

Cholera..tyle sióstr