Miłość, kłamstwa i Lizzie

Tłumaczenie: Karolina Sobiepanek
Cykl: 21st Century Austen (tom 4)
Wydawnictwo: Akapit Press
Love, Lies and Lizzie
Kamila

Jaki obraz ukazałby się naszym oczom, gdyby życiowe i miłosne kłopoty młodych bohaterek "Dumy i uprzedzenia" Jane Austen przenieść w wiek dwudziesty pierwszy? Pani Bennet odziedziczyła znaczną sumę pieniędzy, wystarczającą by wraz z rodziną mogła zamieszkać w takim otoczeniu, o jakim zawsze marzyła. Jej córki nawet się nie obejrzały, kiedy w nowym miejscu wciągnęło je życie towarzyskie,...

Pani Bennet odziedziczyła znaczną sumę pieniędzy, wystarczającą by wraz z rodziną mogła zamieszkać w takim otoczeniu, o jakim zawsze marzyła. Jej córki nawet się nie obejrzały, kiedy w nowym miejscu wciągnęło je życie towarzyskie, przyjęcia i atrakcje.
Ale Lizzie i jej siostry szybko zauważyły, że pod tą piękną podszewką kryją się rozmaite intrygi i zaciekła rywalizacja.

źródło opisu: Akapit Press, 2010

źródło okładki: Akapit Press, 2010

April | 2016-11-22
Przeczytana: 17 listopada 2016

Nic odkrywczego. Książka dobra na nudną przerwę w szkole lub wolną lekcję. Wielbiciele "Dumy i uprzedzenia" mogą zajrzeć jedynie z ciekawości, a pozycja spodoba się bardziej nastolatkom niezaznajomionym z pierwowzorem

kamyk576 | 2014-03-05

Świetna książka! Polecona przez koleżankę tudas87 :) Dziękuje i polecam ;-)

witcherrie | 2014-02-28

Ekstra ksiązka, wciagneła mnie niesamowicie ;)

Biedronka | 2014-03-05
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 03 marca 2014

Kolejna już powieść autorstwa pani Rushton trafiła w moje ręce i, na szczęście, nie zepsuła mojej opinii o tej pisarce. Wręcz przeciwnie, utrwaliła ją, powtarzając sukces współczesnej "Emmy" i takiejże historii sióstr Dashwood. Nabieram coraz większej ochoty na sięgnięcie wreszcie po samą Austen, jako że do tej pory nie miałam okazji. Nowoczesne adaptacje są wyjątkowo zgrabnie napisane, lekkie, wciągające.
Małym minusem tej książki jest tytuł. Odrobinę zniechęca do lektury, przywołując skojarzenie z kiepskimi romansidłami, a przecież bije większość z nich na głowę.
Bądź co bądź, warto się z nią zapoznać.

Martyna Kozieł | 2016-01-15
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Naprawdę miło się czytało :D Wciąga od pierwszych stron, przeczytałam w 1 dzień :> Sięgnęłam z czystej ciekawości, bo Dumę i Uprzedzenie kocham <3 Ciekawie został tutaj przedstawiony wątek Wickama. Zamiast listów są e-maile. James Darcy, cóż dało się pokochać :D Lizzie Była miejscami zbyt zarozumiała, ale dało się to przeżyć. Podoba mi się też, że młodszych czytelników może zachęcić do Jane Austen :>

Ewa | 2014-08-18

Po przeczytaniu tej książki nie będziecie się mogli doczekać lektury prawdziwej "Dumny i uprzedzenia"

ewe98 | 2010-11-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

to jest boskie

Inka | 2011-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 05 września 2011

Jak wyglądałoby życie sióst Bennet w dzisiejszym świecie? Jak potoczyłyby się losy Jane, Elizabeth, Mary, Lidii oraz Kitty? Zapraszam was do świata młodzieży, w którym nic nie jest ani proste, ani łatwe. Jane Bennet to studentka, jej siostra Lizzy ma zdawać właśnie maturę, Meredith jest zwariowaną ekolożką, Lidia świeci w towarzystwie, a jej piętnastoletnia siostra bliźniaczka - Katie - chce we wszystkim zaimponować siostrze. Wszystko się zmienia, gdy Alice Bennet dziedziczy sporą sumę pieniędzy po swoim styju. Rodzina Bennetów przeprowadza się wtedy do ogormnej i luksusowej willi na osiedlu dla bogaczy. Czy dziewczęta poradzą sobie w nowym świecie? Całe lato to przecież mnóstwo czasu, by przeżyć chwilowe wzloty i upadki w miłości...

Książka przyjemna i łatwa w czytaniu. Jej niewielka objętość nie przeraża. Ciekawie się ją czytało w szczególności, gdy można było sobie przypomnieć prawdziwą "Dumę i Uprzedzenie", w której wiele zachowań współczesnych, nigdy by się nie pojawiło....

Saszen | 2013-07-24

Nie umywa się do ,,Dumy i uprzedzenia". No cóż - Jane Austen była tylko jedna. Tak naprawdę mogłabym ocenić ją wyżej - gdyby nie morderstwo popełnione na Elizabeth i panu Darcy'm! To przecież totalna masakra, z tasakiem w ręce i bezmyślnym uśmiechem na twarzy. James Darcy to jakiś zafiksowany chłopaczek, nie wiadomo dlaczego mający pretensje do całego świata, a Lizzie! To najbardziej zarozumiała, wywyższająca się postać w całej książce.

mida189 | 2011-01-22

Świetna książka dla młodzieży, przeczytałam ją już dwa razy i nie żałuję. Polecam dla osób, które chcą przeczytać lekką powieść(choć poruszane są tam również i poważniejsze tematy) i się nie zanudzić.

Książkę czyta się bardzo szybko ze względu na język jakim została napisana.

Serdecznie polecam :)