Co ty wyprawiasz, mamo!

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Cykl: Leehampton (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit
Just Don't Make A Scene, Mum!

RODZICE, ACH RODZICE! Jemmy - nie idą z duchem czasu. Sądzą, że nastolatka powinna chodzić do szkoły ubrana w robione na drutach sweterki z wrabianymi wzorkami; mogą być misiaczki. W miejscach publicznych mówią do niej "kwiatuszku"! Laury - są rozwiedzeni. Sprzedali wspaniały stary dom. Laura mieszka w obskurnym bliźniaku z matką, która na parkingu obok Tesco pozwala się obcałowywać głupiemu Melvynowi... Sumithy - chcą, żeby przestrzegała hinduskiej tradycji: żadnych chłopców, makijaży ani modnych fryzur... Jona - są przekonani, że ich syn jest mózgowcem i stale o tym gadają, choć nauka przychodzi mu z trudem. Ma za to wybitne zdolności w innej dziedzinie... Chelsea: matka dziennikarka pisze do lokalnej gazety, nie stroniąc od ryzykownych tematów, prowadzi dział porad i paraduje w mini... Sprawy pięciorga nastolatków (oraz ich koszmarnych rodziców, którzy każdego doprowadziliby do rozpaczy) łączą się i komplikują w tej zabawnej opowieści. Rzecz dzieje się w Leehampton. Ciekawa, wciągająca i zabawna. Dobrze się czyta. "The Times" Pierwsza część popularnej serii powieściowej, której akcja osadzona jest w Leehampton.

Truskawka03 | 2014-08-22

Książka nie zachwyca. Miejscami trochę nudna. Akcja się mało rozkręca. Typowa różowa książka opowiadająca o nieszczęśliwych nastolatkach.

książkowymol | 2012-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Książka na początku mnie nie zachwyciła, ale z czasem akcja się rozkręcała i robiło się coraz ciekawiej.Książka porusza problem rodziców nierozumiejących swych dzieci. Z wyjątkiem Laury. Fakt jej rodzice się rozwiedli i wgl, ale za bardzo dramatyzowała.(sama jestem z rozbitej rodziny i tak po odejściu od taty mamy nie dramatyzowałam). Najbardziej podobał mi się ostatni rozdział, gdy cztery przyjaciółki wracają do domu i zastają pianych rodziców. Bardzo się uśmiałam. Polecam tę powieść na zimowe wieczory:))

Kinga | 2015-06-17

Tę serię nabyłam na wakacjach na targach książki, przekonana że będzie po prostu lekką książką, nad którą nie trzeba za dużo myśleć. I nie pomyliłam się.

Główni bohaterowie mają problemy z rodzicami. Jemmy nie idą z duchem czasu - sądzą, że dziewczyna powinna chodzić do szkoły w sweterkach. Oprócz tego nazywają ją "kwiatuszkiem". Mama Laury pozwala się obściskiwać Melvynowi na parkingu obok Tesco. Sumithy chcą, żeby przestrzegała hinduskich tradycji. Jona są przekonani, że ich syn to geniusz. A matka Chelsea pisze do lokalnej gazety.

Książka bardzo mi się spodobała i nie uważam ją za stracony czas. Uśmiech na twarzy wywoływały kłótnie bohaterów z rodzicami. Nie ukrywam jednak, że ma ona trochę minusów. Niektórzy bohaterowie są delikatnie mówiąc denerwujący, tak jak na przykład Sumitha czy, niekiedy, Laura (którą akurat polubiłam). Rozdziały z perspektywy rodziców również mogą trochę przynudzać, ale nie jest to książka tylko i wyłącznie dla młodzieży, więc uważam, że nie ujmuje to...

Luelle | 2010-02-18

Nie powaliła mnie ta książka.
Przyjemnie się ją jednak czyta.

molksiazkowy | 2013-09-26

Fajna książka. Chciałam trochę odsapnąć od długich książek i zabrałam się do poszukiwania czegoś krótkiego,co się łatwo i przyjemnie czyta. Taka zdecydowanie jest ta książka. Fajnie sobie czasem taką poczytać. Nie sądzę, aby przeczytanie zajęło komuś więcej niż 2 dni, no ale to zależy ile ktoś ma wolnego czasu :) . Typowa młodzieżówka.

Anima | 2015-05-27

Metrykę wieku gimnazjalnego przekroczyłam ładnych parę lat temu, ale czasem budzi się we mnie chęć cofnięcia się w czasie do codzienności typowego nastolatka.
Książki Rosie Rushton to zdecydowanie dobry sposób na relaks, chwilę śmiechu i przyjemny wieczór.
Taki mały "wehikuł czasu".

Rosemarie | 2011-11-24
Przeczytana: 2010 rok

Dobra. Lekka w sam raz dla kogoś, kto chce odpocząć od długich, grubych książek. Na pewno nie przeczytam jej już drugi raz, aczkolwiek nie uważam, żeby czas przeznaczony na tą książkę był zmarnowany.

Aneta | 2013-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Bardzo dobra książka. Czasami strasznie się przy niej uśmiałam :)

Karolinaa3 | 2010-11-01

Książka opowiada o problemach nastolatek z rodzicami. Nawet nie była taka zła, jednak brakuje mi w niej czegoś. Jest trochę monotonna. Może to dla tego, że wolę książki przygodowe lub fantastykę. Jednak polecam przeczytajcie i sami cencie co o niej sądzicie.

gakuko | 2012-01-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Rok 2011
Przeczytana: wrzesień 2011

Ta książka, jak i wszystkie z tego cyklu, są bardzo przyjemną serią dla tych, co chcą coś lekkiego, przyjemnego i bardzo wciągającego.