Miłość mimo woli

Seria: Szkolne Historie
Wydawnictwo: Lucky
Hit and Run
LonelyBluemoon

Losy czwórki młodych ludzi krzyżują się. Nikt z nich nie zamierza krzywdzić drugiego. Każde z nich dokonuje wyborów i musi ponieść ich konsekwencje, żeby znaleźć miłość, stawić czoła rzeczywistości i żyć dalej.

źródło opisu: Wydawnictwo Lucky, 2009

źródło okładki: http://wydawnictwolucky.pl

isobel | 2014-05-18
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

"Miłość mimo woli" Lurlene McDaniel jest już moją trzecią książką tej pisarki. Tym razem książka ma aż czterech narratorów. Cztery punkty widzenia na historię która może przytrafić się każdemu z nas.

Analise i Jeremy są bardzo kochającą się, szczęśliwą parą. Ich związek jest niemal idealny. Analise to miła i inteligentna dziewczyna, która woli dawać niż otrzymywać. Jeremy z kolei to chłopak małomówny, wrażliwy, bardzo mocno kocha swoją dziewczynę. Oboje są też bardzo pracowici- ona jest pilną uczennicą, która dorabia wieczorami i w weekendy jako opiekunka do dzieci; on jest bardzo uzdolnionym stolarzem. Razem tworzą niemal nierozłączną parę. Przed nimi rysuje się wspaniała, wspólna przyszłość. Wszystko zmienia się w pewną deszczową, październikową noc, gdy Analise postanawia, że sama wróci z pracy rowerem. Nie wie, że nie długo wydarzy się tragedia a sama będzie musiała rozpocząć wewnętrzną walkę na śmierć i życie.

Każdy kto czytał książki Lurlene McDaniel, ten wie, że...

kamyk576 | 2014-04-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejna ulubiona książka, którą przeczytałam w jeden dzień. Bardzo mi się podobała. Niestety, zakończenie bardzo smutne. Kiedy chłopak musi sam robic trumnę dla swojej dziewczyny...
Polecam.

Książka idealna na wakacje- bardzo łatwo się czyta. Ciekawe wątki budują coraz bardziej narastającą akcję (co prawda najważniejszy, głowny wątek jest bardzo łatwy do przewidzenia, ale to na szczęście nie niszczy efektu książki).

Ogólnie szybka do czytania i prosta lekturka :)

witcherrie | 2014-03-01
Przeczytana: 01 marca 2014

Książka naprawdę niesamowita przeczytałam ją w niecałe 5 godzin. Najbardziej jednak wzruszyły mnie relacje Analise. A ten cytat rozbroił mnie do łez:
''Tam, gdzie idę nie ma smutku.Jest tylko radość. Wyciągam dłoń i dotykam światła.''

WirtualnaKsiążka | 2014-01-04
Przeczytana: 2011 rok

Swego czasu Lurlene McDaniel była moją ulubioną pisarką. Niesamowicie podobało mi się jej lekkie pióro i sposób przekazu. Wg mnie autorka potrafiła trafić do każdego Czytelnika. Wielokrotnie polecałam znajomym jej książki i na ogół słyszałam pozytywne opinie.
Trudno jest podejmować życiowe decyzje myśląc między innymi o sobie samym i dobrych przyjaciołach. Nie zawsze wszystko da się pogodzić, szczególnie wtedy, kiedy chcemy zadowolić wszystkich.
Czwórka młodych ludzi staje przed obliczem prawdziwego życia. Mogłoby się wydawać, że wszystko będzie proste, ale niestety.
Nie każda publikacja kończy się szczęśliwym zakończeniem. Autorka pokazała, jakie mogą być konsekwencje różnych wyborów i za to wielki plus dla Lurlene.
Historia nie jest długa, ale zaliczyć ją można do wyczerpujących. Myślę, że nie będzie osoby, która będzie się nudziła przy tej publikacji.
Mi zajęła ona jeden dzień, a kolejne dwa zmusiły do refleksji. Kto wie, czy i my nie znajdziemy się pewnego razu w podobnej...

rescue | 2011-07-05
Przeczytana: 2010 rok

Świetna książka. Bardzo szybko sie ja czyta, ja przeczytałam ją w jeden wieczór, nie mogłam się oderwać. Wspaniała.
Polecam :)

kolourfulity | 2011-09-21
Przeczytana: 16 września 2011

Bardzo, bardzo mi się podobała. Kiedy wpadłam na tą książkę pierwszy raz -w bibliotece- no cóż po okładce książka dla nooo wiekowo ciut młodszych nie wiem coś 10-13 , Aale mi przypadła do gustu.pooleecamm ;o
___________
"tu spoczywa nasz anioł"
-Żegnaj, mój aniele.

koniaralisa13 | 2015-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2015

Bardzo poruszająca powieść!!!!! Opowiada o miłości nastolatków, która przetrwa nawet śmierć!!!! Wzruszyłam się!!!!!!!!!!Gorąco polecam!!!!!! <3

Martyna | 2013-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Wzruszająca książka. Popłakałam się na końcu gdy Jeremy był przy grobie Analise :(

Książka mimo dziwnej i poplątanej historii nie zaciekawiła mnie tak jak inne powieści tej autorki. Ciągnie się jak guma do żucia, ciągle jest mowa o Analise, jej powolnym stawaniu się "warzywem"... Jedyny miły moment to trumna z rzadkich gatunków drzew z zakładu stolarskiego w którym pracował chłopak Analise. Miły ze względu na użycie prywatnej kolekcji rzadkich drewien właściciela zakładu stolarskiego.