Mam Talent

Tłumaczenie: Iwona Żółkowska
Wydawnictwo: Akapit Press
Fame, Glory and Other Things on My To Do List

Czy Jessica ma rację, zakładając, że nietypowy spektakl szkolnego teatru stanie się przełomem w jej aktorskiej karierze? Wiele dziewczyn marzy o wyjeździe do Hollywood i wielkiej sławie. Ale ja nie jestem jak inne gwiazdeczki. Postanowiłam zostać wielką aktorką i dopnę swego, choć zaczynam od drugoplanowej roli w West Side Story i pracuję w nieco odjechanym zespole. Szczerze mówiąc zespół...

Postanowiłam zostać wielką aktorką i dopnę swego, choć zaczynam od drugoplanowej roli w West Side Story i pracuję w nieco odjechanym zespole. Szczerze mówiąc zespół jest totalnie odjechany! Kate, moja najlepsza przyjaciółka zaproponowała na przykład, żebyśmy z musicalu o wojnie gangów usunęli wszelkie wzmianki odnoszące się do przemocy. Jak widać, od początku działaliśmy na wariackich papierach.

Kiedy Jordan Hunter, super przystojny chłopak, a na dodatek syn popularnego aktora, zamieszkał w naszym mieście, uznałam, że wszystko układa się po mojej myśli. To był znak, że wkrótce zostanę odkryta, a mój talent zostanie doceniony. Gdyby przy okazji także Jordan poznał się na mnie, byłoby fantastycznie.

źródło opisu: Akapit Press, 2009

źródło okładki: Akapit Press, 2009

ZARAZA | 2012-04-09
Przeczytana: 2010 rok

Całkiem dobra powieść dla młodzieży.
Lekka i przyjemna napisana z humorem.
Spodobała mi się również przemiana głównej bohaterki i poznanie samej siebie.
Dzięki temu się z nią utożsamiłam.
Zabawne pomysły, szczególnie zakończenie- przekomiczne ;d
Dobra książka dla relaksu :)

aAtlanta | 2016-10-31
Przeczytana: 05 października 2016

Ta książka to strzał w dziesiątkę. Główna bohaterka jest taka podobna do mnie, że to aż strasznie.
Zawszę bawię się świetnie z książkami Rallison i mam nadzieję tylko, żeby były dłuższe. Pełne humoru, podtrzymujące na duchu i na prawdę niezłe.
Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałam sie, ze jeszcze kiedykolwiek powrócę do tej autorki z racji tego, iż jej ksiazki są trudno dostępne.
Na prawdę warto!

Dominika | 2015-12-09
Przeczytana: listopad 2015

Janette Rallison to jedna z ulubionych autorek mojego nastoletniego wieku. Znamy się już od około 5 lat, a jej książki darzę nieskrywaną miłością. Prawie wszystkie przeczytałam dwukrotnie, a czasem i więcej, co już o czymś świadczy. "Mam talent" niestety długo czekało na swoją kolej, a to dlatego, że w bibliotece nie mogłam jej dostać, a z kupowaniem było zawsze nie po drodze. I zasiadając do jej czytania teraz, kiedy mam 18 lat, trochę się bałam, że nie spełni moich oczekiwań. No bo co innego podoba się trzynastolatce, a co innego starszej jej wersji.

Jessica bardzo chce zostać aktorką. Chociaż mierzy bardzo wysoko, dostaje jej się drugoplanowa rola w szkolnym przedstawieniu. Ale co to dla niej ! Początkowe niezadowolenie przeradza się w wenę twórczą i chęć przeobrażenia West Side Story w nieco inną, bardziej szałową wersję. W międzyczasie dowiaduje się, że sławny aktor przyjeżdża do miasta, a ona sama będzie pracować z jego synem ! Nie mogłoby być lepiej. Teraz tylko trzeba...

Miśkaa | 2012-06-11
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Miła i lekka powieść dla nastolatek :)

patulka1237 | 2013-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Cudowna książka, właśnie czegoś takiego szukałam. Niesamowita opowieść z lekkim dreszczykiem, dokładnie spełniła moje oczekiwania i wpadła mi w gusta.Z pewnością jeszcze kiedyś do niej zajrzę i naprawdę polecam ją wszystkim niezależne od wieku.
Szkoda, że tak szybko ją przeczytałam, spędziłam z nią cudowne chwile.

Camillie | 2011-03-20
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 marca 2011

Świetna, szybko się ją czyta. Daje do myślenia w niektórych kwestiach, co rzadko można znaleźć w tego typu książkach.

KsiążkiNieGryzą | 2015-07-06
Przeczytana: 04 lipca 2015

Książkę przeczytałam przypadkowo, ponieważ dostałam ją w prezencie. Była lekka i przyjemna, wpasowująca w ciepły klimat lata. Jednak była to przeciętna, trochę infantylna i dosyć mocno przewidywalna lektura. Polecam młodszym czytelniczkom.

Hellen | 2011-01-06
Przeczytana: 2009 rok

Typowa książka dla nastolatek. Całkiem dobra. Chyba każda dziewczyn a chciałaby być na miejscu bohaterki. Książka jest lekka i przyjemna.

kasiek | 2011-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2011

dla mnie boska ^^
i, znowu z humorem, ciekawa historia, którą sama bym chciała przeżyć, ;)

DianaxD | 2011-01-19

Idealna książka na wieczór. Lekka. Przyjemna.