101 lekcji, które zmienią twój sposób myślenia

2023-03-22
2023-03-22
2016-11-14
Kinga Markiewicz

Dobra książka, zawierająca wiele cennych wskazówek i pomaga porządkować myśli w głowie.

Książka, jak sam tytuł wskazuje, zawiera 101 porad, w jaki sposób możemy zmienić nasz tok myślenia, aby to, co nazywamy "problemem", stało się drogą do osiągnięcia wyznaczonego przez nas celu.
"Czynnikiem dodatnim staje się czynnik ujemny, a toruje drogę to, co na drodze stało" - Marek Aureliusz.
Według autorki napotkanie owego problemu skłania nas do podjęcia odpowiedniego działania, aby go rozwiązać, a tym samym do zmiany sposóbu myślenia, zachowania oraz podejmowania innych wyborów, co prowadzi do wyjścia ze strefy komfortu i urzeczywistnienia tego, o czym od dawna marzyliśmy.
Istotną rzeczą jest to, aby otworzyć się na nowe możliwości, za pomocą których dostrzerzemy u siebie zachowania, których nie do końca akceptujemy, a nie jesteśmy w stanie samodzielnie ich skorygować.
W poradniku została zawarta garść informacji, w jaki sposób możemy zmienić negatywne wzorce myśleniowe, co będzie miało korzystny wpływ na nasz rozwój osobisty.
Uważam, że książka jest naprawdę interesująca i może mieć znaczny wpływ na zmianę naszego myślenia, o ile zastosujemy się do zawartych w niej porad.
Jeśli lubicie czytać poradniki albo chcecie popracować nad rozwojem osobistym, uważam, że ta książka Was zainteresuje.

Ciężko jest mi ocenić tę książkę. Z jednej strony zawierała naprawdę bardzo dużyo cennych, wartościowych rad, a z drugiej torsje była męcząca. Być może nie do końca odpowiada mi forma tej książki, nie mniej jednak wyniosłam z niej wiele dobrego i mogę ją śmiało polecić.

Nie za bardzo rozumiem fenomenu tej książki. Przeczytałam ale bardzo się męczyłam ;( miałam wrażenie ze w kółko czytam to samo.

Wypunktowana forma treści ma swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że jest szybko i konkretnie. Krótkie rozdziały do „połknięcia” gdzieś w biegu. Minusem jest to, że można się trochę pogubić (słuchając audiobook’a). Autorka czasem się powtarza, ale ogólny zarys książki na tym wiele nie traci.

Słuchałam w formie audibook’a – ale planuję zakupić w wersji papierowej, by móc podkreślić i zaznaczyć te hasła, które w szczególności mnie ujęły swoim przekazem.

Myślę, że jest to książka, którą na pewnym etapie życia każdy powinien poznać. Który to etap? To już zależy od człowieka – każdy z nas mentalnie dojrzewa do pewnych spraw w innym tempie. Z 15 lat temu pewnie by mnie męczył taki motywacyjny przekaz, teraz całą sobą chłonę to co chce przekazać autorka. Rozumiem i czuję głębiej niż kiedyś. Treść bardzo do mnie przemawia....

Oceniam bardzo wysoko, bo uważam, że w tej kategorii jest to zdecydowanie pozycja godna przeczytania. Autorka spełnia obietnicę - te lekcje rzeczywiście zmieniają sposób myślenia. Dodatkowy atut: dzięki krótkim, wygodnym rozdziałom, książkę pochłania się ekspresowo.

Mam mieszane uczucia co do tej pozycji ale wyłącznie ze względu na wewnętrze poglądy, ale daje ona do myślenia co jest ogromnym plusem tej książki. Obiektywnie jednak patrząc na tą pozycję jest napisana w przystępny sposób i rozdziały są krótkie co z pewnością jest ogromnym plusem dla wielu osób, co do treści to zawiera optymistyczne poglądy co do tego jak pozbierać się ze swoim życiem i wziąć za nie odpowiedzialność, chwilami jednak były powtórzenia i czułam jakbym czytała przekolorowaną wizję świata. Uważam jednak że jest to dobra książka oparta na psychologu i wiedzy którą faktycznie może pomóc zmienić czyjeś podejście do świata. Pomimo tego nie jestem fanką podejścia ograniczającego nasze marzenia i ambicje, bo autorka kilkukrotnie napisała o tym że nie każdy jest stworzony do czegoś wielkiego a szczęście powinno być naszym głównym celem ( nie stała radość a ogólne poczucie dobrostanu w życiu ). Książkę czyta się przyjemnie i jest ciekawie napisana, lecz dla osób które są wdrożone w temat nie ma za dużo nowej wiedzy, pomimo tego polecam przekonać się na własne oczy czy pozycja ta zasługuje na tak duży rozgłos.

Słuchałam audiobooka i niestety ten format wraz z głosem lektorki brzmi strasznie sucho i robotycznie. Być może forma papierowa lub ebook wywiera na człowieku więcej emocji i ma większy impakt na życie, ale audiobook muszę ocenić na 5/10.

Bywa, że człowiek się pogubi w życiu.
Nakręca się myślami płynącymi w złym kierunku i niejako sam ściąga na siebie jeszcze gorsze rzeczy 🤷

Czasem myślimy też, że nie mamy na nic wpływu, i że to świat się na nas uwziął.
Chyba każdy z nas zna taki stan 🙈

"101 lekcji, które zmienią twój sposób myślenia" można czytać bez znajomości "Jak myśleć o sobie lepiej". Jednak obie książki myślę, że fajnie się uzupełniają i dają dużo do myślenia.

Książka jest według mnie świetna. Wiadomo, że jej lektura bez pracy nad sobą niczego nie zmieni, ale może być to taka pierwsza trampolina pozwalająca odbić się z dołka. Napisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Słuchałam audiobooka i zdecydowanie muszę kiedyś kupić wersję papierową, żeby móc do niej wracać, podkreślić ważne fragmenty.

Jak się dziś masz?
Mam nadzieję, że dobrze i uśmiechasz się do siebie 😊

Bywa, że człowiek się pogubi w życiu.

Czasem myślimy też, że nie mamy na nic wpływu, i że to świat się na nas uwziął.
Chyba każdy z nas zna taki stan 🙈

• Audiobooki