Bieganie metodą Danielsa

978-83-930794-7-6
bieganie, trening, sport
sport
asia_123

Najlepszy podręcznik biegowy najlepszego na świecie trenera. System treningowy, z którego korzystają olimpijczycy i amatorzy na całym świecie.

źródło opisu: http://www.innespacery.pl

źródło okładki: http://www.innespacery.pl

Robert | 2014-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 09 marca 2014

Książka napisana przez profesora dla studentów, którzy muszą to po prostu zakuć. Ja przywykłem już do takiego stylu pisania (uczelnie techniczne uczą czytać takie nieprzystępne dzieła). Ale to nie jedyny problem. Daniels bazuje na swoich doświadczeniach a doświadczenia zbierał podczas pracy ze sportowcami-zawodowcami. Przez to książka adresowana jest głównie do zawodowców, pomimo tego, że znajdują się tam rozdziały adresowane dla początkujących. Trudno mi sobie jednak wyobrazić początkującego biegacza, który ma zrobić 6-7 treningów tygodniowo…
Książka zawiera wiele podpowiedzi, jak planować swoje treningi, na co zwrócić uwagę i jak generalnie to wszystko działa w naszym organizmie. Jako laik-amator chyba jednak nie tego szukam. Szukam frajdy z biegania, radości występowania w maratonach a nie spinania się nawet na 10 treningów tygodniowo (?!).
Książka pozwala jednak ocenić swoje możliwości aerobowe i uplasować się w tabeli, która obejmuje nawet zawodowców. Ja załapałem się jedynie...

Kornelia | 2012-11-23
Przeczytana: 18 listopada 2012

Ta książka to po prostu Biblia każdego biegacza! Doświadczony autor, opierając się na długoletnim doświadczeniu jako biegacz, a także trener, przekazuje w niej kopalnię wiedzy dla biegaczy na każdym poziomie zaawansowania.

Na początku prezentuje podstawowe zasady treningu, kwestie fizjologiczne takie jak VO2, próg mleczanowy, prędkość i ekonomiczność, a w przeciągu całej książki prezentuje sylwetki wielu zawodników. Najistotniejszym dla mnie jest rozdział poświęcony różnym poziomom treningów, w tym na początek budowaniu kondycji, a także treningowi uzupełniającemu.

W rozdziale tym Daniels wyróżnia takie rodzaje treningów jak: trening w tempie maratońskim, progowy, interwałowy i rytmowy. Doskonale wyjaśnia nie tylko, czym różnią się one od siebie. Na bazie znajomości swojego VDOT, które można znaleźć w tabeli na podstawie swoich aktualnych wyników, a także HRmax, tłumaczy jak efektywnie wykonywać poszczególne treningi. W sposób bardzo przejrzysty określa cele, wynikające z każdego...

Primitive | 2013-12-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Reszta

Biblia biegacza. przeczytana już jakiś czas temu, nie było czasu zmienić statusu.

fajnie się czyta. jest trochę dla profesjonalistów, jest trochę dla laików, jest trochę ciekawostek i historii biegów, ogólnie. miła pozycja, która może nie odkryła przede mną Ameryki, ale zdecydowanie pomogła lepiej i bardziej fachowo podejść do treningów, które przecież przede wszystkim mają sprawiać przyjemność.

polecam!

Emilia Esss | 2013-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2013

Bardzo dobra? Rewelacyjna? W zasadzie nie sposób ocenić, bo "Bieganie metodą Danielsa" to swego rodzaju biblia dla biegacza - analogicznie: ciężko chrześcijaninowi byłoby ocenić Biblię w skali od beznadziejna do arcydzieło (i to jeszcze za pomocą gwiazdek).

Ech, czemu Garminy i inne tego typu cacka są takie drogie???

Szymon | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Ciekawa pozycja, całościowo podchodząca do trenowania nawet w najmniejszych aspektach. Czytając porównywałem do naszego lokalnego guru biegowego, czyli Skarżyńskiego, i Daniels dla mnie jest bardzo skomplikowany. Z drugiej strony, zwraca uwagę na takie rzeczy, o których bym nawet nie pomyślał (piszę z perspektywy średniego maratończyka). Każdy biegacz powinien przeczytać :)

kwiatuszek2104 | 2013-08-31
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Książka dla profesjonalnych biegaczy, nie dla laików

pma121 | 2012-06-08

Moim zdaniem bardzo dobra pozycja dla wszystkich, którzy już coś wiedzą o bieganiu i chcą zmienić coś w swoim treningu. Osobiście ułożyłem sobie plan według wskazówek zawartych w książce i biegało mi się według tego planu bardzo dobrze.

dudzon | 2011-10-13

Dla amatora biegania to podręcznik fizjologii wysiłkowej i systemów treningowych.

mclakiewicz | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 22 października 2013

Absolutny kanon. Podstawa dla każdego biegacza.

Gesiu | 2013-01-18
Przeczytana: wrzesień 2011

dobra książka dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych biegaczy, autor wyczerpująco przedstawia tę dyscyplinę sportu, przedstawia własne pomysły na bieganie