Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Goldmine Effect
poradniki
Damian

Bo talent to dopiero początek... Dziesięć lat temu cały świat oszalał na punkcie Freddy’ego Adu, największego talentu w historii piłki nożnej. W tym samym czasie Robert Lewandowski uchodził za słabszego z dwójki młodych napastników Znicza Pruszków… Dlaczego największe sukcesy odnoszą jednostki, na które nikt nie stawiał? Jak to możliwe, że kolejne wydawnictwa odrzucały Harry’ego Pottera, a...

Bo talent to dopiero początek...

Dlaczego największe sukcesy odnoszą jednostki, na które nikt nie stawiał? Jak to możliwe, że kolejne wydawnictwa odrzucały Harry’ego Pottera, a nauczyciel muzyki z Liverpoolu przegapił aż dwóch Beatlesów w jednej klasie?

Inspirujący i unikalny przewodnik. Nie tylko dla polujących na prawdziwe diamenty menedżerów, headhunterów, trenerów i nauczycieli. Przede wszystkim dla tych, którzy chcą rozwijać wielki talent u siebie albo swojego dziecka.

"To książka ważna dla Polaków. Inspiruje i napawa optymizmem. Autor pokazuje, że Kopalnia Talentów może powstać wszędzie. Dlaczego nie u nas? Możemy dokonywać wielkich rzeczy w każdej dyscyplinie sportu (i nie tylko). Jedno jest pewne: trzeba czytać, ciągle czytać. Najlepiej takie książki jak ta".
Piotr Rutkowski, Wiceprezes ds. sportu, KKS Lech Poznań

"Świat biznesu ma u Rasmusa Ankersena wielki dług wdzięczności za jego dogłębną analizę tego, czego naprawdę potrzeba, aby zidentyfikować i rozwijać talent".
Jorgen Vig Knudstorp, szef grupy LEGO…

"Wciągająca, prowokująca, przekonująca".
The Herald

"To nie teoria, ale konkretne narzędzia, które sprawdzają się w realnym świecie. Rasmus jest fantastycznym coachem".
Casper Stylsvig, Global Sponsorship Director, Manchester United

"Przez Rasmusa przemawia wielkie doświadczenie w odkrywaniu unikalnej wiedzy, którą później można łatwo się podzielić i wykorzystać w realnym życiu".
Ben Roberts, Global Talent Director, Saatchi & Saatchi

"Rasmus jest fascynującą osobą, prawdziwym znawcą problematyki osiągania najlepszych rezultatów zarówno przez jednostki, jak i przez zespoły. To, o czym mówi, nie jest teorią – jego wnioski wynikają z dogłębnej obserwacji rzeczywistości".
Sir Clive Woodward, Trener reprezentacji Anglii w rugby – mistrzów świata

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Krystian P | 2017-05-20

Jedna z lepszych pozycji. Świetnie napisana, proste wnioski ale jednak dla wielu trudne - odkrywcze.Uwielbiam ludzi z duszą obserwatorów, ulepszaczy.

Damian | 2014-11-30
Przeczytana: 29 listopada 2014

Niesamowicie inspirująca i napawająca optymizmem. Rasmus Ankersen obala wiele mitów dotyczących sukcesów Etiopczyków, Kenijczyków, Brazylijczyków oraz Jamajczyków. Przedstawia nam w jak prosty sposób można osiągnąć sukces. Autor podróżuje po "Kopalniach talentów" i stara się uzyskać odpowiedź na pytania dotyczące niesamowitych sukcesów wyżej wymienionych narodowości. Książka jest dla każdego, zaczynając od ludzi biznesu, a kończąc na rodzicach. Uzmysławia i poucza każdego człowieka.

rude_recenzuje | 2015-07-12
Na półkach: Przeczytane, 2015, Recenzenckie
Przeczytana: 11 lipca 2015

Książka, która wstrząsnęła moim światem.

Przyznaję się, że przeczytanie tej pozycji zajęło mi bardzo dużo czasu. Można powiedzieć, że pod koniec zaczęłam ją już męczyć, a ona przy okazji mnie też. Teraz może Wam się wydawać dziwne, czemu książka otrzymała tak wysoką ocenę.

Zacznę od tego, że po poradniki sięgam stosunkowo często. Ich czytanie sprawia mi czystą przyjemność, jest to rodzaj literatury, z którego czerpię najwięcej "życiowych" informacji.
Długo nie musiałam się zastanawiać nad tym, czy chciałabym sięgnąć po tę pozycję- podtytuł "Jak odkryć i rozwinąć talent- u siebie i u innych" całkowicie mnie przekonał. Znajduję się w takim miejscu w życiu, gdzie mam wrażenie, że brakuje mi tego i owego. Szczerze mówiąc, miałam nadzieję, że znajdę w książce wskazówki, co ze sobą zrobić, szczególnie w momentach kiedy czuję się bardzo zagubiona.

Książka sama w sobie jest wykonana w sposób zachwycający. Oprawiona jest w twardą, porządną okładkę, strony są szyte, więc w czasie...

Suomi | 2016-09-03
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

To jest moja pierwsza recenzja książki, która nie jest powieścią. Kopalnie Talentów w ogólnym słowa znaczeniu nie posiadają fabuły, bohaterów ani narratora, bo są poradnikiem o tym, jak pracować nad talentem swoim, swoich dzieci lub podopiecznych. Zdecydowałam się go przeczytać głównie ze względu na fakt, że sama go posiadam, a nie umiem sobie poradzić z jego rozwijaniem. Nie umiem usiąść i raz porządniej napisać chociażby całego rozdziału swojej książki tylko wymyślam, że mi się nie chce albo nie mam weny lub napiszę ledwie jeden akapit. Miałam nadzieję, że tekst Rasmusa Ankersena natchnie mnie do częstszego rozwijania swojego talentu i teraz po lekturze jego książki powinnam przekazać wam, czy się udało. Jesteście ciekawi?

Szczerze powiedziawszy przekaz Kopalń Talentów niesamowicie trafił do mnie poprzez użycie przykładów z kilku najbardziej kojarzących się ze słowem talent dziedzin. Sam autor jest niespełnioną gwiazdą piłki nożnej, która doznała poważnej, wykluczającej ze...

BookishPolish | 2015-08-08
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Kim była J.K. Rowling zanim udało się jej wydać jej opowieści o nastoletnim czarodzieju, Harrym Potterze? Jak się miewał Leo Messi zanim zakwalifikował się do jednej z najbardziej znanych drużyn piłkarskich na świecie? Jaką przyszłość widzieli członkowie zespołu The Beatles nim wpadli na pomysł o założeniu kapeli, która w przyszłości zawładnęła światem?
Wszyscy byli niepewni. Nie wiedzieli jeszcze jaki skarb w nich drzemie. Talent jak diament ukryty w nich głęboko, przez te wszystkie lata grzązł wewnątrz nich, aż w końcu ktoś dostrzegł ich prawdziwie wybitne umiejętności.
Diament jest tylko minerałem.
A tylko mistrzowski szlif czyni go prawdziwym brylantem.

Od talentu przeważnie wszystko się zaczyna. Na nim budujemy swoją przyszłość, karierę i jej charakter. Trudno będzie przerobić z humanistę na ścisły umysł albo matematyka na wierszokletę. Dlatego rozwijanie siebie zależy tylko od naszych upodobań i oczywiście, naszej silnej woli.
Ale talent często pojawia się znienacka....

Autor był zawodowym piłkarzem. Pewnego roku rzucił pracę, a ostatnie pieniądze wydał na 6 biletów lotniczych. Przez 7 miesięcy odwiedzał miejsca, w których rozwija się największe sławy światowego sportu - kenijskich biegaczy, rosyjskich tenisistów, brazylijskich piłkarzy. W swojej książce odkrywa jak rozwijać talenty - nie tylko sportowe i rozgryza kilka mitów (o roli genów, kształceniu od dzieciństwa, wierze w siebie, roli trenerów i rodziców). Ciekawa lektura dla sportowców, trenerów, rodziców i HR-owców zajmujących się rozwojem talentów:)

Yovita | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Jak odkryć talent i jak przekuć go w sukces? Na to pytanie, starał się odpowiedzieć Rasmus Ankersen. Zainspirowany przypadkiem Simona Kjaera - odrzutka, który zrobił niebywałą karierę, postanawia odwiedzić sześć kopalni talentów, rozmieszczonych na całej kuli ziemskiej. W tenże sposób autor odwiedza Jamajkę, Kenię, Rosję, Brazylię, Koreę Południową i Etiopię. Jednak nie on pierwszy stara się odkryć ich tajemnicę. W pewnym sensie, udaje mu się to. Ale dlaczego nikt wcześniej jej nie odkrył?
Przeczytaj całość - http://bit.ly/2aECVA9

RealAnia | 2019-01-13

Ile razy słyszeliśmy, że oto odkryto kolejne „cudowne dziecko”? Talent, jakiego świat jeszcze nie widział. Tymczasem po latach okazywało się, że nie wszystko potoczyło się tak jak przewidywano. Z drugiej strony sukces odnosił, ktoś, na kogo w ogóle wcześniej nie liczono. Dlaczego niektóre talenty przepadają? W jaki sposób inni wiele lat utrzymują się na szczycie? Czy prawdziwy talent można przegapić? I jak powinno się rozwijać posiadane zdolności? Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na powyższe pytania to książka autorstwa Rasmusa Ankersena pt. „Kopalnie talentów” jest dla was!

„Z jednakową starannością należy poszukiwać źródeł sukcesu oraz porażki.”

Rasmus Ankersen pracował przy założeniu pierwszej szkółki piłkarskiej w Skandynawii. Kiedy okazało się, że największy sukces odniósł nastolatek, na którego nikt nie stawiał, zaczął się zastanawiać jak to możliwe, że wszyscy przegapili drzemiący w nim potencjał. Postanowił odkryć sekret owego piłkarza i dowiedzieć się, czym jest...

FootballArt | 2016-12-07

„Jeśli chcesz wyników od zaraz, a taki jest cel większości trenerów, znajdujesz się pod presją, która powoduje, że będziesz dostrzegał tylko aktualne wyniki. Nie przyjdzie Ci do głowy, aby zgłębić sekret tych rezultatów, i właśnie dlatego – z braku odwagi – ludzie nie widzą zawodników o największym potencjale.”

Talent… Słowo, które w kontekście rywalizacji sportowej i szkolenia młodego sportowca, zostało chyba terminem najbardziej zdewaluowanym. Każdy z nas używał go setki razy, traktując jak słowo – wytrych, którym można wytłumaczyć wszelkie wątpliwości. Słowem „talent” często zastępowany jest termin „ciężka praca”. A czy ktoś próbował definiować, co tak naprawdę ten termin oznacza? Ludzie nie mogąc wyjaśnić pewnych zjawisk, tworzą mity, którymi opisują rzeczywistość. Zrzucają z siebie w ten sposób konieczność dalszego analizowania sytuacji. Upraszczamy, tłumacząc swoje niedoskonałości genetyką, warunkami klimatycznymi, finansowymi brakami, czy złą bazą szkoleniową.

Rasmus...

Krzysztof Cybulski | 2017-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2017

Dobra.
Książka pokazuje jak odkrywany i pielęgnowany jest "talent" w różnych częściach świata i co (wg. autora) decyduje o późniejszych sukcesach utalentowanych.
KCC.