Bieganie metodą Danielsa. Nowe wydanie

2010-08-31
Data 1. wydania:
2014-01-01
bieganie trening sport daniels

Dzięki tej książce poprawiłem czas w półmaratonie . Polecam .

Dzięki tej książce poprawiłem czas w półmaratonie . Polecam .

Świetna książka dla każdego biegacza, który chce zrozumieć swój trening albo jeśli sam chce w prawidłowy sposób go sobie ułożyć. Dobra dla początkujących trenerów. Wiele bardzo fajnych tabelek, które są niezwykle przydatne. Bardzo podobał mi się układ książki. Rozdziały są poukładane w przemyślany sposób, Wiele ważnych kwestii jest w tej książce poruszonych. Napisana prostym językiem zrozumiałym dla każdego początkującego biegacza. Naprawdę jest warta polecenia. Jeden mały minus za to, że pewne rzeczy się powtarzają, ale może też jest tego taka potrzeba bo zasady są takie same np. przy treningu do półmaratonu i maratonu. Jednak mi to trochę przeszkadzało dlatego daje 9 a nie 10. Jest to na pewno książka bardzo wartościowa dla każdego biegacza i zdecydowanie zachęcam do lektury tej pozycji. Polecam

Wspaniala rzecz. Sporo konkretow.

Wspaniala rzecz. Sporo konkretow.

Jedna z najważniejszych i najlepszych książek o metodach treningowych, badaniach, tabelach pomiarowych, ale raczej tylko dla biegaczy

Wbrew częstym opiniom na "lubimy czytać", wcale nie uważam, że książka jest przeznaczona wyłącznie dla bardziej zaawansowanych biegaczy. Autor każde zagadnienie przedstawia jasno, w dodatku wszystko jest podparte badaniami naukowymi. Po przeczytaniu wiemy który trening do czego służy i jakie daje efekty. Wszystko stanowi jedną, zwartą całość. "Daniels" ma tę przewagę, że jest konkretny - brak tu rozmemłania charakterystycznego dla innych pozycji o bieganiu. Od razu wiemy ile, jak i po co robimy dany trening. Wybieramy plan dla pasującego nam dystansu, dalej wchodzimy na jego stronę internetową i w kalkulator biegowy wstukujemy nasz aktualny wynik na danym dystansie. W rezultacie dostajemy precyzyjne czasy w których mamy wykonać dany trening. Dzięki temu wiemy dokładnie co robić, nie będąc zdanym na zawodną przecież intuicję. Całość powtarzamy po kilku tygodniach, gdy nasza kondycja osiągnie nowy poziom. Zrobiłem życiówkę dzięki tej książce.

Drobny minus za pobieżne potraktowanie tematu gimnastyki biegowej oraz za brak informacji o właściwym żywieniu.

Dla wszystkich, którzy o bieganiu myślą poważnie. Jeżeli wydaje Ci się, że bieganie jest tylko przebieraniem nogami, przeczytaj ..

Nie jest to książka, którą można przyswoić na raz. Raczej pozycja z którą się pracuje i do której się cyklicznie wraca.

Świetny poradnik dla chcących zacząć biegać oraz tych którzy posiadają już doświadczenie na tym polu. Dużo cennych wskazówek jak układać plany treningowe i w jakim tempie biegać różne z elementów treningu biegowego. Warta zakupienia choć uprzedzam, że aktualnie bardzo trudno ją dostać.

Podstawy metodyki treningu dla biegacza, raczej średnio i mocno zaawansowanego. Polecam.

książka treningowa

książka treningowa

Książka napisana przez profesora dla studentów, którzy muszą to po prostu zakuć. Ja przywykłem już do takiego stylu pisania (uczelnie techniczne uczą czytać takie nieprzystępne dzieła). Ale to nie jedyny problem. Daniels bazuje na swoich doświadczeniach a doświadczenia zbierał podczas pracy ze sportowcami-zawodowcami. Przez to książka adresowana jest głównie do zawodowców, pomimo tego, że znajdują się tam rozdziały adresowane dla początkujących. Trudno mi sobie jednak wyobrazić początkującego biegacza, który ma zrobić 6-7 treningów tygodniowo…
Książka zawiera wiele podpowiedzi, jak planować swoje treningi, na co zwrócić uwagę i jak generalnie to wszystko działa w naszym organizmie. Jako laik-amator chyba jednak nie tego szukam. Szukam frajdy z biegania, radości występowania w maratonach a nie spinania się nawet na 10 treningów tygodniowo (?!).
Książka pozwala jednak ocenić swoje możliwości aerobowe i uplasować się w tabeli, która obejmuje nawet zawodowców. Ja załapałem się jedynie na początek tabeli, co jeszcze bardziej pokazało, jak bardzo jest to książka nie-dla-amatorów.
Jeśli amator weźmie to do ręki, to niech się nie spina. Niech poczyta jako opracowanie o zawodowcach i dla zawodowców. Pozwala wiele zrozumieć, ale nie należy od razu adaptować planów treningowych, które Daniels proponuje. To już lepiej odłożyć kilka złotych i zwrócić się do Wojtka Staszewskiego, który przygotuje plan treningowy przystosowany prawdziwie do naszych możliwości i technicznych i zdrowotnych…