Zwiastun

1996-01-01
8371520247
Michał Wroczyński
horror ekologiczny

Niestety jestem tą pozycją zawiedziony . Ciekawy temat przedobrzony przez autora .
Degradacja środowiska naturalnego jest faktem smutnym , a wizja autora gdzieś się po drodze pogubiła. Czyta się ciężko , brak rytmu i spójnej akcji . Dużo przerywników, które mają podkreślić apokaliptyczną wizję zniechęcają trochę do dalszego czytania . Do przeczytania na własne ryzyko .

Nie jest to horror, bardziej książka katastroficzna, skojarzyła mi się z filmem "2012". Zakończenie mocno kuleje, ale poza tym dobra pozycja.

Książka ciekawa i wciągająca. Nieźle zostały opisane zjawiska załamań pogodowych czy jak kto woli kataklizmów. Powiem że nie zdawała sobie sprawy iż pewne rozwiązania związek z mniejszym zanieczyszczeniem srodowiska były znana wtedy choć u nas popularne stały się dopiero niedawno. Książkę czyta się szybko i z zainteresowaniem. Polecam choć sama twórczość Herberta nie do końca mi przypadła do gustu ;)

Ksiazka fajna, wciagajaca,ale w pewnych momentach ciezko mi sie ja czytalo. co do zakonczenia ksiazki to odnioslam takie wrazenie, jakby ksiazka byla niedokonczona. ogolnie ksiazka warta przeczytania

Tak jak i filmy katastroficzne, tak też i ta powieść jest porażająca. Niestety nie jest niesamowita, a sprowadzenie historii klęsk żywiołowych do dziwacznej walki dobra ze złem okazało się nie być wystarczające.

• Horror
  • James Herbert