Nemesis

Nemesis
Nemesis, eksperyment
horror
dona

Rok 1940. Na zlecenie rządu brytyjskiego lekarz George Lawrenson prowadzi eksperymenty nad przyspieszeniem rozwoju embriona ludzkiego w łonie matki. Z tajemniczych przyczyn badania te zostają przerwane, a doktor ginie podczas eksplozji samochodu. Czterdzieści lat później, w okolicach miasteczka Hinkston giną mężczyźni mordowani zawsze w ten sam, bestialski sposób. Kłopoty rodzinne i osobiste...

Kłopoty rodzinne i osobiste pewnego małżeństwa sprowadzają je właśnie w to miejsce. Spotykają tu dzieci, które niby są normalne, a jednak...

źródło opisu: http://literacki24.pl/-/

źródło okładki: http://literacki24.pl/-/

Kiedy znalazłem tę książkę, nie byłam do niej przekonana, choćby dlatego, że nie znałam autora, ale okazało się że Shaun Hutson to ciekawy człowiek. Wyczytałam z jego życiorysu, że uwielbia haevy metal, nawet ma za sobą karierą perkusisty, a swoje zamiłowanie do tej muzyki przelewa na papier. Autor irytuje i denerwuje swoimi książkami i może dlatego jest popularny. Więc nie żałuje, że sięgnęłam po tę pozycję.
Jest rok 1940. Druga wojna światowa. Pewien naukowiec pracuje nad projektem, który ma zgładzić nazistowskie Niemcy. Ów projekt nosił nazwę Genesis. Genesis miał za zadanie stworzenie w kilka miesięcy doskonałego żołnierza. Podczas, gdy naukowiec dopracowuje swoje dzieło, projekt zostaje brutalnie przerwany, lekarz zostaje zamordowany. Za morderstwem stał rząd angielski, lecz Churchill uznał ten projekt za wielką pomyłkę. Fabuła opowiada także o przerażających skutkach eksperymentu, który miał pomóc zwalczyć III Rzeszę. Lecz to nie był koniec piekielnego Genesis, pół wieku...

Julita | 2014-07-02
Przeczytana: 2005 rok

Kolejna książka tego autora, po którą sięgnęłam będąc dzieckiem. Gdy moje dzieci dojrzeją do wykradania książek z mojej biblioteczki, to chyba będę musiała zamknąć ją w sejfie. Przemoc, brutalność i jeszcze raz przemoc. Sama okładka śniła mi się po nocach, a powieść czytałam przez palce tak jak dzieci oglądają straszne filmy.
Oprócz tych szokujących dla dziecka treści nie ma w tej książce za dużo. Niestety King to to nie jest ;)

Pestilentia | 2013-09-04

To był pierwszy horror, jaki zdarzyło mi się czytać. O tym, że jest sugestywny, świadczy fakt, iż sporo scen pamiętam tak dobrze, jakbym niedawno odłozyła książkę.

Muflon | 2013-01-22
Przeczytana: 2013 rok

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Strasznie irytujące jest zmienianie wątku co 2,3 strony przez co mamy ponad 60 "rozdziałów" w niecałych 300 stronach. Pomysł na fabułę nawet interesujący natomiast wszystko zostaje utopione w opisach wyjątkowo brutalnych i wyszukanych aktów przemocy. Dałem trochę wyższą ocenę ze względu na zakończenie, które nieco uratowało "Nemesis" przed totalną klapą. Ogólnie rzecz biorąc, tylko dla zagorzałych fanów tego typu literatury. Dla reszty będzie to strata czasu.

ZadokAllen | 2013-12-21

Chyba się troszeczkę rozczarowałem, po całkiem niezłym "Dniu Śmierci" i "Ślimakach" tego autora,"Nemesis" średnio przypadła mi do gustu, głównie dlatego, że horroru i napięcia tam niewiele. Krwawe sceny nie tworzą z miejsca powieści grozy. Więcej zaczyna się dziać dopiero pod sam koniec powieści, a finał opowieści jest błahy i przewidywalny.

Undefiled | 2012-01-23

Używając dość wulgarnego słowa, książka jest mocno "rzygogenna". Autor najwidoczniej lubuje się w barwnych opisach makabry.

kina | 2012-07-14
Na półkach: Przeczytane, Ebook