Blues duchów

Wydawnictwo: Amber
Ghost Road Blues
Horror, Wilkołak, Wampir
horror

Zło nie umiera... Trzydzieści lat temu psychopatyczny morderca wyruszył na potworne żniwa, znacząc krwią swój szlak przez spokojne miasteczko. Dziś Pine Deep uczyniło z tamtych wydarzeń atrakcję turystyczną, z głównym punktem programu - parkiem grozy "Najbardziej przerażającego miasta Ameryki". ...czeka przyczajone w ciemności Ale w przeddzień wielkiego festynu na Halloween koszmar powraca....

...czeka przyczajone w ciemności Ale w przeddzień wielkiego festynu na Halloween koszmar powraca. Ożywa okrutne zło, by niepodzielnie zawładnąć miastem. Tym razem jednak jest potężniejsze. I ma wiele twarzy... Blues duchów rozpoczyna szokującą brutalnością trylogię amerykańskiego mistrza horroru.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/sensacja-...»

Reckless Bastard | 2013-04-12
Przeczytana: luty 2012

7/10 – BARDZO DOBRA

„Najbardziej przerażające miasto Ameryki” – taki przydomek przylgnął do Pine Deep przed ponad trzema dekadami, kiedy to wstrząsnął nim pewien makabryczny incydent. Ponoć sam diabeł zadomowił się w okolicy, by siać w niej śmierć oraz zbierać jej krwawe plony. Wydarzenia sprzed lat wydają się być teraz tylko mroczną legendą przyciągającą głodnych wrażeń turystów i czynnikiem napędzającym rozwój ekonomiczny tego spokojnego miasteczka. Pine Deep zdążyło już zapomnieć o koszmarze jaki nawiedził je trzydzieści lat temu. Wtedy zło zostało powstrzymane, ale nie unicestwione. Cały czas jest obecne i czeka w ukryciu zbierając siły, aby móc się odrodzić.

„Blues duchów” to pierwsza część trylogii poruszającej standardowy i chyba mocno już oklepany motyw walki dobra ze złem. Ot, mieszkańcy małego miasteczka muszą stawić czoła niewyobrażalnemu złu, które budzi się z wieloletniego snu, aby ponownie dokonać ekspansji na ziemskim padole. Brzmi banalnie, prawda? Przecież...

książek: 1919
DwaSerca | 2014-12-12

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą powieścią. Spodziewałam się raczej średniego horroru, a przeczytałam świetnie napisaną powieść, z niepowtarzalnym klimatem. Polecam!

Debiut? Jak najbardziej udany ... Muszę przyznać, że zachęciła mnie okładka. Nigdy wcześniej nie zetknęłam się z tą książką, ale gdy tylko się zacznie, nie sposób nie dowiedzieć się jej końca. Nawet ci, którym nie przypadnie do gustu (bo dużo brutalności, krwi, rozrywania ciał a główni bohaterzy choć bardzo pokiereszowani walczą nie gorzej od Chucka Norrisa :)) skuszą się na całą trylogię. Całość czyta się bardzo płynnie, wręcz jednym tchem.

W pierwszych słowach chciałbym zaznaczyć, iż poniższa recenzja odnosi się do całej trylogii.

'Trylogia Pine Deep' to seria książek autorstwa amerykańskiego pisarza Jonathana Maberry, który w ciągu kilku ostatnich lat wyraźnie zaznaczył swoją obecność na rynku literackiego horroru. Blues duchów, Song umarłych oraz Wschód Złego Księżyca przenoszą nas do małego miasteczka w Pensylwanii, które wcale ciche i spokojne nie jest. Pine Deep kryje za sobą mroczną historię związaną z serią morderstw dokonanych przez psychopatę trzydzieści lat przed wydarzeniami z pierwszej części trylogii. Wydarzenia te jednak nie wpływają na obecny stan miasteczka źle, wręcz przeciwnie. Krwawa rzeź będąca prawdziwą skazą w dziejach miasta stała się bowiem atrakcją turystyczną. Ta prowincjonalna mieścina co roku korzysta na tragedii łączącej się z wydarzeniami z przeszłości, powodując, iż Pine Deep
jest najbardziej obleganym 'strasznym miasteczkiem' w Stanach w okresie Halloween. Co by się jednak stało,...

MrsPaulina | 2011-12-07

Jedna z najlepszych książek jakie dane mi było przeczytać. Niesamowicie wciągająca i ciekawa pozycja dla wielbicieli naprawdę dobrego horroru. Po przeczytaniu "Bluesów duchów" nie sposób nie sięgnąć po kolejne dwie części, które są tak samo rewelacyjne.
Autor pokazał, że wampir dalej może być ciekawą i oryginalną postacią bez zacięcia do przesady.
Naprawdę warto zapoznać się z tzw."Trylogia z Pine Deep" na którą składa się "Blues duchów", "Song umarłych" oraz "Wschód złego księżyca". Historia jest spójna a bohaterowie wyraziści. Wszystko prowadzi do wybuchowego finału.
Naprawdę warto ;-)

AmaranthGirl | 2011-08-02

Z jednej strony, książka zawiera w sobie elementy klasycznego horroru - złe moce, coś nadprzyrodzonego. Z drugiej, autor wprowadza do akcji również zło jak najbardziej materialne - Rugera i jego towarzyszy. Według mnie, to przerażająca mieszanka. Ktoś napisał, że książka kończy się w momencie, w którym mogłaby się zacząć. Ale "Blues duchów" jest pierwszą częścią trylogii. Poza tym..czyż filmowe horrory często nie kończą się w ten sposób?
Nie polecam tej książki ludziom, którzy nie lubią makabrycznych opisów i brutalności.

Paulina | 2012-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2012

Bardzo mnie zaskoczyła, myślałam że to będzie wyłącznie o duchach itd. a tu dwa różne światy które później się łączą :) świetne zakończenie które czytałam na jednym wdechu, polecam :)

DżejEr | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Maberry nie napisał książki wybitnej, wnoszącej innowacje do świata literatury grozy, ale Blues duchów jest przemyślaną powieścią, na dobrym poziomie, przy której na trochę można się oderwać od codzienności i złapać się na tym, że kibicuje się głównym bohaterom.
Każdy bohater ma swoją przeszłość, w większości przypadków ciężką i mocno odbijającą się na teraźniejszej sytuacji. Co więcej, postacie te są różnorodne. Oprócz tego, że na stronach Bluesa duchów spotykamy różnorodne charaktery, to również całą gamę problemów z życia społecznego. Przewija się alkoholizm, przemoc domowa i fanatyzm religijny.
Wątek grozy ma logikę, ale i tak czekam na więcej w kolejnych tomach, po które na pewno sięgnę!
Cała recenzja: http://poczytalna-umyslowo.blogspot.com/2016/07/blues-duchow.html

Mu-erte | 2010-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2010

Według mnie to świetna książka w której praktycznie jest wszystko od miłości po rozrywanie ciał.

Mamerkus | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

"Zawsze chodzi tylko o bluesa"

Blues to nie muzyka, to stan ducha, to korzenie, reszta to tylko owoce, parafrazując Willie Dixona. Kiedy słucham bluesa, to nie tyle słucham muzyki, co raczej sięgam w głąb siebie, chcę odnaleźć zagubiony rytm swojego życia, zrzucić z siebie jarzmo jawy i wędrować ścieżkami ziemi. Smuteczek i refleksja.

Ten stan ducha próbował przemycić na łamy swojej powieści Maberry, ale chyba średniacko mu to wyszło. Bohaterowie są ciosani obuchem siekiery, czarno biali jak obraz w Rubinie, fabuła przypomina co chwila inną, sławniejszą powieść mistrza grozy, a to Kinga, a to świetnego "Stingera" McCammona. Z początku to jest totalny chaos, potem jest trochę nawet niezłej akcyjki, ale ogólnie to ładu i większego sensu tu nie ma, wszystko jest, bo jest, duchy sobie hasają, bohaterowie się miotają, czytelnikowi włosy dęba stają od tego pomieszania logiki z poplątaniem, a autor próbuje temu wszystkiemu nadać pozór bluesowej głębi, ale już nie pozór większego sensu....