Wędrująca śmierć

Tłumaczenie: Agnieszka Jankowska
Cykl: Trzęsawisko (tom 2)
Wydawnictwo: Phantom Press
The Walking Dead
horror
grim_reaper_

„Trzymał siekierę w obu rękach, zataczał nią krótkie koła, uśmiechając się. Nagle poczuł moc, moc rozdzielania życia i śmierci. Jak Bóg. To było straszliwe uczucie i zastanawiał się, dlaczego nie pomyślał o tym wcześniej”.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Magnis | 2016-05-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Horror

Druga część Trzęsawiska trzyma poziom poprzedniczki. Znów ssący dół domaga się ofiary i trzeba będzie go nakarmić. Kolejna część kontynuuje historie z pierwszej części. Znajdziemy dawkę makabry i więcej scen erotycznych. Nie wspominając o fabule z masę nielogiczności przy, której można się bawić nieźle podczas czytania z odpowiednim nastawieniem. Książka bardzo krótka i kolejni bohaterowie wprowadzani do powieści są często tylko kolejnymi ofiarami dołu. Czytało mi się bezboleśnie i bawiłem się przy lekturze obu części nawet dobrze. Trzeba lubić taki typ horroru po prostu.

Anna | 2016-11-02

Nie każdemu może się podobać ale ja czytałam pare razy , druga część gorsza od drugiej ale jest w porządku.

Lusia | 2015-09-08

"Serię" dostałam w spadku po sąsiadce, która się przeprowadzała. Ciekawa okładka, kojarząca się raczej z zombie, objętość nieco niepokojąca. Po przemęczeniu, bo o czytaniu w przypadku "Trzęsawisk" nie ma mowy, serii stwierdziłam, że jednak wielkość ma znaczenie. Przynajmniej jest jakimś wyznacznikiem. Bo jak nieco ponad 100-stronnicowy horror może być dobry? A no nie może. Okropne, głupie, skrajnie nielogiczne zachowania bohaterów sprawiają, że książkę chce się spalić, zakopać, odkopać, zaciupać siekierą i zakopać jeszcze raz. Niestety, chcąc zaznajomić się z jakimś dobrym horrorem, stanowczo odradzam tę pozycję.

Bosy_Antek | 2016-02-26

Wbrew trendom obowiązującym w książkowej blogosferze, nie czytam ani nowości wydawniczych (no chyba że mnie ktoś o to zmolestuje), ani książek kultowych, ani klasyków, ani niczego, co by mnie odepchnęło po kilku pierwszych stronach, choćby wszystkie Noble, Pulitzery i Nike zdobyło.

Czytam sobie znienawidzonego, a przynajmniej pogardzanego przez oświeconych odbiorców, Guya N. Smitha, klasyka pulpowego taniego horroru. Książki Smitha można z łatwością dostać na każdym portalu aukcyjnym, swoich kilka egzemplarzy kupiłem za około minus 5 złotych. To znaczy sprzedający zapłacił mi, bym je od niego zabrał...

No więc wziąłem drugą część "Trzęsawiska", znajomość pierwszego tomu tej wstrząsającej opowieści nie okazała się wymagana. Wszystko zrozumiałem, chociaż Smith ukrył cały sens opowieści w potokach krwi, bebechów, płynów ustrojowych i innych tego typu ciekawostek.

Tytułowe trzęsawisko to tak naprawdę spore oczko wodne ukryte na terenie żwirowiska będącego terenem przygotowywanym pod...

Galfryd | 2017-08-24
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Rok 1984 nie był dla Guya artystycznie zbyt szczęśliwy - obok bowiem fatalnego "Crab Moon" srodze przeciętne "Trzęsawisko 2".

Las Hopwas został sprzedany i zamieniony na żwirownię. Tę z kolei po wyeksploatowaniu wykupił pazerny biznesmen z zamiarem przekształcenia wyrobiska w osiedle luksusowych domków.

Podczas prac ziemnych dochodzi do katastrofy - zasypany uprzednio Ssący Dół ni stąd ni zowąd wraca do życia i pochłania jedną z koparek (pamiętajcie - Ssący Dół nie ma dna). Wkrótce cuchnące, bagniste jeziorko wygląda zupełnie tak samo, jak przed zasypaniem. Mało, wywiera ono demoniczny wpływ - każda osoba, która zbyt długo spojrzy w jego toń, opanowana zostaje przez seksualno morderczy szał (ihaaa - Guy N.Smith rocks again!).

Najpierw dotknie to grupy miejscowych chuliganów na motocyklach, którzy po małej masakrze w jednym z lokalnych pubów giną wszyscy w wypadku samochodowym, potem nurka policyjnego, szukającego w jeziorku zwłok jednej z ofiar.

Najweselej robi się, gdy urok...

SavageVoice | 2011-11-01
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Kontynuacja pierwszej części Trzęsawiska, które było drugą książką tego autora. Część drugą autor napisał jako swoją 31 pozycję w swoim dorobku pisarskim, co widać po stylu, który wydaje się być troszeczkę lepszy niż w poprzedniej części. Oczywiście dalej nie ma powodu do zachwytu, ale Ci, którzy przebrnęli przez "Trzęsawisko" i nie narzekali jakoś specjalnie, mogą również spokojnie sięgnąć po "Trzęsawisko 2 - Wędrująca Śmierć" (choć jest wiele lepszych sposobów na spędzenie wolnego czasu) Książka ta mocno nawiązuje do poprzedniej. Temat ten sam, czyli tajemnicze miejsce związane z religijnymi obyczajami cyganów i związane z tym tajemnicze zdarzenia w miasteczku. Niestety zakończenie to nieporozumienie kompletne(nawet w I części było lepsze) - dozgonni fani Guya Smitha będą zawiedzeni. Polecam tylko koneserom gatunku i tym, którzy przeczytali część I.

isil | 2013-11-21
Przeczytana: 2013 rok

W zasadzie ta część jest jeszcze gorsza od poprzedniej. Na siłę pociągnięty motyw, brak rozbudowania zarówno fabuły jak i osobowości bohaterów. Tandetnie, krótko..ale już nie tak śmiesznie jak ostatnio;)

TwojaKokaina88 | 2016-04-29

Bardzo dobra.Gorsza od 1 czesci ale i tak wspaniale trzyma w napięciu i powoduje szybsze bicie serca.Polecam na wieczory:)

megakruker | 2011-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2011

Nie dosc ze ta ksiazka jest nudna to jeszcze zalatuje prawie samym kiepsko opisanym seksem. Bohaterowie wspominają tylko swoje pierwsze kontakty cielesne i masturbacje. Jedna z postaci ma co chwila wzwód członka .Poprostu nuda jakich mało przykoloryzowana troszke akcją ktora nie wciaga poprzez długie wstawki erotyczne. Większość książki odlatywałem myslami bo coraz bardziej nerwy nade mna gorowaly i mi cisnienie skakalo od totalnej glupoty tej ksiazki. Lubie seks ale to co bylo w tej ksiazce to męka powtarzajaca sie co i rusz.

Pinokio1983 | 2014-09-09
Przeczytana: 09 września 2014

Kontynuacja "Trzęsawiska" daje radę. Klimacik jest, trupy są, seksy są, absurdy fabularne są! Tylko zakończenie jest tak zdupne, że aż wstyd!!