Książka Roku 2018

Wydawnictwo: Świat Książki
From Fields of Gold
miłość
Agka

Rodzina Richardsonów od lat uprawiała tytoń. Młody, ambitny Nate postanawia rozpocząć produkcję papierosów. W tym celu jedzie, by spotkać się z konstruktorem maszyny Augustusem Standishem. Jednak konstruktor prototyp i prawa patentowe godzi się oddać tylko wraz z ręką wnuczki, Chess. Jak wychowana w dobrobycie młoda dama, choć zubożała po wojnie secesyjnej, poradzi sobie w w dość prymitywnych...

Jak wychowana w dobrobycie młoda dama, choć zubożała po wojnie secesyjnej, poradzi sobie w w dość prymitywnych warunkach, wśród ludzi prostych? Czy Nate odniesie sukces?

źródło opisu: Świat Książki, 1996

źródło okładki: http://www.granice.pl/ksiazka,ze-zlotych-pol,277878

FannyBrawne | 2019-02-12

,,Ze złotych pól” zaczęłam czytać po ostatnim tomie serii o Poldarkach, więc istniało duże prawdopodobieństwo, że poprzeczka została zawieszona zbyt wysoko i nie spodoba mi się ta książka. O dziwo spędziłam bardzo miło czas przy książce Alexandry Ripley, choć nie obyło się bez uwag.

Akcja zaczyna się kilkanaście lat po wojnie secesyjnej. Nathan jest młodym chłopakiem wywodzącym się z rodziny plantatorów tytoniu. Kiedy jego ojciec opuszcza rodzinę, Nate zostaje głową rodziny. Jego marzeniem staje się odejście od prostej uprawy tytoniu i założeniu fabryki papierosów. Potrzebny jest mu patent, który pragnie uzyskać od niejakiego pana Standisha, niegdyś bogatego plantatora i właściciela niewolników. Wnuczka Standisha, stara panna Chess proponuje Nathanowi nietypowy układ – ona przekona dziadka do udzielenia mu patentu, a on ożeni się z nią, da jej dziecko i własny dom. Nate przystaje na to i bierze ślub z Chess, traktuje go jednak jak typowy układ, nie okazuje uczuć żonie, miewa...

Historia opowiadająca o zubożałej,pięknej młodej damie.Akcja rozgrywa się w czasie wojny secesyjnej bardzo dobrze skonstruowana fabuła,dobre zwroty akcji i trzyma w napięciu powieść.
Jest to saga rodzinna rodziny Richardsonów.
Malownicze krajobrazy,piękne widoki,zachwyciła mnie ta książka,oczarowała.
Czytałam z zapałem,to cudowna,mądra,doskonała i bardzo wciągająca powieść chwytająca bardzo za serce.

madzia_lena | 2014-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2014

dość ciekawy wgląd w społeczeństwo dopiero kształtującego się imperium USA na przykładzie przemysłu papierosowego.
Jednocześnie autorka przedstawia losy rodziny, która przez lata dąży do spełnienia własnych marzeń i przy okazji odkrywa co w życiu jest naprawdę ważne.

Majka | 2010-11-20

Lubię takie książki. Czyta się je niespiesznie, bo opisują długie dzieje rodzin.

ania | 2010-12-01
Przeczytana: listopad 2010

Doskonała dla tych co nie wierzą w marzenia , bo dzięki tej książce można już wierzyć

martolina | 2015-04-24
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

Spodziewałam się więcej po tej książce. Mocną stroną książki są ciekawe czasy, w których została osadzona akcja. Powieść czyta się szybko i przyjemnie. Jednakże mam wrażenie, że autorka nie do końca wiedziała, co chciała w tej książce przedstawić w głównej mierze - losy bohaterów czy historię przemysłu tytoniowego. Niekiedy wybory bohaterów wydawały mi się zupełnie niezrozumiałe, ale wątek romansu pod koniec powieści okazał się dosyć wciągający :) Choć generalnie - szału nie ma :)

z_malgorzata65 | 2019-01-17
Na półkach: Romanse, Posiadam, Przeczytane