MIŁOŚĆ OD BOGA

Tłumaczenie: Marek Kołodziej
Wydawnictwo: Świat Książki
A Love DIVINE
Agka

Autorka opowiada historię Józefa z Arymatei, wymienianego w ewangeliach jako ten, który zdobył pozwolenie Piłata na zdjęcie z krzyża ciała Jezusa, a następnie złożył go we własnym grobowcu. W życiu Józefa są dwie wielkie pasje : miłość do morza i miłość do ciemnowłosej kobiety imieniem Sara, którą pokochał już w dzieciństwie. Od zakurzonych dróg Palestyny, po marmurowe pałace Rzymu i Aleksandrii i barbarzyńskie wioski Brytanii, Józef podąża ku swojemu przeznaczeniu. Legenda głosi, że w ruinach katedry w Kornwalii, gdzie zbudowano pierwszy kościół na Wyspach Brytyjskich, wciąż rośnie drzewo, które powstało z jego laski.

beataj | 2012-11-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lipca 2012

Piękna, ciepła, wręcz magiczna historia. I absolutnie nie jest to powieść tylko dla katolików, wręcz przeciwnie ! Powinien ją przeczytać każdy. Po to by poznać, zrozumieć, może uwierzyć jeszcze mocniej, albo choć spędzić miło czas.

Tamara | 2013-10-27

Cudowna książka, opisująca życie Józefa z Arymatei, ale opowieść ta jest fantazją wysnutą z jedynej w Nowym Testamencie wzmianki o Józefie. Był bogatym wpływowym człowiekiem, który oddał swój grobowiec Jezusowi. Jednak nie jest to lektura wyłącznie dla osób wierzących. To jest lektura dla każdego pokazująca zmienne koleje losu każdego z nas, smutki i radości życia i przemiany jakie się w każdym z nas dokonują.

blue | 2015-07-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane