Some Old Lover's Ghost
duchy, przeszłość, romans
niebieska

Dla Rebeki Bennett, załamanej po rozstaniu z przyjacielem, propozycja napisania biografii baronetowej Tildy Franklin to prawdziwy dar opatrzności - może zarobić na życie a jednocześnie oderwać się od ponurych wspomnień. Początkowo jest jedynie beznamiętną obserwatorką, ale z czasem angażuje się coraz bardziej w badanie tragicznych dziejów Tildy i jej rodziny, przy okazji rozwiązując zagadkę tajemniczego zniknięcia Daraugha Canavana, wielkiej miłości baronowej. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością i coraz wyraźniej rysują się podobieństwa między autorką biografii i jej bohaterką, co umożliwia Rebece zrozumienie własnych problemów i ostateczne ich pokonanie.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie użytkownika DafNe

allison | 2011-04-18
Przeczytana: wrzesień 2010

Całkiem niezła - jak na romans:)

książek: 2094
niebieska | 2010-07-28
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 2005 rok

Judith Lennox pisze z wdziękiem i polotem. Nie jest to oczywiście literatura z najwyższej półki. Jednak to całkiem przyjemne i wciągające romanse historyczne.

Marta | 2012-06-15

Lennox znowu mnie nie zawiodła..

„Duchy przeszłości” oceniam bardzo pozytywnie jako książkę, zmieniłabym jedynie okładkę, która jest ohydna..

Poznajemy główną bohaterkę Rebeccę Bannet, która rozstaje się z chłopakiem. Dostaje nieoczekiwaną propozycję napisania biografii baronowej Tildy Franklin. Dzięki temu zarobi na życie, a jednocześnie oderwie się od złych wspomnień. Początkowo jedynie obserwuje, później coraz bardziej angażuje się w życie baronowej i jej rodziny. Kobiety bardzo zbliżają się do siebie. Tilda ufnie powierza Rebecce najskrytsze sekrety swojej przeszłości, opowiadając np historię tajemniczego zniknięcia swojej wielkiej miłości, Daraugha Canavana.

Powieść pełna miłości, namiętności, intryg i tajemnic. Kilka wątków przeplata się ze sobą, przeszłość z teraźniejszością, poznajemy historię z pozycji kilku bohaterów. Język autorki sprawia, że z jednej strony chcemy przeczytać książkę jednym tchem, z drugiej - delektować się nim jak najdłużej. Mnie bardzo przypadła...

Alice46 | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Książka lekka i dobrze czytająca się. Bardzo wciągająca czytelnika. Rozwikłanie zagadki na ostatnich stronicach powieści. Bardzo polecam.

Małgorzata Zberowska | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

świetna książka, wiele wątków, wielu ludzi, posplatane losy. na prawdę polecam.

Annar28 | 2013-03-26
Przeczytana: 26 marca 2013

Przeczytałam ją jednym tchem.
Na początku troszkę mi przypominała Milczący Zamek - Morton ;)
Niestety to co autorka zrobiła już przy końcu nie było zbyt ciekawe, urwała zbyt szybko nie wyjaśniając pewnych rzeczy. Mimo to książka podobała mi się, choć czuje pewien niedosyt.

Andzia G | 2016-06-21
Przeczytana: 15 maja 2016

Uwielbiam tę książkę czytałam ją po nocach tak mnie wciągała. Bardzo ciekawa historia i oczywiście barwni bohaterowie napewno sięgnę po nią jeszcze kiedyś

alinap | 2015-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Ciekawa ale ciężko było mi się połapać kto jest kto.

Jagoda Byra | 2016-07-22
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam