Po burzy spokój

Wydawnictwo: Książnica

Dalszy ciąg południowoafrykańskiej sagi, którą otwiera powieść Kto sieje wiatr. Posiadłość Bonne Espérance, od ponad stu lat należąca do rodziny Rebeki Conrad, wciąż jest przyczyną waśni między różnymi gałęziami rodu Bouvilliersów. W połowie XX wieku tam właśnie Rebeka spotyka Luke a, miłość swojego życia, tam też odkrywa tajemnicę, która przez dziesiątki lat wywierała fatalny wpływ na kolejne pokolenia jej przodków.

Edi_Edi | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

'Idąc za ciosem' przeczytałam drugi tom napisanej przez Luanshya Greer sagi południowoafrykańskiej. Przeskakujemy dwa pokolenia i już w XX wieku śledzimy losy prapraprawnuków Jeaquesa Bouvielliers'a. Rodzinne tajemnice i klątwy mają się całkiem dobrze. W każdym pokoleniu trafia się kolejna "ClaraSamoZło' i rodzina musi stawiać jej czoła. A w kraju wrze. Burowie zdobywają władzę, wcielają swoje porządki, które historia nazwała apartheidem. Liczą się prawa człowieka, tylko białego człowieka. Jak potomkowie Jeaquesa, w których płynie kropla czarnej krwi sobie poradzą? Czy miłość przetrwa wszystko?

Gatta | 2014-03-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Afryka
Przeczytana: 16 marca 2014

Dalsze losy bohaterów sagi "Kto sieje wiatr", a właściwie losy następnych pokoleń. W książce częste są powroty do historii, które miały miejsce w poprzedniej powieści. Widoczne są te same motywy oraz postawy ludzi, które, jak w poprzedniej części mają niekiedy niszczycielską moc. Mimo upływu lat apartheid nadal ma się doskonale, a właściwie przybiera jeszcze na sile. Motyw farmy Bonne Espérance jest kontynuowany.
Historia ludzi południowoafrykańskich ziem,nastrojów panujących między białymi, a czarnymi, miłość, nienawiść, przyjaźń, śmierć, narodziny, smutek i radość. Życie w gorących promieniach afrykańskiego słońca. Cóż więcej trzeba?

aleczka | 2013-08-23

Ciemne czasy apartheidu, a na tym tle dalsze dzieje bohaterów sagi. Polecam!

ania | 2010-12-01
Przeczytana: 2009 rok