Krajobraz miłości

Wydawnictwo: Świat Książki
The Landscape Of Love
tajemnica, miłość, siostry

W budynku starego klasztoru mieszkają z matką i dzieckiem trzy siostry.
Julia jest rodzinną pięknością, Fin - intelektualistką, najmłodsza - Maisie - ma problemy z porozumiewaniem się z ludźmi. Z nastolatkami przyjaźni się młody Cygan imieniem Daniel. Latem 1967 roku siostry przeżywają coś niezwykłego, co na zawsze zmieni ich życie...

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2007

teri | 2012-05-03
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2012

Trudna,zlozona opowiesc...pieknie opisana historia trzech siostr,znajdziecie tu wszystko,milosc,nienawisc,zdrady,rozterki...Poczatek troche zniecheca,jest za duzo rozwleklych opisow ale w trakcie czytania coraz bardziej wciaga.Polecam.Femminile...

Kasiag | 2013-12-28

Historia elektryzująca od początku do końca.
Bardzo dobrze napisana, tajemnicza, dramatyczna, smutna.
Warta poznania.

Ulka | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Nie podobała mi się ta książka. Jak dla mnie nudna, czytałam ją na siłę.

Anna | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

„Krajobraz miłości” Sally Beauman to historia trzech sióstr zamieszkałych w starym Opactwie. Akcja toczy się zarówno w roku 1967 na prowincji, w budynku starego klasztoru jak i współcześnie w Londynie. Historia od początku do końca osnuta tajemnicą.
Czytelnik nie wie do czego zmierza autor. Od pierwszych stron ma jednak pewność, że wydarzy się coś czego nie jest w stanie przewidzieć, coś zaskakującego.
Dzięki tej tajemniczości i przeczuciu czegoś niesamowitego książka ma działanie magiczne.
Tajemnicza i zaskakująca historia trzech sióstr Julii, Finn i Maisie. To również historia cygana Dana, lekarza Nicka i malarza Lucasa.

Do zaczytania…literatura ambitna i ciekawa…GORĄCO POLECAM!

3welinka | 2011-01-16
Na półkach: Wymienię, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Stanowczo pozytywne zaskoczenie. Poprzez mało rewelacyjny wstęp przygotowałam się na całkiem zwykła lekturę z niewyszukana fabułą, a jednak pozytywnie się rozczarowałam. Bardzo ciekawie nakreśleni bohaterowie i ich losy, zaskakujące wydarzenia, skrywane tajemnice. Główny bohater przypadł mi do gustu, co dodatkowo wzbudzało moje zaciekawienie podczas lektury. Polecam :)

Anna | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Do zaczytania…literatura ambitna i ciekawa…GORĄCO POLECAM!

orchidea | 2012-08-06
Przeczytana: maj 2009

Akcja oscyluje miedzy współczesnym Londynem, a angielską prowincją 1967 r, gdzie w starym Opactwie mieszkają trzy siostry z Matką i Dziadkiem.
Każda z nich jest inna, każda ma swoje tajemnice...
Najmłodsza z nich, Maisy ma Dar porozumiewania się ze zmarłymi, żyje w "swoim świecie", uchodzi za geniuszkę.
Dziewczyny przyjaźnią się z wychowanym w bogatej kulturze Cyganem, ze studentem medycyny i z młodym malarzem, w którym dojrzewa wielki talent. Malarz ten decyduje się na stworzenie obrazu trzech sióstr.
Początek czytało mi się bardzo dobrze, potem trochę znudziłam się gdy akcja przeniosą się do 1989 r i na stare opactwo patrzyliśmy już tylko z perspektywy retrospekcji. "Tęskniłam" za tymi starymi murami i atmosferą magii jaka towarzyszyła tamtejszym wydarzeniom.

Ogólnie jednak książkę uważam za bardzo dobrą. Fabuła od początku do końca jest zagadką, podczas lektury snujemy domysły, łączymy ze sobą różne elementy, by wydedukować fakty, ale im dalej zabrniemy tym więcej pojawia się...

Scarlett | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 czerwca 2014

„Krajobraz miłości” opowiadany jest przez różnych narratorów, dzięki czemu mogłam poznać każdy punkt widzenia. Ta opowieść jest niezwykle złożona i skomplikowana, dlatego to doskonałe rozwiązanie, poprzez różnych narratorów pokazać, jaki wpływ miała każda postać na tę historię. Urzekła mnie atmosfera, jaka panowała w starym klasztorze. Trochę mistyczna, tajemnicza, niepokojąca.

Język był ładny, całkiem zgrabny, trochę za dużo przymiotników, ale całokształt brzmiał całkiem przyjemnie. Uroczo komponował się z treścią i dobrze oddawał dramatyzm sytuacji.

Joana | 2011-10-28
Przeczytana: 03 listopada 2014

Książka ta wywołała u mnie bardzo mieszane uczucia.

"Krajobraz miłości" Sally Beauman to historia trzech sióstr opowiadana przez różnych narratorów. Przyznaję że początek trochę mi się dłużył ale za to zakończenie mnie zaskoczyło.
Czytałam lepsze książki jednak daję jej ocenę dobrą, ponieważ ogólnie poruszyła mnie i zapadła w pamięci ta przedziwna opowieść. Polecam.

Książka bierze udział w wyzwaniach czytelniczych "Pod hasłem" i "Z półki"