Krajobraz miłości

Wydawnictwo: Świat Książki
The Landscape Of Love
tajemnica, miłość, siostry

W budynku starego klasztoru mieszkają z matką i dzieckiem trzy siostry.
Julia jest rodzinną pięknością, Fin - intelektualistką, najmłodsza - Maisie - ma problemy z porozumiewaniem się z ludźmi. Z nastolatkami przyjaźni się młody Cygan imieniem Daniel. Latem 1967 roku siostry przeżywają coś niezwykłego, co na zawsze zmieni ich życie...

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2007

książek: 2018
Ulka | 2013-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2013

Nie podobała mi się ta książka. Jak dla mnie nudna, czytałam ją na siłę.

teri | 2012-05-03
Przeczytana: 03 maja 2012

Trudna,zlozona opowiesc...pieknie opisana historia trzech siostr,znajdziecie tu wszystko,milosc,nienawisc,zdrady,rozterki...Poczatek troche zniecheca,jest za duzo rozwleklych opisow ale w trakcie czytania coraz bardziej wciaga.Polecam.Femminile...

Kasiag | 2013-12-28

Historia elektryzująca od początku do końca.
Bardzo dobrze napisana, tajemnicza, dramatyczna, smutna.
Warta poznania.

Trzcionka | 2011-01-16
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 03 stycznia 2011

Stanowczo pozytywne zaskoczenie. Poprzez mało rewelacyjny wstęp przygotowałam się na całkiem zwykła lekturę z niewyszukana fabułą, a jednak pozytywnie się rozczarowałam. Bardzo ciekawie nakreśleni bohaterowie i ich losy, zaskakujące wydarzenia, skrywane tajemnice. Główny bohater przypadł mi do gustu, co dodatkowo wzbudzało moje zaciekawienie podczas lektury. Polecam :)

Anna | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

„Krajobraz miłości” Sally Beauman to historia trzech sióstr zamieszkałych w starym Opactwie. Akcja toczy się zarówno w roku 1967 na prowincji, w budynku starego klasztoru jak i współcześnie w Londynie. Historia od początku do końca osnuta tajemnicą.
Czytelnik nie wie do czego zmierza autor. Od pierwszych stron ma jednak pewność, że wydarzy się coś czego nie jest w stanie przewidzieć, coś zaskakującego.
Dzięki tej tajemniczości i przeczuciu czegoś niesamowitego książka ma działanie magiczne.
Tajemnicza i zaskakująca historia trzech sióstr Julii, Finn i Maisie. To również historia cygana Dana, lekarza Nicka i malarza Lucasa.

Do zaczytania…literatura ambitna i ciekawa…GORĄCO POLECAM!

Elaine | 2018-09-04

Zastanawiałam się pomiędzy oceną Wybitną a Rewelacyjną!
Dawno nie czytałam tak świetnie napisanej książki, wciągającej od pierwszej strony, tak klimatycznej.
Stare opactwo, duchy zakonnic, skomplikowane relacje pomiędzy głównymi bohaterami i ta tajemnica!
Dużym plusem powieści jest narracja prowadzona przez trzech różnych bohaterów.
POLECAM!

Anna | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Do zaczytania…literatura ambitna i ciekawa…GORĄCO POLECAM!

Anna | 2011-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2011

Książka od samego początku do końca jest zagadką, właśnie to mi się w niej spodobało. Ciągle nowe fakty, wnioski, trzech narratorów. Część zdarzeń była (dla mnie) do przewidzenia.Jednak nigdy bym nie przepuszczała, że będzie takie zakończenie.

Scarlett | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 czerwca 2014

„Krajobraz miłości” opowiadany jest przez różnych narratorów, dzięki czemu mogłam poznać każdy punkt widzenia. Ta opowieść jest niezwykle złożona i skomplikowana, dlatego to doskonałe rozwiązanie, poprzez różnych narratorów pokazać, jaki wpływ miała każda postać na tę historię. Urzekła mnie atmosfera, jaka panowała w starym klasztorze. Trochę mistyczna, tajemnicza, niepokojąca.

Język był ładny, całkiem zgrabny, trochę za dużo przymiotników, ale całokształt brzmiał całkiem przyjemnie. Uroczo komponował się z treścią i dobrze oddawał dramatyzm sytuacji.