Perły 1

Wydawnictwo: Da Capo
Pearls
miłość, zdrada, pieniądze, seks
Yelahiah

Kathy i Monty to dwie siostry, które poza wzajemną miłością łączy tylko jedno: obie nauczyły się żyć w świecie męskiej supremacji. Nieudane małżeństwo, walka o dziecko i nieustanne udowadnianie swych zawodowych kwalifikacji w opanowanym przez mężczyzn świecie wielkiej finansjery znaczą drogę życiową Kathy, narkotyki, prostytucja i wreszcie uwolnienie się od dominacji seksualnej mężczyzn oraz znalezienie własnego "ja" w twórczości muzycznej to w skrócie los Monty.

Pewnego ranka Mona Lisa Wall Street, jak nazywają Kathy, i gwiazda rocka, Monty, znajdują w swoich łóżkach dwie identyczne, bezcenne perły. Zaskoczone dziwnym prezentem, próbują wyjaśnić tajemnicę, której korzenie sięgają niezwykle daleko, zarówno w czasie, jak i przestrzeni.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1993

Rosemary | 2016-05-13
Przeczytana: 27 września 2016

Książka jest interesująca między innymi przez to, że śledzimy losy kilku bohaterów, którzy są ze sobą powiązani. W każdej historii szukamy wskazówek aby rozwiązać zagadkę tajemniczych pereł. Autorka pokazuje nam w jaki sposób były traktowane kobiety jeszcze nie tak dawno temu ale i ku mojemu zdziwieniu w jaki sposób one chciały być traktowane. W zamian za bycie dobrą żoną, od swoich mężów wymagały pławienia się w luksusie. Polecam wszystkim miłośnikom "Granicy" Nałkowskiej.

Magdalena | 2017-10-21
4444 | 2017-10-11