Rosemary 
https://www.youtube.com/watch?v=IJKCSAqxt3g, , , nic-zwyklego.blogspot.com
https://www.instagram.com/golddux/
21 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 7 książek i 4 cytaty, ostatnio widziana 6 godzin temu
Teraz czytam
 • Idę tam gdzie idę. Autobiografia
  Idę tam gdzie idę. Autobiografia
  Autorzy:
  „Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać". Na scenie nieprzerwanie od 36 lat. Z Kultem, KNŻ i jako Kazik stw...
  czytelników: 761 | opinie: 64 | ocena: 7,03 (380 głosów)
 • Siostrzyczka musi umrzeć
  Siostrzyczka musi umrzeć
  Autor:
  Dreszczowiec, który sprawi, że każda matka zacznie się lękać o swoją córkę –i każda córka o swoją matkę. Norwegia, Bergen. Merette Schulman uwielbia swój zawód psychologa – do momentu, kiedy spotyka...
  czytelników: 364 | opinie: 22 | ocena: 5,93 (102 głosy)
 • Zła Julia
  Zła Julia
  Autor:
  Cassie przekonała się, że czasem miłość nie wystarczy. Minęło kilka lat, a ona nadal nie wie, dlaczego Ethan odszedł, nie oglądając się za siebie. Kiedy ponownie zjawia się w jej życiu, Cassie musi od...
  czytelników: 2040 | opinie: 92 | ocena: 7,23 (849 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-15 18:29:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Nie wiem od czego zacząć. Żadne słowa nie będą wystarczające na to co przeżyła ta dziewczyna. Od wielu lat chciałam przeczytać tą książkę, niestety w mojej małej miejscowości nie było jej w bibliotece, nigdzie jej też nie mogłam kupić. Na szczęście dorwałam ją wreszcie w innym mieście w bibliotece i nie mogę się nią nacieszyć. Historia bardzo odważnej dziewczyny, która nie dała się pokonać... Nie wiem od czego zacząć. Żadne słowa nie będą wystarczające na to co przeżyła ta dziewczyna. Od wielu lat chciałam przeczytać tą książkę, niestety w mojej małej miejscowości nie było jej w bibliotece, nigdzie jej też nie mogłam kupić. Na szczęście dorwałam ją wreszcie w innym mieście w bibliotece i nie mogę się nią nacieszyć. Historia bardzo odważnej dziewczyny, która nie dała się pokonać swojemu porywaczowi, uwierzyła, że życie jest lepsze od tego co on jej oferuje. Jestem bardzo zaczarowana tą książką, wzbudza we mnie tyle emocji i tyle miłości do Nataschy. Byłam taka szczęśliwa kiedy wreszcie doszłam do momentu, w którym udało jej się uciec a jednak taka wściekła na ludzi, których mijała i którzy nie mogli jej pomóc. Jednak wiem, że jej wcześniejsze wołanie o pomoc, w którym nie dawała żadnych znaków oprócz nadmiernego mrugania oczami nie jest niczyją winą. Nikt z osób nie mógł wiedzieć, że to jest ona, po tylu latach nikt nawet nie próbował sobie jej wyobrazić. Ludzie myśleli, że dawno temu już została zamordowana i nigdy nie odnaleziona. Wystarczyło poprosić o pomoc, a jednak to było wielkie ryzyko i przerosło ją kilka razy pod rząd. Ale udało się, uwolniła się sama. Miała na tyle odwagi aby wyrwać się z letargu i przypomnieć sobie, że została porwana i poczuć się jak pierwszego dnia kiedy to się stało. Jej oprawcą był psychopatyczny człowiek, nie umiejący sobie poradzić z normalnym życiem, dlatego chciał stworzyć swoje własne. Jak takie zło mogło chodzić po świecie? Tytuł książki nie przeraża, ponieważ liczba 3096 nie jest duża, myśląc o niej nie przeliczamy je na lata. Nie zdaje się to być aż 8,5 roku uprowadzenia dziewczynki. Jednak to o 8,5 roku za dużo.

pokaż więcej

 
2018-08-14 23:26:29
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
Cykl: Starcrossed (tom 2)
 
2018-08-12 21:05:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Harry Hole (tom 5) | Seria: Ślady zbrodni

Kolejna opowieść o komisarzu Hole'u. Alkoholiku, któremu tylko praca pomoże zapanować nad nałogiem. W połowie książki, kiedy kulminacja napięcia została osiągnięta, zobaczyłam, że zostało jeszcze tyle stron do końca. Czułam, że jednak to się tak nie może skończyć. Zbrodniarzem jak zawsze okazała się osoba, na którą nikt nie miał podejrzeń i niestety trochę to mnie zdemotywowało. Wszystkie... Kolejna opowieść o komisarzu Hole'u. Alkoholiku, któremu tylko praca pomoże zapanować nad nałogiem. W połowie książki, kiedy kulminacja napięcia została osiągnięta, zobaczyłam, że zostało jeszcze tyle stron do końca. Czułam, że jednak to się tak nie może skończyć. Zbrodniarzem jak zawsze okazała się osoba, na którą nikt nie miał podejrzeń i niestety trochę to mnie zdemotywowało. Wszystkie poszlaki od autora wpływały na moje myślenie iż zabójcą jest ktoś inny, kiedy nagle okazała się to osoba w ogóle nie podejrzana przeze mnie byłam w szoku. Czyste przekręty Waalera na szczęście wyszły na jaw i komisarz był zdolny wreszcie skończyć to nad czym pracował kilka ostatnich lat.

pokaż więcej

 
2018-08-08 11:05:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Seria: Spectrum

Książka otwierająca umysł. Pokazuje w jaki sposób pomóc sobie samemu zapożyczając kilka cech od groźnych psychopatów aby lepiej się nam żyło. Oczywiście mowa tu o nieprzejmowaniu się co o nas myślą inni, dążeniu do sukcesu i niemyśleniu o poniesieniu porażki. Niestety trochę mnie nudziła. Bardziej mnie zainteresowała pod koniec, kiedy autor rozmawiał z prawdziwymi psychopatami. Może cała... Książka otwierająca umysł. Pokazuje w jaki sposób pomóc sobie samemu zapożyczając kilka cech od groźnych psychopatów aby lepiej się nam żyło. Oczywiście mowa tu o nieprzejmowaniu się co o nas myślą inni, dążeniu do sukcesu i niemyśleniu o poniesieniu porażki. Niestety trochę mnie nudziła. Bardziej mnie zainteresowała pod koniec, kiedy autor rozmawiał z prawdziwymi psychopatami. Może cała książka powinna polegać na rozmowach z niebezpiecznymi ludźmi?

pokaż więcej

 
2018-08-06 15:08:32

Byłam w różnych antykwariatach i niestety nie mogłam jej spotkać ale i tak już ją wypożyczyłam więc nie muszę kupować :)

więcej...
 
2018-08-06 14:59:46

No i znowu coś wypożyczyłam.. ktoś musi za mnie oddawać książki do biblioteki bo źle to się kończy

Morfina Morfina

Zła Julia Zła Julia

Nigdzie jej nie mogłam znaleźć aż nareszcie ją mam! Dziwię się, że nawet nie można jej nigdzie kupić. 3096 dni
No i znowu coś wypożyczyłam.. ktoś musi za mnie oddawać książki do biblioteki bo źle to się kończy

Morfina Morfina

Zła Julia Zła Julia

Nigdzie jej nie mogłam znaleźć aż nareszcie ją mam! Dziwię się, że nawet nie można jej nigdzie kupić. 3096 dni 3096 dni

pokaż więcej

więcej...
 
2018-08-03 23:41:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Cykl: Starcrossed (tom 1)

Spodziewałam się czegoś innego. Sama okładka mnie zainteresowała i pomyślałam, że czasami trzeba przeczytać romansidło i odnowić nadzieję w miłość. Ciekawa historia, jednak takie napalenie głównej bohaterki na chłopaka robi z tego coś mniej porywającego. Już pod koniec zaczynało się to strasznie nudzić. Na pewno sięgnę po kolejne części żeby dowiedzieć się jak historia się skończyła, ponieważ... Spodziewałam się czegoś innego. Sama okładka mnie zainteresowała i pomyślałam, że czasami trzeba przeczytać romansidło i odnowić nadzieję w miłość. Ciekawa historia, jednak takie napalenie głównej bohaterki na chłopaka robi z tego coś mniej porywającego. Już pod koniec zaczynało się to strasznie nudzić. Na pewno sięgnę po kolejne części żeby dowiedzieć się jak historia się skończyła, ponieważ zakończenie było dla mnie dwuznaczne.

pokaż więcej

 
2018-08-03 21:01:33
Wypowiedziała się w dyskusji: Czytamy w weekend

Za szybko te wakacyjne tygodnie lecą. Może dzisiaj albo jutro skończę Zły Romeo Zły Romeo i zacznę Pentagram Pentagram albo Mądrość psychopatów Mądrość psychopatów

więcej...
 
2018-07-31 12:39:59
Wypowiedziała się w dyskusji: Czytamy w weekend

Skończyłam i polecam. Jak na pierwszą psychologiczną książkę, którą przeczytałam, nie mogę jej nic złego zarzucić. Prosty język i ciekawe historie.

więcej...
 
2018-07-31 12:37:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Jak źle być socjopatą? Na te pytanie odpowiada nam ta książka. Wyjaśnia i prostuje nasze ubogie myślenie o socjopacie jako człowieku zaradnym życiowo, bogatym i posiadającym pełnych sukcesów życiu. Pocieszająca i wprawiająca w dobre samopoczucie o samym sobie tych posiadającym sumienie i rozumiejącym innych ludzi. Powoduje dobre emocje związane z naszymi okropnymi wyrzutami sumienia, bo są one... Jak źle być socjopatą? Na te pytanie odpowiada nam ta książka. Wyjaśnia i prostuje nasze ubogie myślenie o socjopacie jako człowieku zaradnym życiowo, bogatym i posiadającym pełnych sukcesów życiu. Pocieszająca i wprawiająca w dobre samopoczucie o samym sobie tych posiadającym sumienie i rozumiejącym innych ludzi. Powoduje dobre emocje związane z naszymi okropnymi wyrzutami sumienia, bo są one nam potrzebne abyśmy byli dobrymi ludźmi i tworzyli razem ze wszystkimi wspólnotę świata. Autorka w bardzo prosty sposób wyjaśniała jak żyje i funkcjonuje socjopata, co bardzo mi się podobało. Bałam się, że przeczytam tą książkę i nie zrozumiem nic z bełkotu psychologicznego, jednakże autorka w bardzo prosty sposób wyjaśniała jak żyje i funkcjonuje socjopata. Wartościowa książka do przeczytania dla wszystkich, nawet tych niezainteresowanych psychologią.

pokaż więcej

 
2018-07-31 09:29:58
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam, Stephen King
Autor:
 
2018-07-30 10:31:48
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-30 10:25:09
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Nina Warwiłow (tom 1) | Seria: Ze Strachem
 
2018-07-30 10:23:36
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-30 10:23:29
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
Moja biblioteczka
389 50 315
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (15)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (23)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd