Immortal. Love Stories with Bite
wampiry, miłość, opowiadania
Sara

Osiem bestsellerowych autorek, osiem fantastycznych opowiadań w jednym niezwykłym zbiorze.

Najpopularniejsze autorki powieści wampirycznych i współczesnej fantasy - Kristin Cast, Rachel Caine, Claudia Gray, Nancy Holder, Tanith Lee, Richelle Mead, Cynthia Leitich Smith, Rachel Vincent - w jednym zbiorze opowiadań, którym udowadniają, że miłość Nieśmiertelnych trwa wiecznie.

Magdalena | 2014-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2014

Myślałam, że będzie nudna, skoro opowiadania są teoretycznie tylko o wampirach. Ale mile mnie zaskoczyła. Każde ma swoją odmienną historię, całkiem inną i zachęcającą do czytania.
Polecam ;).

Zaczytana | 2013-10-03

Tak naprawdę wypożyczyłam ją jedynie by przeczytać opwiadanie Richelle Mead.

Delirium | 2012-02-04
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Jak ja się cieszę, że nie kupiłam tej książki, tylko ją pożyczyłam..!
Większość opowiadań to ckliwe historyjki z cyklu "Poznałam/em jego/ją i połączyła nas wielka miłość. O, a przy okazji - jedno z nas nie żyje." Głupota bijąca z niektórych fragmentów powala na kolana. Z całego zbioru warte uwagi jest jedno, może dwa opowiadania..

Na wstępie dowiadujemy się, że wiele atorek zebrało swoje opowiadania i zebrało w jegnym zbiorze aby stworzyć naprawde dobrą książkę.
Każde opowiedanie przedstawia troche inny świat i czyta się je lekko.

Na początku myślałam sobie: "O nowa książka P.C. Cast, Może być ciekawa" wtedy dopiero praktycznie "zaczynałam" czytać.
Myślałam, że książka opowiada jedna długą historie miłosną z udziałem wampirów, nad którą pracowało tyle autorek ale to jest jeszcze lepsze.

Pierwsza powieść Cyntii Leitich Smith "Nawiedzona Miłość" opowiada o życiu młodego wampira Cod'iego który chce otworzyć stare kino, pomaga mu w tym córka burmistrza. Jednak okazuje się że w tarym miejscu jest duch zamordowanej dziesięć lat wcześniej dziewczyny. Czy Cody będzie w stanie jej pomóc?

Krisin Cast, napisała "Bursztynowy Dym" czyli opowiadanie o Jennie, niby zwyczajnej dziewczynie lecz pewnego dnia wszystko się zmienia. Trzy córki piekła wysyłają swojego syna na ziemię aby ją sprowadził i wyszkolił w jej...

Kamyczek | 2014-05-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wampiry
Przeczytana: 16 maja 2014

Ciekawie, jestem zadowolona, że kupiłam tą książkę, chociaż nie wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu.

1. "Nawiedzona Miłość" Cyntii Leitich Smith
Opowiada o chłopcu, o starym kinie, o dziewczynie i duchu i może nie będę zdradzać więcej. Jak dla mnie średnie, dałabym 5\10

2. "Bursztynowy Dym" Krisin Cast
TO mi się podobało, a niespodziewane było dla mnie to kto okazał się zabójcą. 8/10

3. "Martwy Tropiciel" Raichel Caine
To opowieść autorki "Wampirów z Morganville" i nie powiem, przypadło mi do gustu. Co prawda przeczytałam jak dotąd tylko 3 części tej sagi, ale mam zamiar wrócić i zobaczyć co jest dalej, bo wydaje mi się, że warto. Daję 10/10

4. "Dobre maniery" Tanith Lee
O tym opowiadaniu za dużo nie powiem, było dość dobre, daję mu 6/10

5. "Światło Księżyca" Rachel Mead
Tutaj znalazłam coś z czym się jeszcze nie spotkałam, motyw ucieczki wampira przed innym wampirem, ciekawe. 8/10

6. "Przemieniona" Nancy Holder
A w tej książce mamy potwierdzenie, że fajny facet...

Agiee | 2014-09-16
Na półkach: Przeczytane, Wampiry, Fantasy

Ciekawe :)

| 2011-09-03
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Jednym słowem: koszmar! Opowiadania typu: "spotkałam wampira, zakochałam się i tyle...". Zakupienie tej książki było ogromnym błędem.
Z 8 opowiadać podobały mi się 2, a 1 było całkiem znośne. Reszta? Zdecydowanie NIE!

Severin | 2011-02-23

beznadzieja.

Tristezza | 2011-05-19
Przeczytana: 19 maja 2011

Phyllis Christine Cast (ur. w 1960) – amerykańska pisarka fantasy i romansów, znana z napisanej wraz z córką, Kristin Cast, serii "Dom Nocy", jak również jej własnych cyklów.

Nieśmiertelni jest to nowy zbiór ośmiu opowiadań o wampirach, które zostały wybrane przez P.C. Cast.

„Zapraszam was, byście wspólnie ze mną odczytali zaklętą magię tych stron. Olśni nas czar bliskości wampirów, a przez to osiągniemy nieśmiertelność… choćby na krótką chwilę.”*

„Nawiedzona miłość”

Cynthia Leitich Smith to ceniona autorka gotyckich powieści fantastycznych przeznaczonych dla młodzieży. Napisała także kilka opowiadań dla dzieci. Mieszka w Austin w Teksasie wraz z mężem, pisarzem Gregiem Leitichem Smithem.

Cody Stryker, od niedawna właściciel kina „Stara Miłość”, zatrudnia do pracy przy sprzedawaniu biletów młodą dziewczynę o imieniu Ginny. Budynek ten nie jest jednak zwyczajny, mieszka w nim duch zmarłej dziewczyny, który jasno sygnalizuje swoją obecność. Od pojawienia się nowej pracownicy...