Instynkt mordercy

Okładka książki Instynkt mordercy Rachel Caine
Okładka książki Instynkt mordercy
Rachel Caine Wydawnictwo: Filia Cykl: Stillhouse Lake (tom 5) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Stillhouse Lake (tom 5)
2021-07-28
9788381955720
Adrian Napieralski
morderstwo seryjny zabójca mąż

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

Nie porwała mnie ta książka. Mocno naciągane poszukiwanie i trafienie na ślad sprawy. Rodzina, w której każdy jest uzbrojony po zęby. Zakończenie miało być mocne, ale wyszło dziwnie. Na pewno drugi raz bym nie sięgnęła i na pewno zapomnę ją do jutra ;)

W rzece znaleziono samochód, a w nim ciała dwóch niemowlaków, nadal przypiętych do fotelików. Nigdzie nie ma śladu matki dziewczynek. Detektyw Kezia dzwoni do swojej przyjaciółki- prywatnej detektyw Gwen Proctor. Próbując rozwiązać tę sprawę, która tak bardzo angażuje je emocjonalnie, Gwen i Kezia zwracają na siebie uwagę mordercy- człowieka tak niebezpiecznego, że tylko ciała jego ofiar są jedynymi śladami zbrodni.Rachel Caine wplątała główną bohaterkę serii "Stillhouse Lake" w bardzo trudną sytuację. Jeśli kojarzycie poprzednie części- Gwen (wtedy Gina) była żoną seryjnego mordercy. Mimo, iż sprawa Melvina jest już zamknięta i bohaterka zostaje zaangażowana w zupełnie inne śledztwo, cień jej byłego męża nadal towarzyszy jej każdego dnia.
Niestety tę część czytałam w większym odstępstwie czasowym od poprzednich, przez co zapomniałam już jak wyglądała codzienność rodziny Proctorów. To spowodowało, że już sam początek wywołał we mnie mocne emocje. "Instynkt mordercy" to piąta część serii i dotyczy zupełnie innej sprawy, jednak trzyma w napięciu od samego początku aż do ostatniej strony. Gdzie podziała się matka dziewczynek? Czy to ona jest winna tak okrutnej zbrodni? Kto śledzi rodzinę Gwen i wysyła jej pogróżki? Czy Kezia jest bezpieczna? Przez cały czas pojawia się coraz więcej pytań... Cieszę się, że detektyw była w tej książce bardziej zaangażowana w fabułę. Bardzo podobało mi się to, że na przestrzeni całej serii mogłam obserwować dorastanie Lenny i Connora, a także to, jak Gwen staje się zupełnie innym, silniejszym i dojrzalszym człowiekiem. O książce nic więcej nie powiem, ponieważ uważam, że każdy fan kryminałów czy thrillerów powinien sięgnąć po całą serię, a nie chcę niczego spojlerować, rozpisując się o piątej części. Niestety ostatniej, ponieważ Rachel Caine zmarła w 2020 roku, a widać po fabule, że historia byłej żony seryjnego mordercy mogłaby jeszcze długo trwać, zachwycając czytelników na całym świecie.

Pozytywne zaskoczenie. Książka napisana sprawnie, szybka akcja, właściwie cały czas coś się działo, więc czytało się dobrze. Jedna rzecz była dla mnie mało realna, ale to zostawię dla siebie.

Rewelacyjna książka, ciągła akcja. Polecam

Rewelacyjna książka, ciągła akcja. Polecam

Strach potrafi być silny kiedy trzeba z nim walczyć samotnie
Jemy niewiele rozmawiając a każdy kęs wydaje się kawałkiem miłości mojego taty
[...]
Wiem jak to jest mieć w sobie wewnętrzną prawdę, która kieruje całym twoim światem, nawet jeśli to przekonanie jest fałszywe. Poświęca się swoją etykę, moralność, oszukuje się, kłamie, kradnie, krzywdzi i zabija, a wszystko to w imię sprawiedliwości.

𝐃𝐎𝐒𝐊𝐎𝐍𝐀Ł𝐘 𝐓𝐇𝐑𝐈𝐋𝐋𝐄𝐑 !
To ostatni tom, który napisała w pełni pani Rachel Caine. Tym bardziej słodko gorzkie czytanie. Uwielbiałam każdą minutę każdej książki z tego cyklu.
Autorka na zawsze będzie mieć specjalne miejsce w sercach czytelników.
Jest jeszcze tom 6, który rozpoczęła pisać Rachel, ale dokończyła już Carrie Ryan.
𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐑𝐙𝐄 𝐏𝐎𝐋𝐄𝐂𝐀𝐌

Strach potrafi być silny kiedy trzeba z nim walczyć samotnie
Jemy niewiele rozmawiając a każdy kęs wydaje się kawałkiem miłości mojego taty
[...]

Fajnie napisana,wartka akcja,szybko się czytało.

Fajnie napisana,wartka akcja,szybko się czytało.

Ostatni tom bestsellerowej serii już za mną. Po raz kolejny się nie rozczarowałam ale jednocześnie cieszę się, że to już koniec, ponieważ historia Gwen Proctor nieco mi się już przejadła.
📖
Podobnie jak w przypadku poprzednich tomów również ostatni wciąga od początku i może pochwalić się nie lada akcją. Po raz kolejny autorka stworzyła ogrom niebezpieczeństw, które zwalają się na rodzinę Proctorów i po raz kolejny śledzi się tę historię niemalże z zapartym tchem, ale chyba jednak co za dużo to niezdrowo, bo pomimo wartkiej i wciągającej akcji czuję się już nieco znużona tą serią, którą pomimo to uważam za bardzo dobrą i jedną z lepszych jakie czytałam. Także z czystym sumieniem mogę ją polecić ale jednocześnie cieszę się, że to już koniec ;)
📖📖
Standardowo już w tej serii mamy narrację w pierwszej osobie, ale po raz pierwszy do głosu dochodzi detektyw Kezia Claremont (no chyba, że była w pierwszym tomie, ale ten czytałam już dawno i nie pamiętam).
📖📖📖
W moim odczuciu to chyba najsłabsza część cyklu. Być może na moją ocenę wpływa również to przejedzenie tematem, ale jakoś poprzednie bardziej mi się podobały. W tej części akcja skupia się na pani detektyw, ona jest tu wiodącą postacią. W całej serii fajnym wybiegiem było to, że każda książka odrobinę bardziej skupiała się na innej postaci.
📖📖📖📖
Książkę czyta się szybko, akcja wciąga od początku i trzyma w napięciu do samego końca. Cała książka mi się podobała, zwłaszcza przy końcówce. No i mieliśmy tu dobry czarny charakter. Ogólnie rzecz biorąc "Instynkt mordercy" uważam za udaną i bardzo dobrą kontynuację i jednocześnie zakończenie całej serii.

Podsumowując: ostatnia, bardzo dobra książka z cyklu "Stillhouse Lake". Jedna z lepszych serii jaką miałam okazję czytać. Książka ta jak pozostałe tomy wciąga i zaskakuje. Nie ma tu czasu na nudę, jest napięcie, są emocje, jest strach.... Nic dodać, nić ująć. Polecam serdecznie.

📖

Gwen jak zawsze zrobi wszystko, aby jej rodzina była bezpieczna. Razem z Kezia rusza w niebezpieczną podróż, w pogoń za człowiekiem, który cierpi i zagraża ich bliskim.
Pełna napięcia książka, gdzie akcja toczy się spokojnie, ale nie da się oderwać od książki.

Samochód zatopiony w stawie na odludziu. Ciała dwóch dziewczynek wciąż przypięte do fotelików. Tajemnica ich matki, która przepadła bez wieści, prowadzi Gwen Proctor i Kezię Claremont na niebezpieczne terytorium.
Zagrożenie staje się coraz bardziej namacalne, a Gwen – wspierana przez Kezię – zostaje obrana za cel przez wroga, który pociąga za wszystkie sznurki. Okazuje się jednak, że praca nad rozwiązaniem zagadki tych straszliwych i niewytłumaczalnych zbrodni przyciągnie uwagę mordercy, którego nadejścia się nie spodziewały.
Opis dość lakoniczny, ale treść książki naładowana emocjami pod sam korek. Może nie była to najlepsza część cyklu, ale seria jako całokształt - jedna z lepszych👌 Gwen i Kezia; kobiety wojowniczki, przyjaciółki. Gotowe rozszarpać każdego w obronie rodziny. Bardzo precyzyjnie zbudowane postaci z bogatym rysem psychologicznym. Autorka doskonale potrafi grać na emocjach za ich sprawą i za sprawą zwrotów akcji. Zakończenie też bardzo dobre. Przy tej powieści nie było nudy ani przez chwilę, aż żal, że to ostatnia książka w serii. Jest jeszcze 6 część, którą zaczęła pisać Caine, ale nie zdążyła dokończyć przed śmiercią i ciąg dalszy dopisała Carrie Ryan. Czy utrzyma poziom?
Ocena: 8/10

To było naprawdę dobre. Historia lubi się powtarzać, ale dochodzą kolejne wątki i wszystko wciąga na wiele godzin. Nie sposób się oderwać.

• E-booki