Dziewczyny z Hex Hall. Diable szkło

Tłumaczenie: Paweł Łopatka
Cykl: Hex Hall (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
Demonglass
hex hall, czarownica, demon, demonglass
adela

„– To, co nas łączy, stanowi jedyną prawdę w moim życiu. Tylko ty jesteś w nim prawdziwa. I mam już dosyć udawania, że cię nie pragnę. – Ojejku, Cross, jak widzę, minąłeś się z powołaniem. Zostaw w spokoju demony i weź się za pisanie poezji miłosnej. – Przymknij się – mrucząc, schylił głowę do kolejnego pocałunku”. Po burzliwym semestrze w Hex Hall Sophie jedzie na wakacje do Londynu. Teraz, kiedy wie, że jest demonem, nie ma szans na spokojny wypoczynek. Na dodatek pojawia się zabójczo przystojny Archer Cross, który skradł serce Sophie i... czyha na jej życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

źródło okładki: http://www.otwarte.eu/

Eleckra | 2018-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2018, Fantastyka
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

I czar się skończył.

Nie żeby książka odbiegała specjalnie od tego co było wcześniej, ale brakuje jej już tego uroczego klimatu. Robi się trochę bardziej żałosna, lukrowana. Jasny podział na "dobrych" i "złych", zmienna główna bohaterka, bohaterski ojciec, który wcale nie chciał jej zostawiać na naście lat życia, więcej kiepsko zarysowanych postaci... Po prostu za dziecinnie, zbyt naiwnie. No, ale na co ja niby liczę? Literatura bardzo młodzieżowa w końcu.

Tak naprawdę całą książkę zmieściłam w poprzednim akapicie. Ale, jako że pałam pewną niechęcią do kilku-zdaniowych opinii, to wymyślę coś jeszcze. A przynajmniej spróbuję. Okładka równie kiepska jak w poprzednim tomie, tłumacz za to spisał się nieco lepiej. Bogactwo. Fabuła jest trochę męcząca. Autorka przeskakuje od wydarzenia do wydarzenia, a ciąg przyczynowo-skutkowy ma nie powiem gdzie. Wszystko leci bez ładu i składu, zwalniając w najgorszych możliwych momentach. Ech... Sophie co chwila zmienia zdanie bez większego...

Cookie11 | 2017-09-14
Przeczytana: 21 grudnia 2011

Super! Kiedyś czekałam aż będzie dalszy ciąg ;)

anta_a | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

Zalety: czyta się miło i przyjemnie.
Największa wada: kończy się w stylu C.D.N., tak jakby książka urwała w połowie. Nie warto sięgać, dopóki nie zostanie wydana część 3.
O ile tom 1 stanowił całość, to ten jest urwany w trakcie najciekawszych zdarzeń.

Fox | 2017-04-26

Dostanę gdzieś 3 część?

BetweenBooks | 2017-01-23

„Diable Szkło” to druga część trylogii napisanej przez Rachel Hawkins. W tej części główna bohaterka książki, Sophie Mercer, wyjeżdża na wakacje do Londynu z dwójką przyjaciół, aby odpocząć po pełnym wrażeń semestrze w Hekate Hall, który pomógł jej dowiedzieć się, że jest demonem, o czym nie miała pojęcia. Wbrew pozorom odpoczynek to ostatnia rzecz, na którą może liczyć Sophie. Czeka ją spotkanie z Archerem Crossem, który skradł jej serce oraz wiele innych niespodzianek, które kompletnie zmienią jej życie.

Poznajemy paru nowych bohaterów, ale również spotykamy się ze starymi, których możemy poznać lepiej. Niemalże każdy z bohaterów wzbudził moją sympatię, prawie każdego w jakiś sposób udało mi się polubić. Doceniam to, iż nie ma w tej lekturze dwóch takich samych postaci, o takich samych charakterach – każdy z nich jest inny, ma własną, indywidualną osobowość, jest niepowtarzalny i oryginalny.

Nie spodziewałam się, że książka ta wzruszy mnie w jakikolwiek sposób, a już pewnością...

| 2016-09-21

Sophie po ciężkim okresie w Hex Hall wyjeżdża do Anglii. Ma teraz dużo czasu na bliższe poznanie się z ojcem i swoim z góry ustalonym narzeczonym. Dowiaduje się jaka przyszłość jest jej pisana a w międzyczasie odkrywa intrygi wrogów.

Daria | 2016-08-22

Cudowna część i polecam ją przeczytać każdemu, jednak jak sie dowiedziałam, że w Polsce nie będzie wydana 3 część -załamałam sie, bardzo chcialabym się dowiedzieć kogo wybierze Sophie oraz jak potoczą się jej losy

królewna_zombie | 2016-08-02
Przeczytana: 29 grudnia 2015

- To, co nas łączy, stanowi jedyną prawdę w moim życiu. Tylko ty jesteś w nim prawdziwa. I mam już dosyć udawania, że cię nie pragnę. - Ojejku, Cross, jak widzę, minąłeś się z powołaniem. Zostaw w spokoju demony i weź się za pisanie poezji miłosnej. - Przymknij się - mrucząc, schylił głowę do kolejnego pocałunku.

KOCHAM TO ♥

Natalia | 2016-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2016

super

mechaniczna_królewna | 2016-06-27
Przeczytana: 2015 rok

"- To, co nas łączy, stanowi jedyną prawdę w moim życiu. Tylko ty jesteś w nim prawdziwa. I mam już dosyć udawania, że cię nie pragnę.
- Przymknij się - mrucząc, schylił głowę do kolejnego pocałunku."