Dziewczyny z Hex Hall. Diable szkło

Tłumaczenie: Paweł Łopatka
Cykl: Hex Hall (tom 2)
Wydawnictwo: Otwarte
Demonglass
hex hall, czarownica, demon, demonglass
adela

„– To, co nas łączy, stanowi jedyną prawdę w moim życiu. Tylko ty jesteś w nim prawdziwa. I mam już dosyć udawania, że cię nie pragnę. – Ojejku, Cross, jak widzę, minąłeś się z powołaniem. Zostaw w spokoju demony i weź się za pisanie poezji miłosnej. – Przymknij się – mrucząc, schylił głowę do kolejnego pocałunku”. Po burzliwym semestrze w Hex Hall Sophie jedzie na wakacje do Londynu. Teraz, kiedy wie, że jest demonem, nie ma szans na spokojny wypoczynek. Na dodatek pojawia się zabójczo przystojny Archer Cross, który skradł serce Sophie i... czyha na jej życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2011

źródło okładki: http://www.otwarte.eu/

Lenalee | 2011-08-20
Przeczytana: 14 sierpnia 2011

Czytanie pierwszej części „Dziewczyn z Hex Hall” przyniosło mi wspaniałą rozrywkę, aczkolwiek nie spodobała mi się ta książka na tyle, by uznać ją za rewelacyjną. Wiedziałam, że zabiorę się za drugą część, bo bardzo chciałam poznać dalsze losy bohaterów tej książki, ale czy spodziewałam się tego, że drugi tom okaże się być dwa razy lepszy od poprzedniego? Że oczaruje i wciągnie mnie tak bardzo, że przez dłuższy czas nie będę w stanie myśleć o niczym innym? Że sprawi, iż trzecią część będę chciała przeczytać jeszcze w tej samej chwili, w której przewróciłam ostatnią kartkę „Diablego szkła”? Nie, na to nie byłam przygotowana.

„Diable szkło” to drugi tom trylogii napisanej przez Rachel Hawkins. W tej części główna bohaterka książki, Sophie Mercer, wyjeżdża na wakacje do Londynu z dwójką przyjaciół, aby odpocząć po pełnym wrażeń semestrze w Hekate Hall, który pomógł jej dowiedzieć się, że jest demonem, o czym nie miała pojęcia. Wbrew pozorom odpoczynek to ostatnia rzecz, na którą...

creatures | 2014-08-22
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

DEMON PRÓBUJĄCY STAĆ SIĘ ANIOŁEM.

Rachel Hawkins jest bardzo dobrą pisarką. Jej powieści wciągają, śmieszą a nawet uczą. Na pewno nie pozwalają o sobie zapomnieć.

„Cała magia świata nie uprości spraw sercowych.”

Gdy byłam na wycieczce rodzinnej nad morzem, jak każda rodzina, oczywiście musieliśmy łazić po wszystkich możliwych sklepach czy straganach. Na prawdę zaczynało mnie to już denerwować. Wreszcie po godzinach męki, otrzymałam nagrodę. Bóg zlitował się nad mym straszliwym losem i postawił na naszej drodze przepiękny duży namiot, który idealnie spełnia moje potrzeby mola książkowego. Właśnie tam szczęśliwym trafem zdobyłam dalsze przygody Sophie. Ucieszyłam się ogromnie z tego zakupu. Radość jeszcze bardziej wzrosła, gdy znów na nowo mogłam zapoznać się z historią o wróżkach, elfach, zmiennokształtnych, i oczywiście demonów. Demonów jak i wiedźm. A dlaczego miałam tę przyjemność? Gdyż nie pamiętałam, co działo się w pierwszym tomie. Ponownie czytając Dziewczyny z Hex...

Monia0420 | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Dobra książka, dobra fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie. Momentami zbyt dużo się działo, a zbyt mało było o tym napisane. Brakowało mi przemyśleń bohaterów i jakiś małych ''skandalów/szoków''.
Książka szczególnie dla nastolatek lubiących fantastykę i ukryty romans pomiędzy dobrem a złem. Polecam.

Cassin89 | 2011-06-10
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Myślała, że jest czarownicą. Co prawda dość potężną i nie panującą w pełni nad tą siłą, ale zawsze czarownicą. Okazało się jednak, że jest jeszcze gorzej.
Moc, którą odziedziczyła, doprowadziła w przeszłości do śmierci wielu osób. Najgorszym do zniesienia pozostaje fakt, że jako pierwsi zginęli najbliżsi członkowie rodziny. Sophie podobnie jak i Alice ma w sobie demoniczną moc. Dawno temu jej młoda Alice została poddana okropnemu rytuałowi, który miał zapewnić Prodigium ostateczne zwycięstwo nad L'Occhio di Dio. Tak się jednak nie stało, a wojna toczy się po dziś dzień.
Sophie w obawie, że może kogoś skrzywdzić, postanawia powstrzymać się od używania mocy raz na zawsze.
W tym celu musi udać się do Londynu i tam poddać Redukcji. Procedura ta pozbawić ją może niebezpiecznych mocy, ale przy okazji także życia.
Z Hex Hall zabiera ją jej ojciec, tak się składa, że również obecny przewodniczący Rady. Daje dziewczynie czas aby dogłębnie przemyślała konsekwencje swojego czynu. Również...

Dulsiatko Mark | 2011-01-25

Pokochałam pierwszą część: "Dziewczyny z Hex Hall" i mam ogromna nadzieję że autorka mnie nie zawiedzie, i druga część będzie tak samo wciągająca jak pierwsza. mam też nadzieje, że Sophie jednak nie będzie musiała poddać się redukcji.
Autorka wniosła nowy ciekawy wątek iż Sophie jest demonem, myślę że to da akcji nowy rozbieg co pozwoli drugiej części być jeszcze ciekawszą.
ze zniecierpliwieniem czekam aż będę mogła ją przeczytać jak także kolejne części
Pozdrawiam
xoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxoxo

a i okładka nie jest wcale zupełnie inna, oryginalna okładka pierwszej części jest bardzo podobna do drugiej.

Created_Eternity | 2012-08-09
Przeczytana: 11 czerwca 2012

Ta część nie zawiodła mnie, było w niej dokładnie to co chciałam aby było. Ciekawi mnie jak skończy się cała seria. Z niecierpliwością czekam na trzecią i ostatnią część cyklu ,,Dziewczyn z Hex Hall"!!

Zuziuchna | 2011-06-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 13 czerwca 2011

Przychodzi taki czas, szczególnie w życiu studenta, że tonie w notatkach, nie sypia, a książki , te czytane dla przyjemności, musi porzucić w kąt zastępując je informacjami nie zawierającymi większego sensu. Jednak są książki, które szepczą do Ciebie byś porzuciła naukę i zaczęła je czytać, a Ty bronisz się, jednak w końcu ulegasz. I zapominasz o czekających kolokwiach, egzaminach, o tej górze notatek do nauczenia. Bo liczy się to co aktualnie czytasz, liczy się książkowy świat. I taką właśnie książką są 'Dziewczyny z Hex Hall: Diable Szkło", które skutecznie oderwały mnie od nauki i wciągnęły bez reszty!
Pierwszą książką, którą przeczytałam w 2011 roku była właśnie pierwsza część 'Dziewczyn z Hex Hall', która zwiastowała, że ten rok pod względem książek może być niezwykły. Pół roku później do moich rąk trafiła druga część, jakże przeze mnie wyczekiwana. Kłębiło się we mnie masę emocji- głównie związane z zakończeniem pierwszej części i moją ogromną chęcią poznania dalszej...

Pierwsza część bardzo mnie zaciekawiła i na pewno od razu po premierze udam się do księgarni po drugą część :D

Kasia1101998 | 2016-02-17

Dobra ale pierwsza część była lepsza :)

młoda | 2011-06-10
Przeczytana: 08 czerwca 2011

„Najlepsza książka roku!” to jedna z opinii o Dziewczynach z Hex Hall umieszczona z tyłu okładki „Diablego Szkła”. Jednak to wcale nie znaczy, że taka jest. Skąd wiemy, czy wydawca nie wybrał specjalnie takiego jednego zdania, spośród miliardów słów krytyki? „Diable Szkło” to druga część trylogii, w której narratorką jest Sophie Mercer. Jestem świeżo po lekturze, więc wyrażę też swoją opinię.
Po niezwykle intensywnym i pełnym przeżyć pierwszym semestrze w Hekate Hall - szkole, a raczej poprawczaku dla istot magicznych, Sophie jest wyczerpana i czeka na wizytę ojca, którego w życiu nie widziała. Ma ją zabrać do kwatery głównej Rady. Przyjeżdża jednak dopiero tuż przed wakacjami i zapowiada, że właśnie w Londynie mają spędzić wspólnie wakacje, wraz z przyjaciółką Sophie - wampirzycą Jenną, a także milczącym, zawsze opanowanym ogrodnikiem Calem. Ojciec dziewczyny stara się wpłynąć na jej decyzję o Redukcji, która może okazać się dla niej śmiertelna. Oczywiście jest jeszcze Archer...