Nieśmiertelny

Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Cykl: Nieśmiertelny (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Immortal
pszczoolka

Miłość jak ze Zmierzchu, tajemnica jak ze Świata nocy, atmosfera jak z Wichrowych Wzgórz Szkoła dla dziewcząt Wyldcliffe Abbey jest bardzo ekskluzywna, bardzo droga i nie bardzo przyjazna. Szesnastoletnia Evie zastanawia się, jak przetrwa naukę – i towarzystwo snobistycznych koleżanek. Samotność pozwala jej znieść tylko tajemniczy Sebastian – na spotkania z nim Evie wymyka się niemal co...

Szkoła dla dziewcząt Wyldcliffe Abbey jest bardzo ekskluzywna, bardzo droga i nie bardzo przyjazna. Szesnastoletnia Evie zastanawia się, jak przetrwa naukę – i towarzystwo snobistycznych koleżanek. Samotność pozwala jej znieść tylko tajemniczy Sebastian – na spotkania z nim Evie wymyka się niemal co noc. Ale nawet jemu nie przyznaje się, że czasem na szkolnym korytarzu widzi dziewczynę zdumiewająco do niej podobną, lecz ubraną w staroświecką suknię. Nieznajoma chce jej coś powiedzieć, przed czymś ostrzec... Jakby znała jakiś sekret - Evie i Sebastiana...

Noc, wrzosowiska i posępne krajobrazy są tłem powieści brytyjskiej autorki Gillian Shields. Klimat gotyckiego romansu i powieści grozy, duchy i sekrety, ponadczasowa miłość i zazdrość, klątwa i odkupienie składają się na tę nastrojową opowieść - stylową i wciągającą. Gillian Shields napisała już kontynuację historii Evie i Sebastiana – powieść pt. Betrayal.

źródło opisu: Amber, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

''Noc,mgła i posępne krajobrazy są tłem powieści brytyjskiej autorki Gillian Shields.Klimat gotyckiego romansu i powieści grozy,duchy i sekrety,ponadczasowa miłość i zazdrość,klątwa i odkupienie składają się na tę nastrojową opowieść - stylową i wciągającą,z niezapomnianymi bohaterami,którzy pojawiają się w następnej powieści:Betrayal (Zdrada)''
Po takim opisie jedno jest pewne - muszę to przeczytać.Chociaż wiem,że na 99% będzie to kolejny gniot dla nastolatek,tylko udający porządną książkę.A opis tak zachęca,pisze o ''gotyckim romansie'' i ''ponadczasowej miłości''. No i się tak bardzo zawiodłam.No może nie zawiodłam,przecież to przeczuwałam.
Ten romans to jedna wielka papka bez smaku.
Podobnie jak postacie Evie i Sebastiana.
To skandal,że autorka wydała drugą część tego gniotu.Lecz,skoro już wypożyczyłam te dwie części,to wypadałoby z tymi dwoma częściami się zapoznać.
CZYTELNIKU NIE CZYTAJ TEGO,BŁAGAM !

sonjab | 2011-03-08
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: luty 2011

Pewnie narażę się fankom, ale ta książka jest bardzo naiwna. Miała podstawy żeby się ciekawie rozwinąć, a jednak tak się nie stało. Mam wrażenie, że masa autorek zarabia teraz naprawdę duże pieniądze na dublowaniu pomysłów, które już były. Jeżeli robią to umiejętnie i jeżeli potrafią ulepić z nich coś ciekawego i nowatorskiego, to je doceniam i wspieram. W końcu w kulturze masowej wszyscy czerpiemy z jakichś wzorców. To jednak tylko marna podróbka nawet nie książek Zmierzchopodobnych, ale i ich podróbek. Plus dla pani Shields za ciekawe tło powieści. Niestety jedynie za to. Nie lubię, gdy czytelnika, nawet w zamierzeniu, ze jest młody i niedoświadczony przez życie i miłość, traktuje się jak idiotę, który uwierzy w nielogiczne wyznania głównych bohaterów. Autorki takich książek powinny szanować swoich czytelników. A za brak tego szacunku ja właśnie wstawiam im jedynki.

myślnik | 2013-07-09
Przeczytana: grudzień 2012

Mojej młodszej siostrze podobała się i to bardzo!
A mnie nie!
Jaki z tego wysuwa się wniosek?!
Na pewno nie będzie mi wybierać książek:)

Jak dla mnie za...za prosta,za dziecinna,przewidywalna.
Baa...już nie jedną taką miała w ręce!
Są książki,które mają wiele do powiedzenia,ale marnie są poprowadzone!
Są i takie,które bronią się pomimo swej prostoty!
Niektórym z nich,jednak się nie chce!
Ich strata!

Wyimaginowana | 2012-03-07
Przeczytana: 04 marca 2012

Po książkę sięgnęłam z ciekawości. Wrażenia? Cóż, za wiele akcji w niej nie było.. Szczerze to liczyłam na coś więcej. Ale pomysł na fabułę i to, że pod koniec jednak się trochę ta książka rozkręciła sprawiło, że oceniłam tak, jak oceniłam. Mimo minusów "Nieśmiertelnego" z chęcią przeczytam o dalszych losach Evie, być może mile się zaskoczę :)

młoda_pisarka | 2014-02-26
Przeczytana: 05 maja 2012

Powieść ta okazała się miłym zaskoczeniem. Tajemnica, jaka nadaje akcji tempa, romans dodający smaku i okazja do wykazania się swoją wyobraźnią. Książka naprawdę rewelacyjna, pochłonęła mnie bez reszty na jeden dzień. Pozostawia po sobie ochotę na więcej!

Anita | 2014-01-11
Na półkach: Fantasy i S-f, Przeczytane
Justilla | 2010-05-13
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: kwiecień 2010

Parę słów o okładce. Nie rozumiem po co ta dziewczyna w rogu! Przez to okładka wygląda strasznie. O wiele bardziej podoba mi się ta oryginalna, bez tej twarzy. Reszta jak najbardziej mi się podoba, zwłaszcza cytat "Pierwsza miłość nigdy nie umiera...". A teraz do zawartości. Nie nużyło mnie, nawet wciągnęło, z wielką chęcią sięgnę po "Betrayal", czyli drugi tom. Może mam po prostu małe wymagania? A może po prostu z zakresu fantastyki przełknę wszystko? :)

Całość przerywana była retrospekcjami, z punktu widzenia dziewczyny, która ukazuje się Evie. Nie zdradzę kim ona jest, ale jest dość istotną bohaterką i wiele odkrywamy w tych wspomnieniach. Postać Helen była bardzo tajemnicza, a Sary po prostu... fajna. Miła, ciepła, pomocna. Troszkę nie rozumiałam Sebastiana. Nie potrafię dostrzec kiedy się zmienił, i co dokładnie to sprawiło. Zakończenie zaskakuje, jest naprawdę zagadkowe.

Ani nie odradzam ani nie namawiam abyście przeczytali. Oceńcie sami recenzję i podejmijcie decyzję....

Basia | 2012-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2012

Nastoletnia Evie Johnson trafia do Wyldcliffe Abbey. Jest to elitarna szkoła z internatem, ukryta za wrzosowiskami, pustymi wzgórzami i starymi murami. Dziewczynę przysłał tu ojciec, wojskowy, który nie mógł dłużej opiekować się córką. Jej matka zmarła przed laty, babka zaś jest schorowaną staruszką. Już na samym początku Evie nie czuła się dobrze w nowej szkole. Inne uczennice oraz nauczycielki traktowały ją z wyższością i dystansem, a dziewczyna czuła niepokój związany z tym miejscem. Ponadto w szkole obowiązywały surowe zasady, których złamanie oznaczałoby poważne problemy. Evie spotyka Sebastiana - tajemniczego chłopaka, który wydaje się jakby nie z tego świata. Dziewczynę zaczynają potem męczyć niepokojące wizje, a ktoś próbuje ją ostrzec. Co tak naprawdę kryje się za murami Wyldcliffe Abbey?

Z tyłu okładki przeczytać możemy takie zdanie:

Miłość jak ze "Zmierzchu", tajemnica jak ze "Świata nocy", atmosfera jak z "Wichrowych Wzgórz"

Już widzę Wasze miny - większość z Was...

Caroline | 2013-08-03
Przeczytana: 08 lipca 2010

Wciągająca książka o miłości i nie tylko.
Magia, szkoła z internatem, rodzina, naszyjnik...

Czytałam ją niewątpliwie dawno i pamiętam,że bardzo mi się spodobała.

Cassin89 | 2011-04-15
Przeczytana: 27 listopada 2010

Książka należy do kategorii magii wspomnień, czyli akacja na dwóch poziomach, z naciskiem jednak na grzechy przeszłości.
Muszę powiedzieć, że niewątpliwie liczyłam na coś więcej. Mam zamiar jednak przeczytać i tom następny. Nie spisuje się serii na stratę po jednej tylko części ;)
Co do akcji to niby jest jakiś pomysł ale gorzej z wykonaniem.
Osobiście przypomina mi to serię Magiczny Krąg czyli Mroczny Sekret i Zbuntowane Anioły. Bohaterowie też posiadają w jakiś sposób magiczną moc, przenoszą się do jakiś "międzyświatów". Choć w Nieśmiertelnym czas akcji jest niby współczesny, to stylizacja wizji prywatnej szkoły dla młodych dam i jej zasad jest podobna do Magicznego Kręgu czyli 1833 (chyba - coś tak około).
W obu seriach występuje motyw wspomnień - bardziej żywych w postaci widziadeł w wizjach czy też na kartkach znalezionego gdzieś pamiętnika.
Osobiście wolę chyba w tym też względzie Magiczny Krąg - lepszy styl pisania autorki. Tam też o wiele więcej się pośmiejesz podczas...

zobacz kolejne z 2090