Polowanie na mordercę

Okładka książki Polowanie na mordercę Rachel Caine
Okładka książki Polowanie na mordercę
Rachel Caine Wydawnictwo: Filia Cykl: Stillhouse Lake (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Stillhouse Lake (tom 3)
Mroczna strona
Wolfhunter River
Filia
2019-07-03
2019-07-03
2019-04-23
Adrian Napieralski

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

Kolejny, trzeci już tom serii opowiadający o Gwen Proctor- byłej żonie seryjnego mordercy młodych kobiet. Mimo że Melvin Royal już nie żyje, Gwen i jej dzieci wciąż nie mogą żyć w spokoju- wielu ludzi wciąż wierzy, że Gwen pomagała mężowi w tym, co robił i chce zniszczyć jej życie i poczucie bezpieczeństwa.

Tym razem Gwen i jej rodzina zostają zaatakowani przez organizację założoną przez członków rodzin ofiar Melvina. Na jej czele stoi bardzo bogata i ziejąca nienawiścią kobieta, która ma dość sporą władzę. Jest zaślepiona swoją teorią na temat żony mordercy i nie zawaha się przed niczym, aby ją zniszczyć. Wychodzi też na jaw wiele brzydkich faktów z przeszłości partnera Gwen, Sama, który wcześniej współpracował z tą organizacją.

W powieści są jeszcze dwa bardzo ważne wątki, które splatają się z walką Gwen o spokój. Zostaje porwana mała dziewczynka, Ellie White, której rodzice są koszmarnie bogaci. A w niewielkim miasteczku Wolfhunter dzieje się coś bardzo dziwnego- pewna kobieta dzwoni do Gwen prosząc o pomoc, po czym zostaje zamordowana. Jej córka ponownie kontaktuje się z Gwen, co sprawia, że kobieta angażuje się w wydarzenia mające miejsce w miasteczku. I znowu cała rodzina znajduje się w ogromnym niebezpieczeństwie.

Książkę czyta się bardzo dobrze, mnogość wątków i wartkie tempo akcji sprawiają, że od lektury nie można się oderwać. Na końcu wszystko wspaniale spina się w logiczną całość. Myślałam, że autorka będzie miała problem z przykuciem uwagi czytelnika po uśmierceniu Melvina Royala, ale okazuje się, że seria rozwija się coraz lepiej.

Tym razem Gwen i jej rodzina zostają zaatakowani przez...

Dość mocno się zdziwiłam gdy dowiedziałam się, że po tym jak Melvin został zabity są jakieś kolejne części. No bo w sumie o czym? Ale z racji tego, że spodobała mi się druga część to chętnie powróciłam do świata Gweny i Sama. Bohaterowie tak jak i w poprzednich częściach mają swoje wyraziste charaktery oraz poczucia humoru przez co nie są płascy.  Co ciekawe w tej części to głowni bohaterowie pomagają komuś choć wcale nie muszą. Nie znają tych kobiet ale jednak postanawiają się wmieszać w tą sprawę.  Oczywiście ponownie spotykają ludzi  którzy ich nienawidzą a zwłaszcza Giny. Ten tom wydawał mi się trochę napisany na siłę, bo moim zdaniem historia jest już lekko przesadzona i przesycona. Seria nosi nazwę miejscowości gdzie żyją głowni bohaterowie ale praktycznie cała akcja dzieje się w innym mieście. No dla mnie to trochę absurdalne. Ogólnie historia jest nawet ciekawa jednak uważam, że powinna to być inna seria lub całkowicie osobna książka. Nie raz autorzy mieszali bohaterów swoich książek wiec tutaj rozdzielenie byłoby na plus. Pomysłowość autorki jest na plus, książka czytało się szybko przez wartka akcje, która praktycznie ani razu nie zwolniła. Z chęcią czytałam kolejne strony dowiadując się więcej o porwanych kobietach. Niestety ponownie kilka wątków urwało się w pewnym momencie i właściwie to mogło ich nie być bo ani nie zostały rozwinięte ani nic nie wniosły do historii. Ogólnie książkę polecam ale co do kolejnych części to się waham.

Genialny thriller

Genialny thriller

Kolejna znakomita książka z serii, której główną bohaterką jest była żona seryjnego mordercy. Podobnie jak dwie poprzednie części, "Polowanie na mordercę" wciąga od początku i utrzymuje w napięciu aż do samego końca.
📖
Pomimo tego, że Gwen udało się w końcu uwolnić od Melvina, nie może ona czuć się bezpiecznie. W dalszym ciągu życie jej i jej bliskich jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jednak rodzina Proctorów jest zmęczona ciągłym uciekaniem. Nie mija wiele czasu i nasi bohaterowie znów stają przed nie lada wyzwaniem - tym razem to Gwen próbuje pomóc zagubionej nastolatce. Wikła się w niebezpieczną intrygę, w której stawką jest życie całej jej rodziny. Zagrożenie czai się z każdej strony. Nie wiadomo kto jest wrogiem a kto przyjacielem. Trup ściele się dość gęsto a do tego dochodzi jeszcze sprawa porwania dziecka i zaginięcia kilku kobiet.... Czy te trzy różne sprawy mają ze sobą jeden wspólny mianownik? Czy rodzina Gwen znów wyjdzie z tego cało?
📖📖
W tym tomie autorka wróciła do narracji z pierwszej części - przez całą książkę prowadzi nas Gwen. Jest dosłownie kilka rozdziałów z perspektywy Sama i po jednym okiem Lanny i Connora. Prym w książce wiedzie jednak Gwen - narracja w pierwszej osobie - to z jej perspektywy poznajemy najważniejsze wydarzenia.
📖📖📖
W tej książce nie ma nudy. Cały czas coś się dzieje, zagrożenia czai się niemal na każdej stronie powieści a fabułę książki śledzi się niemal z wypiekami na twarzy. Bardzo udana kontynuacja poprzednich dwóch tomów. Lektura wciąga i zaskakuje. Trup ściele się dość gęsto, do samego końca nie mamy pewności kto tak naprawdę jest tym "dobrym" a kto "złym". Książka wciąga od początku do końca. Trudno się od niej oderwać. Jedynym jak dla mnie minusem jest długość rozdziałów - nie lubię takich długich, no! Poza tym nie mam większych zastrzeżeń :)

Podsumowując: kolejna świetna książka z serii. Bardzo udana kontynuacja losów Gwen Proctor i jej rodziny. Czyta się ją niemal z zapartym tchem. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy serii :) Polecam.

📖

Nie zachwyciła , według mnie seria mogła zakończyć się na wcześniejszej książce . Dość ciekawe zakończenie .

To moja druga książka autorki, ale niestety, czytam nie w kolejności, przez co pewne rzeczy wydają się przyćmione. Połowa historii opiera się na traumach związanych z Melvinem Royalem, czyli mężu Gwen Proctor, który był seryjnym mordercą. Niby fabuła jest niezbyt ciekawa, bo mamy tu wiele rodzinnych dramatów z przeszłości, która dociera do teraźniejszości, jednak ostatnie 150 stron jest znakomite, dużo się dzieje, ciekawe zwroty akcji, robi się rasowy thriller, który naprawdę zaciekawia.

Interesująca kontynuacja. Kłopoty nie odpuszczają rodzinie Proctor oraz ich przyjaciołom. Ale w rodzinie siła i wszystko można przetrzymać, jeśli ma się obok siebie najbliższych.

3.5 ⭐

Nie mogłam oderwać się od książki, choć jednocześnie nie jestem w stanie stwierdzić, czy mi się podobała. Idealnym by było, gdyby historia zakończyła się na drugim tomie, choć wtedy nie otrzymalibyśmy naprawdę dużej ilości odpowiedzi.

To trochę taki przechodni tom - odpowiada na niezadane pytania z dwóch poprzednich części, dostarcza informacji, które nie zostały ujawnione do tej pory i sprawia, że wszystko wskakuje na swoje miejsce. A jednocześnie daje podwaliny do kolejnych przygód Gwen. Fajna zabawa, ale oczekiwałam trochę więcej.

3.5 ⭐

Dużo się dzieje. Z jednej strony to męczy, bo nagromadzenie nieprawdopodobieństw jest ogromne, ale z drugiej strony, kurde, w sumie to po to czytam te książki, żeby się dużo działo.
Podsumowując - jak ktoś chce ĄĘ literaturę to znajdzie gdzie indziej, jeżeli ktoś szuka dobrej zabawy - książka jak znalazł.

Trzecia część historii Gwen Proctor i jej dzieci. Mam mieszane uczucia na temat tej serii. Z jednej strony poprzednie dwie książki wyjątkowo mocno zapadły mi w pamięć, co zwykle świadczy o tym, że historia była naprawdę dobra. Jednak
z drugiej strony "seria niefortunnych zdarzeń", które miały miejsce w /Polowaniu na mordercę/, była mocno przesadzona. Trochę jak w amerykańskich filmach, gdzie wszyscy wokół giną, a główny bohater, mimo że dziesięciokrotnie postrzelony w newralgiczne miejsca, nadal żyje. Szczęśliwe zakończenie (o ile można je tak nazwać przy ogromie wcześniejszych ofiar) na plus, chociaż wiedząc o kolejnych dwóch częściach, nie spodziewałabym się innego rozwoju wypadków.
Reasumując: na pewno nie jest to mdła historia, dużo dzieje się od początku i książka trzyma w napięciu aż do końca. Jeżeli nie przeszkadza Wam brak realizmu w thrillerach, to polecam. Chociaż radziłabym raczej zacząć od pierwszej części, czyli
/Żony mordercy/, żeby poznać kontekst wydarzeń.

Rachel Caine Polowanie na mordercę Zobacz więcej