Mowa Gwiazd

Tłumaczenie: Agnieszka Kowalska
Cykl: Wieczna Noc (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Stargazer
Leonor

Niezwykła opowieść o wielkiej miłości dziewczyny wampira i łowcy nieumarłych. Drugi tom bestsellerowej trylogii o zakazanym uczuciu – niebezpiecznym i mrocznym jak wieczna noc. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Do Wiecznej Nocy wracają jej nieumarli uczniowie. Szesnastoletnia Bianka niedawno zrozumiała, że jej przeznaczeniem jest być jedną z nich. Więc jak może kochać Lucasa – łowcę, który...

Niezwykła opowieść o wielkiej miłości dziewczyny wampira i łowcy nieumarłych.
Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Do Wiecznej Nocy wracają jej nieumarli uczniowie. Szesnastoletnia Bianka niedawno zrozumiała, że jej przeznaczeniem jest być jedną z nich. Więc jak może kochać Lucasa – łowcę, który poprzysiągł śmierć jej rasie?
Dla tej miłości Bianka zaryzykuje wszystko, nawet jeśli miałaby zdradzić prawdę o sobie zabójcom wampirów i narazić nieśmiertelnych uczniów Wiecznej Nocy na śmiertelne niebezpieczeństwo…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: Wydawnictwo Amber, 2010

Magdalena | 2015-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2015

Świetna część. Dużo lepsza od pierwszej. Ogromnie się ciesze, że nie jest ostatnia :D.
Gorąco polecam :D:D:D

ven_detta | 2011-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: grudzień 2010

Po przeczytaniu "Mowy Gwiazd" muszę przyznać, że trzyma poziom poprzedniej części. Cieszę, że autorka miała dobry pomysł na tę historię. Nie "wypaliła się" po pierwszej części, ciągnąc dalej ten sam wątek, ale wprowadza nowe sekrety, tajemnice, postacie.

Bardzo podoba mi się tak zakazana miłość Bianki i Lucasa i to jak o nią walczą. I, że było więcej Balthazara w tej części, lepiej poznajemy jego i jego przeszłość (chociaż moim ulubionym bohaterem pozostaje Vic ;)).
Oczywiście, musiało mnie coś zaskoczyć w tej części - opowieść rodziców Bianki i cel panny Bethany. Muszę przyznać, że autorka nieźle stopniuje odkrywanie tajemnic.

Co do samej głównej bohaterki, strasznie mi ulżyło, kiedy przestała w końcu mówić, jaka to ona jest nieśmiała i skrępowana wśród innych osób. Była taka... normalna i prawdziwa. Zdawała sobie sprawę z własnych słabości i błędów, przez co chyba bardziej ją polubiłam.

Bardzo miło spędziłam czas z tą książką i na pewno sięgnę po następną część - polecam :)

monika9 | 2013-06-18
Przeczytana: 14 czerwca 2013

,,Mowa gwiazd'' bardziej mi się podobała niż pierwsza część serii. Bianca,główna bohaterka wreszcie pokazała charakter i przestała być cichą myszką.Bardzo zainteresował mnie wątek o duchach i może to nie jest horror,to była to pierwsza książka która mnie przeraziła(najbardziej w scenie w północnej wieży).
Jestem bardzo ciekawa jak rozwiąże się sytuacja zaistniała pod koniec książki.
Najgorszą rzeczą w książkach tej serii zdecydowanie są okładki(są okropne).:)

devourer | 2015-01-11
Na półkach: 2015, Przeczytane

Ta książka jest o wiele lepsza od 1 części. Do samego końca trzymała w napięciu. Kiedy czytałam ją, byłam pewna że zaliczę ją do moich ulubionych książek. Niestety, Bianca wybrała nie tego chłopaka, za którego trzymałam kciuki. Wybrała tego, który był jej pisany. KIM ON JEST? Przekonajcie się same. :)

Adriana | 2014-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2014
Tirindeth | 2011-04-04

Dziś opowiem o drugim tomie trylogii Wieczna Noc o przygodach Bianki i Lucasa.

Jak dowiadujemy się z pierwszego tomu, Bianka jest córką dwóch wampirów, ale jest żywa, co nie zmienia faktu, że kiedyś stanie się wampirem (jak odbierze komuś życie). W pierwszej części Bianka poznaje tajemniczego i przystojnego Lucasa Rossa i zakochuje się w nim z wzajemnością. Ale okazuje się, że Lucas podstępem dostał się do Akademii Wiecznej Nocy, gdyż tak naprawdę należy do Organizacji Czarnego Krzyża, który tropi i zabija wampiry. Lucas nie wie, że Bianka sama będzie wampirem.
Kiedy się o tym dowiaduje, jest mu ciężko. Ale jeszcze ciężej, kiedy muszą się rozstać i Lucas wraca do "swoich", a Bianka musi zostać z rodzicami.

Dziewczyna powoli zaczyna zauważać, że rodzice coś przed nią ukrywają. Do tego w szkole zaczynają się dziać dziwne rzeczy - pojawiają się zjawy, które wyraźnie mają coś Biance do zakomunikowania. Ale co? I dlaczego dyrektorka szkoły tak tępi duchy?
Wkrótce Bianka i jej kolega...

Drugi tom okazała się dla mnie jeszcze lepszy niż pierwszy. Jak wpadłam na te dwie książki ? Po prostu po przeczytaniu całej serii sagi ,,Szeptem'' poszłam do biblioteki. Zauważyłam na półce obok siebie właśnie te dwa tomy , ale muszę przyznać , że wzięłam je ze względu na to, że skusiły mnie te boskie okładki. Trochę szkoda, że w drugim tomie autorka nie wymyśliła, na zakończenie może czegoś bardziej lepszego, ale i tak jak najbardziej polecam :)

SolCielo | 2014-04-25

Czytałam kilka razy. Świetnie napisana, czasami wzbudza nawet strach.

Annie_28 | 2013-09-06
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 25 kwietnia 2011

"Mowa gwiazd" to druga książka Claudii Gray, jaką miałam okazję przeczytać. Pierwszy tom cyklu "Wieczna noc" nawet mi się podobał. Jak będzie tym razem ??

"Kiedyś byli tylko ludzie (...) Nadszedł dzień, w którym pierwsza ludzka istota zabiła inną. Celowo, rozmyślnie i świadomie (...) Kiedy to się stało, więzy między światem naturalnym i nadprzyrodzonym zostały zerwane. Ale choć życie pierwszej ofiary dobiegło końca, nie zakończyło się jej istnienie. Nadprzyrodzona część pierwszego zamordowanego człowieka rozdzieliła się na dwoje: ciało i ducha. Wampiry są nieśmiertelnym ciałem. Zjawy są nieśmiertelnym duchem. Mamy zupełnie inne moce. Nasze świadomości się różnią."

"Mowa gwiazd" jest kontynuacją wydarzeń z pierwszego tomu. Jednak w Akademii Wiecznej Nocy pojawia się coś zaskakującego - zjawy. Jest to na tyle dziwne, że wszelkie duchy nie cierpią wampirów. Skoro ich nienawidzą to czemu zaczęły się pojawiać ?? Podoba mi się ten wątek. Rzadko czytam książki o duchach, może dlatego,...

pezet87 | 2014-04-23
Przeczytana: 2012 rok

Mowa gwiazd jest to druga odsłona Wiecznej Nocy, opisuje dalsze losy Lucasa i Bianki. Miłość i wampiry to zawsze dobre połączenie, które z chęcią się czyta, tym bardziej, autorka staje na wysokości zadania i wprowadza nowe wątki. Lektura mimo tematyki, której jest dużo na rynku poniekąd powiela schemat, pisarka stara się szukać oryginalności, nie chcąc upodabniać świata wampirów do znanych z innych książek. Jednak muszę przyznać, że też nie do końca się jej to udaje, bo motyw szkoły wampirów, dyrektorki która jest zła pod wpływem wydarzeń z przeszłości jest sporo. Weźmy na przykład Dom Nocy autorstwa P.C Cast. Ogólnie rzecz biorąc książka ciekawa, mogę z czystym sumieniem polecić.
Miłego czytania