Osaczona

1 081
Hunted
wampiry, miłość, młodzież
Querida

Piąty tom cyklu Dom Nocy. Przyjaciele Zoey znów są przy niej, a Stevie Rae i czerwoni adepci przestali być tajemnicą Neferet. Zagrożenie pojawia się ze strony potężnego Kalony. Klucz do powstrzymania jego rozprzestrzeniającej się władzy leży w przeszłości – co jednak, jeśli odkrywając ją, Zoey dotrze do tajemnic, których wolałaby nie znać? Zoey czuje także, że nie może w pełni ufać czerwonym...

Piąty tom cyklu Dom Nocy.

Zoey czuje także, że nie może w pełni ufać czerwonym adeptom. Musi również dokonać wyboru między byłym chłopakiem, Erikiem, a Starkiem – łucznikiem, który zmarł w jej ramionach pamiętnej nocy, by odrodzić się jako sługa Neferet. Dziewczyna postanawia za wszelką cenę go uwolnić. Ukryte w nim zło jest przerażające.

źródło opisu: www.empik.com

Po "Nieposkromionej", która była o wiele lepsza od poprzednich książek, to po V tomie spodziewałam się, że poziom się utrzyma.
Tymczasem spadł ku mojemu rozczarowaniu. Trochę się wynudziłam, mimo że autorki w aż 400 stronach umieściły tylko dwa dni (co prawda mi się nie podoba).
Wkurzyło mnie, że Zoey wróciła do swojego byłego chłopaka, bo strasznie nie trawię tego lalusia. Jej ciągłe kręcenie z chłopakami jest naprawdę wkurzające, chociaż z jednym mogła by sobie dać spokój, a ciągłe jej rozmyślenia na ich temat są wielką ujmą dla cyklu.
Język nadal bez zmian, a w "Osaczonej" chyba najbardziej mnie irytował.
Po za tym, czy przyjaciele Zoey tzw. baranie stadko w końcu zmądrzeje? Pseudo- rozmowy na początku mnie bawiły, były dość przystępne, ale na litość boską ile można.
Każdy nastolatek w końcu dojrzewa. Baranie stadko powinno już to zrobić w poprzedniej części. Cykl jest średni, nie spodziewam się, że kolejne tomy będą rewelacyjne, ale chciałabym aby było choć troszeczkę...

szaraczek | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Mila | 2011-03-17
Przeczytana: 17 marca 2011

Moją ocenę książki popsuła zdecydowanie Zoey. Gdyby nie jej zachowanie (puszczanie się na prawo i lewo, użalanie się nad sobą, "spoufalanie" z wrogiem i kiepskie poczucie humoru) książka mogła być lepsza.
Bardzo denerwowało mnie przytacznie w kółko tego samego o Bliźniaczkach. W każdej części musi być o nich pół stronne przypomnienie o ich pochodzeniu. Żarty w książce były strasznie wymuszone i nie śmieszne. Końcówka była śmiechu warta. Szczerze mówiąc nie zdziwiłabym się gdyby Zoey oddała się Kalonie na oczach wszystkich. Gorszej postaci autorki nie mogły stworzyć.

creatures | 2014-01-02
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Kogo wybierze Zoey ?człowieka,wampira,czerwonego wampira a może upadłego anioła?
Jest to już piąta część"Domu Nocy"a Zoey nadal nie może wybrać z adoratorów jednego.Czego można się było spodziewać po emocjonalnie rozstrojonej dziewczynie?
No ale proszę was czy autorki mogłyby się powstrzymywać od historii E i S jak oni nazywają je bliźniaczkami,ale wcale nimi nie są bo... zastanawiam sie jaka osoba zaczęła by czytac serię od 5 części ?

Książka po prostu ekstra.Szybko sie czyta ale to jak prawie każdą z tej serii a okładka jest prześliczna:)

enigmatique | 2012-07-19
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 18 lipca 2012

Bardzo wciągająca książka, szybko się czyta, tak samo jak pozostałe części Domu Nocy. Denerwuje mnie jednak w tych seriach ta wyraźnie zaznaczona granica pomiędzy dobrem a złem. Nie ma żadnych odcieni szarości, i ludzie dzielą się pomiędzy jednych a drugich. Podobał mi się za to rozwijający się związek pomiędzy Zoey a Starkiem. W ogóle postać Starka bardzo przypadła mi do gustu, jest on zupełnie różny od pozostałych chłopaków Zoey, których nawiasem mówiąc ma już za dużo i autorki trochę przesadzają. Rozumiem, że chcą żeby było ciekawiej, ale moim zdaniem tylko zniechęcają czytelników do głównej bohaterki, która przez całą książkę nie może się zdecydować, z kim chce być. Trochę rażą w oczy powtórzenia z pozostałych części, bo przecież nikt nie zaczyna czytać serii od piątej części cyklu, więc są po prostu zbędne. Ogólnie książka dobrze napisana, ciekawa, akcja szybko się toczy i przede wszystkim bardzo wciąga, co jest chyba największym plusem tej serii.

BlackCherry | 2011-03-29
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 26 marca 2011

Nie da się ukryć, że cykl o Zoey Redbird, wyjątkowej adeptce Domu Nocy ma w sobie "to coś". Niejednokrotnie sama zastanawiam się, co dokładnie sprawia, że z niecierpliwością czekam na datę wydania kolejnego tomu. Mogłabym wszak jednym tchem wymienić rząd minusów, irytujących mnie w powieściach pań Cast. A jednak.
Okładki są cudowne - jedną z rzeczy, na które czekam przy okazji premiery nowej książki jest kolor czcionki tytułu ;-)
Ale do rzeczy! Krótko, zwięźle i na temat - życie uczuciowe Zo. Najłatwiej przedstawić równaniem. 3 - 1 (zmarły Loren) = 2 + 2 (nieprzewidywalny Stark i mroczny Kalona). Na wiele rzeczy jestem w stanie przymknąć oko - niech już zastanawia się pomiędzy dwoma - skojarzony chłopak i czarujący wampir. Nim opowieść dobiegnie końca, główna bohaterka będzie miała tylu facetów, ile książek zostanie wydanych.
Czyta się dokładnie tak samo, jak tomy poprzednie - lekko, przyjemnie. W sam raz na wieczór leniucha ;-)

KatiaBlue | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Zoey Redbird, dziewczyna, na której barkach spoczywa znacznie więcej niż u innych nastolatek. Dziewczyna, która została naznaczona przez boginię Nyks na kogoś wyjątkowego, mającego w swojej przyszłości zdziałać wiele, zarówno dla wampirów i dla ludzi. Dziewczyna znająca prawdę, w którą nikt nie uwierzy...

"Osaczona" - piąta część cyklu "Dom Nocy" o wampirach nieco innych niż te dobrze nam już znane. Kalona, upadły anioł, został uwolniony. Neferet, kobieta, którą w pierwszej części mogliśmy pokochać za jej matczyną troskę i niespotykane przywiązanie do adeptów i szkoły, odrzuciła wiarę w swoją boginię. Shekinah, jedyna nadzieja Zoey w pokonanie Wyższej Kapłanki, tkwiącej po stronie zła, nie żyje. Dom Nocy nie jest już bezpiecznym miejscem. Czas zejść do tuneli...

400 stron powieści opisujących głównie miłosne życie bohaterki, które nie jest, niestety, usłane różami... Chwilę po tym jak wytłumaczyła sobie wszystko z Erikiem i ponownie stali się parą, do ich kryjówki wpada Heath i...

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Uważam że seria cykl "dom nocy" nadaje się dla nastolatków, tych starszych nastolatków. I przypadnie im do gustu. Ja zaczynając czytać pierwsze tomy sagi, byłam na początku przygody z wampirami, przyznaję że czytałam z przyjemnością i z tomu na tom czekałam coraz bardziej na następne przygody. :)

młoda_pisarka | 2014-02-16
Przeczytana: 05 marca 2013

Może dalej nieco lepiej, ale niestety i piąta część utrzymuje poziom pozostałych książek z cyklu... Momentami coraz barziej denerwuje mnie fakt, że Zoey jest zawsze w centrum uwagii, przez co bohaterowie poboczni zdają się ginąć. Książka jakich wiele. Cykl wciąż bez szału.

Aleksandra | 2011-04-16
Na półkach: Przeczytane, 01) Posiadam
Przeczytana: 15 kwietnia 2011

Książka rewelacyjna, chociaż autorki wkurzały mnie ciągłymi powtórzeniami że bliźniaczki to bliźniaczki. Cała reszta książki zachwycająca chociaż niektóre sceny były lekko zbyt cenzuralne ale i tak uwielbiam tę serię :)