Tajemnica mordercy

Okładka książki Tajemnica mordercy Rachel Caine
Okładka książki Tajemnica mordercy
Rachel Caine Wydawnictwo: Filia Cykl: Stillhouse Lake (tom 4) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Stillhouse Lake (tom 4)
Mroczna strona
Bitter Falls
Filia
2020-03-11
2020-03-11
9788381950626
morderstwo seryjny zabojca

Okładka książki Instynkt mordercy / Poznasz mnie (Pakiet) Rachel Caine, Sarah A. Denzil
Instynkt morde... Rachel Caine, Sarah...
Okładka książki Trapper Road Rachel Caine, Carrie Ryan
Trapper Road Rachel Caine, Carri...

Czwarty tom trzyma w napięciu jak poprzednie trzy. Polecam

Czwarty tom trzyma w napięciu jak poprzednie trzy. Polecam

Zastanawiałam się co też wydarzy się w czwartym tomie serii, bo temat nieżyjącego już Melvina trochę mi się przejadł i pomyślałam, że dalsze ciągnięcie go będzie niejako strzałem w kolano, ale na szczęście autorka pozytywnie mnie zaskoczyła. W "Tajemnicy mordercy" nie ma już Melvina, a przynajmniej nie jako główny wątek. Fabuła tej części to zupełnie nowa, osobna historia.
📖
Gwen Proctor zostaje prywatnym detektywem. Ze względu na jej szczególne umiejętności dobrze sobie radzi w nowym zawodzie. Dostaje sprawę zaginięcia młodego chłopaka. Trop prowadzi ją do pewnej sekty... Wkrótce nasza bohaterka przekonuje się, że grzebanie w pewnych sprawach może ściągnąć na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. I tu muszę przyznać, że rodzina Proctorów trochę za bardzo od życia obrywa, ale radzą sobie doskonale ze wszystkimi przeciwnościami losu. No i całą serię dobrze się czyta.
📖📖
"Tajemnica mordercy" to jedna z lepszych części w całym cyklu. Akcja książki wciąga od samego początku, nie przynudza, całość czyta się bardzo dobrze a napięcie towarzyszące bohaterom stopniowo udziela się czytelnikowi. W tej części właściwie wszystko mi się podobało, szczególnie wątek sekty oraz wydarzenia w ich obozie. Te momenty czytałam niemal z zapartym tchem. Kawał dobrej, wciągającej historii.
📖📖📖
Narracja jak zwykle w pierwszej osobie, znów prym w wypowiedziach wiedzie Gwen, ale oprócz niej do głosu dochodzi jej partner Sam oraz dzieci, Lanny i Connor. I tak jak w przypadku poprzedniego tomu ("Polowanie na mordercę") miałam wrażenie, że autorka skupiła się na postaci Lanny, tak w przypadku "Tajemnicy mordercy" bardziej przyglądamy się Connorowi.

Podsumowując: póki co chyba najlepsza książka w cyklu. Jak pozostałe wciąga od początku i trzyma w napięciu do końca. Bardzo fajny i ciekawy wątek sekty. Książkę czyta się błyskawicznie i ciągle chce się więcej. Bardzo dobra pozycja.

Uwielbiam całą serię. Jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Uwielbiam całą serię. Jeszcze kiedyś do niej wrócę.

Fabuła ciekawie napisana przez autorkę,zaskakująca,mocna.
Szybkie zwroty akcji i budowane napięcie w książce.
Autorka nie zawiodła mnie,zachwyciła własnym piórem znakomitym,w stylu lekkim,przyjemnym pisze Rachel Caine.
Serwuje ogrom emocji życiowych,przerażających.
Klimat doskonały oddaje pisarka,dawkę grozy sporą otrzymałam w thrillerze psychologicznym.
Postacie charyzmaczne,świetne.
Pochłonęłam lekturę z zapartym tchem,działo się w książce,wciąga na maksa lektura.
Czyta się fajnie,wbiła mnie w fotel najmocniej,fajna,świetna książka.

Fabuła ciekawie napisana przez autorkę,zaskakująca,mocna.
Szybkie zwroty akcji i budowane napięcie w książce.
Serwuje ogrom emocji życiowych,przerażających.
Postacie...

Jak zawsze bohaterzy wpadają w kłopoty. Nie wiem co ta rodzina mus wycierpieć, aby w końcu mieli spokój, ale liczę, że dowiem się tego w piątym tomie.
Tom 4. to wartka akcja od drugiej połowy książki. "Popularność" jaką zdobyła rodzina Proctor nie pomaga, mimo zamknięciu kilku spraw.

Caine jak zwykle nie zawodzi! Do tego bardzo lubię wątek sekt w książkach, więc tym bardziej na plus! Jak już zaczniesz nie oderwiesz się aż do samego końca.

Czwarta część cyklu. DRAMATYCZNIE słaba. Nudna, emocje sztucznie generowane. Całkowita strata czasu.

Książkę łatwo się czyta ale nie zapada w pamięć

Książkę łatwo się czyta ale nie zapada w pamięć

Moje kolejne spotka z tą autorką i oczywiści bez zawodu. Bardzo dobra książka tak jak poprzednie. Polecam,

Ciekawa, trzymająca w napięciu fabuła, szybka i niebezpieczna akcja, charyzmatyczni bohaterowie oraz brutalne "czarne charaktery", które stale podsycają adrenalinę. Jednak z biegiem czasu wszystko zaczyna być przewidywalne. Główną bohaterka odnajduję osobę, której za wszelką cenę trzeba pomóc, narażając w tym swoją rodzinę na śmiertelne niebezpieczeństwo oraz coraz bardziej rosnącą do nich nienawiść pozostałych osób. Mimo to, całość czyta się dobrze i wciągająco.

Dodaj cytat z książki Tajemnica mordercy