Moja Wojna

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
978-83-7506-472-8
MON, Afganistan
19ET68

Generał Waldemar Skrzypczak, charyzmatyczny dowódca polskiego wojska, opowiada o dramatycznych chwilach i rozlicza się z przeszłością. Spowiedź życia generała Waldemara Skrzypczaka, jednego z najzdolniejszych polskich dowódców. Generał musiał zdjąć mundur, po tym jak publicznie zaprotestował przeciwko samowoli biurokratów z MON, którzy nie potrafią zamówić sprzętu dla naszych wojsk w...

Spowiedź życia generała Waldemara Skrzypczaka, jednego z najzdolniejszych polskich dowódców. Generał musiał zdjąć mundur, po tym jak publicznie zaprotestował przeciwko samowoli biurokratów z MON, którzy nie potrafią zamówić sprzętu dla naszych wojsk w Afganistanie.
W książce Skrzypczak opowiada znacznie więcej. O strachu i służalczości wysokich rangą wojskowych wobec polityków. O układach w Sztabie Generalnym przypominających wojskową falę, tyle że dotyczącą nie szeregowców, a generałów.
Generał mówi o misjach w Afganistanie i Iraku. Książka to także historia rewolucji, jaka zaszła w polskiej armii. Rozlicza się z przeszłością i wspomina chwile dramatyczne. Ale opowiada też mnóstwo anegdot o żołnierzach i ich obyczajach.

Sylwia Podgórska | 2011-08-13
Przeczytana: 2011 rok

Książka całkiem ciekawa. No ale właśnie- całkiem. Jakoś niezbyt do mnie przemawia jej konwencja (powtarzanie tych samych wersów na co drugiej stronie,ziew). Poza tym...czułam pewnie niesmak czytając o stanie wojennym z perspektywy W.S. Wielce wątpliwa jest lojalność wojskowych wobec życia ludzkiego w tamtych czasach.

hildek | 2014-10-22

Jeżeli kogoś interesuje tematyka wojskowa, jak było, jak jest, jak zmienia się armia i jak to wszystko wygląda z perspektywy najważniejszego/najlepszego byłego dowódcy Wojsk Lądowych to lektura obowiązkowa. Napisana dość prostym językiem, tak że nawet osoba nigdy nie mająca kontaktu z armią szybko się odnajdzie. Bardzo dobra książka. Polecam:)

gabrjel | 2013-05-15
Przeczytana: 16 maja 2013

Książka ciekawe, jest kilka sytuacji które mnie rozbawiły. Fajne opowiadanie o życiu w wojsku i realne spojrzenie na to co się dzieje w strukturach siłowych III RP. Książka mogłaby by być oczywiście lepsza, ale i tak ją polecam, szczególnie studentom:)

lam4 | 2015-06-18

Warto przeczytać żeby mieć zdanie. Ciekawie pisze o pułkowniku Kuklińskim.

Zimo | 2013-09-30
Przeczytana: 14 czerwca 2012