Słowik

Data 1. wydania:
2015-02-03
Barbara Górecka
Świat Książki
Paryż wojna II wojna światowa Francja siostry konspiracja niebezpieczeństwo odwaga okupacja szantaż
The Nightingale
powieść historyczna
2016-10-12
Barbara Górecka
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wojna kobiet

83 Link do recenzji

Jest to moja ulubiona książka. Niesamowicie mnie poruszyła i zżyłam się z bohaterami.

audiobook

Kolejna historia o drugiej wojnie światowej tym razem z punktu widzenia kobiet. Historia o odwadze i przekraczaniu swoich granic, o tym że można było pomagać na wiele sposobów.

Fantastycznie napisana historia, mądra, przemyślana, świetnym językiem. Jestem zachwycona. To zdecydowanie najlepsza powieść autorki z tych, które do tej pory czytałam.

Stwierdziłam, że przeczytam tę książkę, ponieważ widziałam sporo pozytywnych opinii o niej.
Na początku była taka całkiem ok, a czym więcej się jej czytało tym bardziej zaczynała mi się podobać.
Polubiłam również styl pisania autorki, dzięki któremu szybko i przyjemnie się czytało (pomimo, że historia poruszała dość istotną sprawę, czyli wojnę, życie podczas wojny).
No...

Zacznę od tego, że to była jedna z najpiękniejszych i najciekawszych powieści jakie przeczytałam. Przy niej inne wydają się przeciętne i blakną. Autorka przenosi nas w ciężkie czasy II Wojny Światowej. Tereny Francji zostają przejęte przez Niemców. Akcja powieści rozgrywa się w małym Francuskim miasteczku i Paryżu. Losy dwóch sióstr splatają się pomimo rozłąki. Vianne nie...

Kristin Hannah jest moim odkryciem roku, przeczytałam kolejną powieść tej autorki i się nie zawiodłam, co więcej wkręcam się coraz bardziej w jej książki i już wypatruję kolejnej:). „Słowik” wiele razy przebija się na insta i fb z licznymi „och!” i „ach, co za cudo!”, i wcale się nie dziwię. Ta książka to prawdziwa petarda. Wiele razy się wzruszyłam, rozgniewałam i nie...

Historia dwóch sióstr na tle II wojny światowej. Bardzo dobrze napisana - opisy, klimat. Autorka potrafi przenieść czytelnika na karty swojej opowieści i sprawić, że ma się wrażenie, iż przebywa się z bohaterami w jednym pomieszczeniu i przeżywa razem z nimi ich codzienne i niecodzienne sytuacje. Treść jednak nudna przez połowę książki. Same stereotypy jak w "Allo Allo",...

Warta przeczytania , zostaje w pamięci na długo.Przczytalam prawie wszystkie powieści tej autorki ( Nocna drogę, Ogród zimowy, Wielka samotność)są naprawdę dobre, wciągające i przede wszystkim dają do myślenia ,a to dla mnie jest dużą wartością . Książka to nie tylko ma być historia ,ale także ciekawy ,wartosciowy przekaz.

Gotowy scenariusz na film...

Zapierająca dech w mej bujnej piersi historia bohaterskiej siły sióstr. Francja w zgliszczach wojny, nadzwyczajny wymiar kobiecości. Wojna, ruch oporu, siła i niemoc zarazem, walka o każdy kolejny dzień i o miłość aż po samą śmierć. Opowieść o przeżywaniu życia w najbardziej zacnej formie, o trudnościach, dylematach, okrutnych wyborach.
*Na zakończenie należy przygotować...

Dyskusje

7 543