Słowik

Data 1. wydania:
2015-02-03
Barbara Górecka
Świat Książki
Paryż wojna II wojna światowa Francja siostry konspiracja niebezpieczeństwo odwaga okupacja szantaż
The Nightingale

Oficjalne recenzje i

Wojna kobiet

[ 97 ] Link do recenzji

Opinie [1 267]

Pozostaje w głowie Oraz wielkie emocje, które towarzyszą czytaniu.

Wspaniała pod każdym względem. Wciągająca, barwna, poruszająca. Pozostaje w pamięci na długo. Jedna z lepszych książek o tematyce drugiej Wojny Światowej. Genialnie poprowadzona fabuła. Polecam.

Wow
Książka jest po prostu wspaniała. Wciąga od pierwszej strony. W bardzo piękny sposób pokazuję emocje bohaterów i ich relacja, tak że czytelnik ciągle je odczuwa. Bardzo szybko rozwija się akcja. Kilka razy bardzo mnie zaskoczyło to co się wydarzyło. Kiedy tylko musiałam przerwać jej czytanie ciągle myślałam o tym, kiedy znów będę mogła do niej wrócić. Bardzo polecam....

Książka jest świetna! Temat wojny oczywiście nie jest czymś wspaniałym i rewelacyjnym, ale książkę czyta się bardzo dobrze. Ciężko się od niej oderwać, chciałoby się ją przeczytać od razu od początku do końca. Wzbudza dużo różnych emocji, a to lubię w książkach. Pozostanie w pamięci na długo jako obraz okrutnej wojny z połączeniem pięknych uczuć. Polecam!

Na początku książka trochę mnie nudziła jednak później nie mogłam się od niej oderwać. Oceniam na 9 , piękna historia o miłości, odwadze i wyborach w tych trudnych czasach.

Początkowo trochę mnie znudziła, ale później historia rozkręciła się bardzo ciekawie. Polecam, szczególnie jako audiobook czytany przez Panią Danutę Stenkę.

Dawno nie czytałam tak dobrej książki... słyszałam o niej wiele razy, ale dopiero niedawno wpadła mi w ręce. Piękna, wzruszająca historia dwóch sióstr, którym przyszło się zmierzyć z okrucieństwem wojny. Wyciska łzy i skłania do refleksji. Lektura obowiązkowa!

Piękna i wzruszająca powieść o ciężkich czasach drugiej wojny światowej. Historia dwóch sióstr vianne i isabelle i walce jaką im przyszło stoczyć aby przetrwać . ostatnio się jakoś rozklejam bo pociekło mi pare łez na koniec tej książki która urzeka swoim dramatyzmem

“Slowik” nie zrobil ba mnie takiego wrazenia, jak knne powiesci Kristin Hannah. Pierwsza polowa ksiazki byla jakas mdla, i gdybym nie czytala innych powiesci tej autorki, to byc moze porzucilabym lekture na tym etapie. Jednak druga czesc, robi wrazenie (!) akcja nabiera tempa, a i sykwetkk bohaterow bardziej wyraziste. Warto przeczytac, choc, jak dla mnie, w powiesciach...

Jedna z najważniejszych książek w moim życiu.
Opowieść o wielkim pragnieniu miłości, odwadze, poświęceniu, cierpieniu podczas wojny... miłości ponad wszystko, do końca. Porusza bezgranicznie.

Dyskusje

9 875