Perfekcyjna pani domu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Filo
poradniki

W Perfekcyjnej pani domu, Anthei Turner znajdziesz porady dotyczące wszelkich aspektów prowadzenie domu od sprzątania, prasowania, zmywania, po urządzanie spotkań i przyjęć. Dzięki prostym lekcjom nauczysz się, w jaki sposób małym wysiłkiem i kosztem uczynić swój dom lepszym. Książka powstała na podstawie kultowego programu emitowanego na TVN Style.

8_oclock | 2014-07-03
Przeczytana: 2012 rok

Zdecydowanie bardziej podobał mi się serial, gdzie wraz z sympatyczną autorką wkraczaliśmy do zagraconych i zabałaganionych angielskich domów, które mieszkańcy z determinacją, w ciągu tygodnia, zamieniali w miłe wnętrza. Książka nie ma tej ikry i ładunku emocjonalnego, jest to usystematyzowany zbiór porad, w większości oczywistych, po części trącących lekką obsesją, ale oczywiście przeczytać można.

kinkiet | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradnik
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Na pierwszy rzut oka Anthea Turner Ameryki nie odkryła, ani nawet Australii. Pełno tu oczywistych oczywistości. Jednak po zgłębieniu się w lekturze okazało się, iż w każdym z 19 rozdziałów znajduje się kilka ciekawych porad. Nie wiem jak w praktyce wypadną, ale jeżeli się sprawdzą, z pewnością ułatwią mi życie. Nie zmienia to faktu, że liczyłam na trochę więcej tych "innowacyjnych" rad. Nie przeszkadza mi też to, iż większość z tego, co tu znajdziemy było powiedziane w telewizyjnym programie. Wolę mieć to wszystko zebrane w jednej książce. Chyba łatwiej znaleźć coś w poradniku niż w odcinku show? Dobra na prezent dla bałaganiarzy, gdyż działa silnie motywująco, na zasadzie - widzisz jakie to proste? Teraz idź i zastosuj się do tego.

Anna | 2011-09-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2011
Przeczytana: 15 września 2011

Świetna książka. Lektura obowiązkowa dla mnie - ponad przeciętnej bałaganiary. Zawiera dużo porad jak łatwo utrzymać dom w czystości, nie używając do tego tony chemikaliów. Do tej pory zawsze mówiłam, że bałagan sam się robi na moich metrach, których ewidentnie jest za mało, a teraz wziełam się za sprzątanie i muszę przyznać duma jaką widzę po osiągnięciu rezultatów jest ogromna ;)

Jagoda | 2013-08-20

Miałam ją i sprezentowałam komuś, choć tak naprawdę te wszystkie rady każdy zna. Czy to od mamy, babci czy Google ;)

Renata Zub | 2012-07-30
Przeczytana: 25 lipca 2012

Każda z nas, od najmłodszych lat, była wychowywana na panią domu. Pielęgnowałyśmy lalki, sadzałyśmy przy stolikach misie i przygotowywałyśmy im wystawne poczęstunki, sprzątałyśmy nasze domki, gotowałyśmy w naszych zabawkowych naczynkach i gościłyśmy nasze babcie i ciocie... I nawet jeśli któraś z pań w dzieciństwie wolała samochody, towarzystwo chłopców i piłkę nożną, to i tak nadejdzie dzień kiedy dopadnie ją kobiece przeznaczenie i stanie się panią domu! :)

Teraz już ja, moje przyjaciółki i większość znajomych pełnimy tę odpowiedzialną rolę i jesteśmy gospodyniami. Dom jest naszym azylem, bezpieczną przystanią. Staramy się, aby był przytulnym schronieniem i żeby wszyscy członkowie naszej rodziny czuli się w nim dobrze... Chcemy, aby był czysty, przytulny i wypełniony miłością. Poza tym dom to nasza wizytówka. Świadczy o nas jako o kobietach, matkach, żonach i gospodyniach. Ale czy któraś z nas z czystym sumieniem nazwie się perfekcyjną panią domu? Ręka do góry...

Podejrzewam,...

frania007 | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Poradnik może i zawiera kilka dobrych rad, ale... Jest kompletnie odrealniona. Zakłada, że każdy posiada dom z ogrodem, automatyczną suszarkę do ubrań (Perfekcyjna nie wie, co to sznurek do prania), posiada miejsce na wielkie domowe archiwum... Choćby nie wiem jak mocno przekonywały mnie telewizyjne Perfekcyjne, po lekturze podręcznika wyłania się obraz Pani Domu, która cały czas musi myśleć o stanie swojej kuchni, codziennie biegać z odkurzaczem, nie może pozwolić sobie pozwolić na lenistwo po pracy ani spontaniczność. Odrealnionych jest też większość porad. Koniecznie trzymaj w kuchni koc gaśniczy! Drabinę przypnij łańcuchem do ściany, żeby złodziej jej nie zabrał! Nie wiesz jak zmyć tusz długopisu? Zadzwoń do producenta i zapytaj czy mają na ten konkrety tusz odplamiacz! Gdyby stosować te rady, czułabym się jak wariatka.

Kasia | 2010-08-31

Anthea to prawdziwa maniaczka czystości! W jej słowniku nie ma pojęcia "nie chce mi się". Zarówno poradnik, jak i każdy odcinek programu tej strażniczki porządku wprawiał mnie w euforyczny nastrój i powodował, że ogarniała mnie przemożna chęć wysprzątania wszystkiego. Dosłownie WSZYSTKIEGO.

Książka ta, to doskonałe kompendium dla początkującej "pani domu", zawiera wiele cennych rad i wskazówek dotyczących prac domowych. Co istotne, Turner propaguje ekologiczne sprzątnie, zamiast zalewającej nas fali detergentów, proponuje niemniej skuteczne w walce z brudem, naturalne środki. Fajna pozycja dla wszystkich osób, które chcą nauczyć się sprawnie organizować pracę w domu, by więcej chwil móc poświęcić na to, co rzeczywiście je pasjonuje.

| 2011-01-22

Jak zauważyłam opinię poprzednich czytelniczek stwierdziłam, że to prawda: leniom to nie pomoże. Niestety. Tutaj jest potrzebny inny poradnik, by zachęcić do jakiejkolwiek pracy. Ale nie będę się rozpisywać o tym;)

Tym którzy mają chęć, albo denerwuje ich wieczny nieporządek we własnym pokoju/mieszkaniu/domu naprawdę pomoże. Wszystko dobrze opisane jak się zabrać do pracy, a przy tym wiele praktycznych rad i wskazówek.
Uwielbiam porządek i jak wszystko jest pięknie poukładane, na swoim miejscu, ale bez przesady;) Dlatego myślę, że warto przeczytać książkę, wzorować się na niej i skorzystać z rad pani Turner, ale bez przesady. Najważniejsze żeby był porządek i czysto :)

adah | 2010-12-22

leniom nawet takie pozycje nie pomogą.

Przeczytana: 14 października 2013

Poradnik ciekawy dla mlodych kobiet, ktorych podobnie jak mnie mama malo co nauczyla a pragna miec piekny uporzadkowany dom. Mysle ze moze byc fajna jako prezent dla mlodej pani domu.