Perfekcyjna pani domu

Wydawnictwo Filo
poradniki
typ
papier
6,7 (250 ocen i 32 opinie)

Opis książki

W Perfekcyjnej pani domu, Anthei Turner znajdziesz porady dotyczące wszelkich aspektów prowadzenie domu od sprzątania, prasowania, zmywania, po urządzanie spotkań i przyjęć. Dzięki prostym lekcjom nauczysz się, w jaki sposób małym wysiłkiem i kosztem uczynić swój dom lepszym. Książka powstała na podstawie kultowego programu emitowanego na TVN Style.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 1969
8_oclock | 2014-07-03
Przeczytana: 2012 rok

Zdecydowanie bardziej podobał mi się serial, gdzie wraz z sympatyczną autorką wkraczaliśmy do zagraconych i zabałaganionych angielskich domów, które mieszkańcy z determinacją, w ciągu tygodnia, zamieniali w miłe wnętrza. Książka nie ma tej ikry i ładunku emocjonalnego, jest to usystematyzowany zbiór porad, w większości oczywistych, po części trącących lekką obsesją, ale oczywiście przeczytać można.

kinkiet | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradnik
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Na pierwszy rzut oka Anthea Turner Ameryki nie odkryła, ani nawet Australii. Pełno tu oczywistych oczywistości. Jednak po zgłębieniu się w lekturze okazało się, iż w każdym z 19 rozdziałów znajduje się kilka ciekawych porad. Nie wiem jak w praktyce wypadną, ale jeżeli się sprawdzą, z pewnością ułatwią mi życie. Nie zmienia to faktu, że liczyłam na trochę więcej tych "innowacyjnych" rad. Nie przeszkadza mi też to, iż większość z tego, co tu znajdziemy było powiedziane w telewizyjnym programie. Wolę mieć to wszystko zebrane w jednej książce. Chyba łatwiej znaleźć coś w poradniku niż w odcinku show? Dobra na prezent dla bałaganiarzy, gdyż działa silnie motywująco, na zasadzie - widzisz jakie to proste? Teraz idź i zastosuj się do tego.

Anna | 2011-09-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2011
Przeczytana: 15 września 2011

Świetna książka. Lektura obowiązkowa dla mnie - ponad przeciętnej bałaganiary. Zawiera dużo porad jak łatwo utrzymać dom w czystości, nie używając do tego tony chemikaliów. Do tej pory zawsze mówiłam, że bałagan sam się robi na moich metrach, których ewidentnie jest za mało, a teraz wziełam się za sprzątanie i muszę przyznać duma jaką widzę po osiągnięciu rezultatów jest ogromna ;)

Renata | 2012-07-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 25 lipca 2012

Każda z nas, od najmłodszych lat, była wychowywana na panią domu. Pielęgnowałyśmy lalki, sadzałyśmy przy stolikach misie i przygotowywałyśmy im wystawne poczęstunki, sprzątałyśmy nasze domki, gotowałyśmy w naszych zabawkowych naczynkach i gościłyśmy nasze babcie i ciocie... I nawet jeśli któraś z pań w dzieciństwie wolała samochody, towarzystwo chłopców i piłkę nożną, to i tak nadejdzie dzień kiedy dopadnie ją kobiece przeznaczenie i stanie się panią domu! :)

Teraz już ja, moje przyjaciółki i większość znajomych pełnimy tę odpowiedzialną rolę i jesteśmy gospodyniami. Dom jest naszym azylem, bezpieczną przystanią. Staramy się, aby był przytulnym schronieniem i żeby wszyscy członkowie naszej rodziny czuli się w nim dobrze... Chcemy, aby był czysty, przytulny i wypełniony miłością. Poza tym dom to nasza wizytówka. Świadczy o nas jako o kobietach, matkach, żonach i gospodyniach. Ale czy któraś z nas z czystym sumieniem nazwie się perfekcyjną panią domu? Ręka do góry...

Podejrzewam,...

Kasia | 2010-08-31

Anthea to prawdziwa maniaczka czystości! W jej słowniku nie ma pojęcia "nie chce mi się". Zarówno poradnik, jak i każdy odcinek programu tej strażniczki porządku wprawiał mnie w euforyczny nastrój i powodował, że ogarniała mnie przemożna chęć wysprzątania wszystkiego. Dosłownie WSZYSTKIEGO.

Książka ta, to doskonałe kompendium dla początkującej "pani domu", zawiera wiele cennych rad i wskazówek dotyczących prac domowych. Co istotne, Turner propaguje ekologiczne sprzątnie, zamiast zalewającej nas fali detergentów, proponuje niemniej skuteczne w walce z brudem, naturalne środki. Fajna pozycja dla wszystkich osób, które chcą nauczyć się sprawnie organizować pracę w domu, by więcej chwil móc poświęcić na to, co rzeczywiście je pasjonuje.

| 2011-01-22

Jak zauważyłam opinię poprzednich czytelniczek stwierdziłam, że to prawda: leniom to nie pomoże. Niestety. Tutaj jest potrzebny inny poradnik, by zachęcić do jakiejkolwiek pracy. Ale nie będę się rozpisywać o tym;)

Tym którzy mają chęć, albo denerwuje ich wieczny nieporządek we własnym pokoju/mieszkaniu/domu naprawdę pomoże. Wszystko dobrze opisane jak się zabrać do pracy, a przy tym wiele praktycznych rad i wskazówek.
Uwielbiam porządek i jak wszystko jest pięknie poukładane, na swoim miejscu, ale bez przesady;) Dlatego myślę, że warto przeczytać książkę, wzorować się na niej i skorzystać z rad pani Turner, ale bez przesady. Najważniejsze żeby był porządek i czysto :)

adah | 2010-12-22

leniom nawet takie pozycje nie pomogą.

Jagoda | 2013-08-20

Miałam ją i sprezentowałam komuś, choć tak naprawdę te wszystkie rady każdy zna. Czy to od mamy, babci czy Google ;)

Katarzyna | 2015-03-07
Przeczytana: 2013 rok

Świetna pozycja dla każdej kobiety! Dla panów też coś się znajdzie.
Dobrze napisana książka, pełna porad i cennych wskazówek, która nieraz przyszła mi z pomocą.

I nie zgodzę się, że jest dla samych bałaganiarzy/syfiarzy/leni czy, że nic interesującego tam nie ma, a Google/babcia/koleżanka/ wie lepiej. Każde zdanie było w programie, a ja wiem przecież lepiej.. Taki opinie sprawiają, że aż się we mnie gotuje.

W Internecie szukasz tego co cię konkretnie interesuje w danej chwili. Ok - poplamił mi się dywan, biegnę do nieśmiertelnej wyszukiwarki i bum, odkrycie roku. Ja nauczyłam się na błędach, żeby nie polegać aż tak na radach z forum: wypróbuj może pomoże, sprawdź co bo ja nigdy nie sprawdzałam itp. Kiedyś ktoś mi coś polecił i narobił się z tego raban. W książce mam sprawdzone triki (praktycznie naturalne bez żadnej chemii) na pozbycie się zarówno szkodliwych plam/zapachów, kiedy sprzątam i np.: jak uporządkować swoje papiery, które ciągle się walają po domu, jak zorganizować...

Meli | 2011-07-26

Praktyczna i bardzo ciekawa ksiazka - przede wszystkich dla osob z 2 lewymi raczkami ;-) Wiele wspanialych rad dot. np. porzadkowania kazdego rodzaju pomieszczenia. Ksiazka jest bardzo przejrzyscie (i praktycznie) napisana. Znajdziemy w niej wiele dobrych rad "babuni". Polecam kazdej poczatkujacej (i nie tylko) pani domu :-)

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Simon Beckett
    47. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Wiktor Suworow
    68. rocznica
    urodzin
    Najstraszliwsze zbrodnie w dziejach cywilizacji są dziełem ludzi, którzy nie pili, nie palili, nie zdradzali swoich żon i karmili wiewiórki z ręki.
  • Hanna Januszewska
    110. rocznica
  • Peter S. Beagle
    76. rocznica
    Ten wybierać drogę musi,
    komu wszelki szlak odcięło.
    Utracone wiecznie kusi,
    co minęło to minęło.
  • Adolf Hitler
    126. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    105. rocznica
  • Ian Watson
    72. rocznica
  • Julie Powell
    42. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy.
    To radość.
  • Merete Lien
    63. rocznica
    urodzin
    Wielka miłość bywa egoistyczna.
  • Arto Paasilinna
    73. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Elina Hirvonen
    40. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Mary Hoffman
    70. rocznica
  • Bram Stoker
    103. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.
  • Kacper Godycki-Ćwirko
    3. rocznica
    śmierci
    W czasie mojej podróży spotkałem wiele osób, które uświadomiły mi, że życie mija zbyt szybko, by warto było tracić czas na pracę tylko po to, aby dotrzymać kroku innym, by nie mieć mniej. Pracować, aby kupić dom, samochód, superciuchy. Ubrania szybko przestają być modne, dom staje się za ciasny, sam... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku