Okładka książki Perfekcyjna pani domu

Filo
poradniki
typ
papier
6,71 (244 ocen i 30 opinii)

Opis książki

W Perfekcyjnej pani domu, Anthei Turner znajdziesz porady dotyczące wszelkich aspektów prowadzenie domu od sprzątania, prasowania, zmywania, po urządzanie spotkań i przyjęć. Dzięki prostym lekcjom nauczysz się, w jaki sposób małym wysiłkiem i kosztem uczynić swój dom lepszym. Książka powstała na podstawie kultowego programu emitowanego na TVN Style.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
8_oclock | 2014-07-03
Przeczytana: 2012 rok

Zdecydowanie bardziej podobał mi się serial, gdzie wraz z sympatyczną autorką wkraczaliśmy do zagraconych i zabałaganionych angielskich domów, które mieszkańcy z determinacją, w ciągu tygodnia, zamieniali w miłe wnętrza. Książka nie ma tej ikry i ładunku emocjonalnego, jest to usystematyzowany zbiór porad, w większości oczywistych, po części trącących lekką obsesją, ale oczywiście przeczytać można.

kinkiet | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradnik
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Na pierwszy rzut oka Anthea Turner Ameryki nie odkryła, ani nawet Australii. Pełno tu oczywistych oczywistości. Jednak po zgłębieniu się w lekturze okazało się, iż w każdym z 19 rozdziałów znajduje się kilka ciekawych porad. Nie wiem jak w praktyce wypadną, ale jeżeli się sprawdzą, z pewnością ułatwią mi życie. Nie zmienia to faktu, że liczyłam na trochę więcej tych "innowacyjnych" rad. Nie przeszkadza mi też to, iż większość z tego, co tu znajdziemy było powiedziane w telewizyjnym programie. Wolę mieć to wszystko zebrane w jednej książce. Chyba łatwiej znaleźć coś w poradniku niż w odcinku show? Dobra na prezent dla bałaganiarzy, gdyż działa silnie motywująco, na zasadzie - widzisz jakie to proste? Teraz idź i zastosuj się do tego.

Anna | 2011-09-16
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2011
Przeczytana: 15 września 2011

Świetna książka. Lektura obowiązkowa dla mnie - ponad przeciętnej bałaganiary. Zawiera dużo porad jak łatwo utrzymać dom w czystości, nie używając do tego tony chemikaliów. Do tej pory zawsze mówiłam, że bałagan sam się robi na moich metrach, których ewidentnie jest za mało, a teraz wziełam się za sprzątanie i muszę przyznać duma jaką widzę po osiągnięciu rezultatów jest ogromna ;)

Renata | 2012-07-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 25 lipca 2012

Każda z nas, od najmłodszych lat, była wychowywana na panią domu. Pielęgnowałyśmy lalki, sadzałyśmy przy stolikach misie i przygotowywałyśmy im wystawne poczęstunki, sprzątałyśmy nasze domki, gotowałyśmy w naszych zabawkowych naczynkach i gościłyśmy nasze babcie i ciocie... I nawet jeśli któraś z pań w dzieciństwie wolała samochody, towarzystwo chłopców i piłkę nożną, to i tak nadejdzie dzień kiedy dopadnie ją kobiece przeznaczenie i stanie się panią domu! :)

Teraz już ja, moje przyjaciółki i większość znajomych pełnimy tę odpowiedzialną rolę i jesteśmy gospodyniami. Dom jest naszym azylem, bezpieczną przystanią. Staramy się, aby był przytulnym schronieniem i żeby wszyscy członkowie naszej rodziny czuli się w nim dobrze... Chcemy, aby był czysty, przytulny i wypełniony miłością. Poza tym dom to nasza wizytówka. Świadczy o nas jako o kobietach, matkach, żonach i gospodyniach. Ale czy któraś z nas z czystym sumieniem nazwie się perfekcyjną panią domu? Ręka do góry...

Podejrzewam, że n...

Kasia | 2010-08-31

Anthea to prawdziwa maniaczka czystości! W jej słowniku nie ma pojęcia "nie chce mi się". Zarówno poradnik, jak i każdy odcinek programu tej strażniczki porządku wprawiał mnie w euforyczny nastrój i powodował, że ogarniała mnie przemożna chęć wysprzątania wszystkiego. Dosłownie WSZYSTKIEGO.

Książka ta, to doskonałe kompendium dla początkującej "pani domu", zawiera wiele cennych rad i wskazówek dotyczących prac domowych. Co istotne, Turner propaguje ekologiczne sprzątnie, zamiast zalewającej nas fali detergentów, proponuje niemniej skuteczne w walce z brudem, naturalne środki. Fajna pozycja dla wszystkich osób, które chcą nauczyć się sprawnie organizować pracę w domu, by więcej chwil móc poświęcić na to, co rzeczywiście je pasjonuje.

Kainis | 2011-01-22

Jak zauważyłam opinię poprzednich czytelniczek stwierdziłam, że to prawda: leniom to nie pomoże. Niestety. Tutaj jest potrzebny inny poradnik, by zachęcić do jakiejkolwiek pracy. Ale nie będę się rozpisywać o tym;)

Tym którzy mają chęć, albo denerwuje ich wieczny nieporządek we własnym pokoju/mieszkaniu/domu naprawdę pomoże. Wszystko dobrze opisane jak się zabrać do pracy, a przy tym wiele praktycznych rad i wskazówek.
Uwielbiam porządek i jak wszystko jest pięknie poukładane, na swoim miejscu, ale bez przesady;) Dlatego myślę, że warto przeczytać książkę, wzorować się na niej i skorzystać z rad pani Turner, ale bez przesady. Najważniejsze żeby był porządek i czysto :)

adah | 2010-12-22

leniom nawet takie pozycje nie pomogą.

Jagoda | 2013-08-20

Miałam ją i sprezentowałam komuś, choć tak naprawdę te wszystkie rady każdy zna. Czy to od mamy, babci czy Google ;)

Meli | 2011-07-26

Praktyczna i bardzo ciekawa ksiazka - przede wszystkich dla osob z 2 lewymi raczkami ;-) Wiele wspanialych rad dot. np. porzadkowania kazdego rodzaju pomieszczenia. Ksiazka jest bardzo przejrzyscie (i praktycznie) napisana. Znajdziemy w niej wiele dobrych rad "babuni". Polecam kazdej poczatkujacej (i nie tylko) pani domu :-)

ania | 2010-12-01

Kalendarium literackie
  • Szczepan Twardoch
    35. rocznica
    urodzin
    Można umierać ładnie i brzydko, to jasne, tak jak można mieć dobre i złe maniery przy stole. A wy nie potraficie nawet zabić zwierzęcia, które potem jecie, zamykacie całe to zabijanie do fabryk i udajecie, że go nie ma. Co jest, wierzcie mi, wyjątkowo żałosne. Te wasze płacze, że ktoś zabił pieska,... pokaż więcej
  • Krystyna Kofta
    72. rocznica
    urodzin
    ...rozbierz się, zdejmij wszystko, zdejmij skórę, teraz chcę Twojej duszy...
  • Beverly Barton
    68. rocznica
    urodzin
    Na zawsze pozostaje w nas jakaś cząstka naszego dzieciństwa,naszej młodości. Czy tego chcesz, czy nie.
  • Donna Tartt
    51. rocznica
    urodzin
    Piękno to strach. Cokolwiek nazywamy pięknym, boimy się tego
  • Giuseppe Tomasi di Lampedusa
    118. rocznica
    urodzin
    Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić.
  • Damian Dibben
    49. rocznica
    urodzin
    Dzień po dniu mozolnego wkuwania. Daty, wzory, równania... Tylko w jakim celu? Żeby zdać jakieś bezsensowne egzaminy? Żeby pójść do kolejnej, tak zwanej wyższej szkoły? Żeby zasłużyć na nagrodę w postaci równie nużącej bezbarwnej pracy i tak doczekać banalnej, nic nieznaczącej śmierci? Jeśli zależy... pokaż więcej
  • Jan Potocki
    199. rocznica
    śmierci
    Mało kto potrafi zapomnieć o samym sobie; znajdziesz samolubstwo w radach, jakich ludzie ci będą udzielać, w przysługach, jakie ci wyświadczą, w związkach, jakich pragną, i przyjaźniach, jakie zawierają. Przejęci własnym interesem, choćby najbardziej oddalonym, obojętni są na wszystko, co się ich ni... pokaż więcej
  • Anatolij Rybakow
    16. rocznica
    śmierci
    Zdobyć władzę najwyższą i nie móc jej utrzymać - oto los nieudolnych polityków, utrzymać się przy władzy jest znacznie trudniej, niż ją zdobyć.

Znajdź nas na Facebooku