Hej mamo, hej tato

Tłumaczenie: Grzegorz Abgarowicz
Wydawnictwo: Marba Crown Ltd.
Hej mar, hej far
Róża_Bzowa

Mama i tata nazywają go telefonem. Nie jest to prawdziwa, żywa osoba ani nic w tym rodzaju, ale mimo to bardzo dużo z nim rozmawiają. Czasem, widocznie kiedy zaczyna się nudzić, denerwuje się i woła ich: "dzyń... dzyń...". Wtedy któreś z rodziców przybiega i mówi do niego uspokajająco. Najlepsza do rozmowy z telefonem jest moja mama. Za-wsze kiedy rozmawia z nim o mnie, trwa to bardzo długo. Od czasu do czasu ja też próbuję z nim rozmawiać, ale wydaje mi się, że on nie rozumie, co mam na myśli mówiąc: "ablablablabla" i odpowiada tylko "piip-piip-piip", a to nie jest to, co nazwałbym przyjemną pogawędką. A kiedy kręcę tarczą dokładnie tak jak mama albo tata, czasem mówi coś naprawdę i wtedy ja też mówię coś napraw-dę. Na przykład: "buu-buu-oodija-baach-te-te-gogogo". A kiedy powiem tak dużo, on pyta mnie, z kim chcę mówić. Z kim?! Oczywiście z nim, z naszym telefonem. Czy uważacie, że on naprawdę nie rozumie?

źródło opisu: http://www.webook.pl/b-24929,Hej_Mamo_Hej_Tato.html

ira | 2012-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 lipca 2012

Nieco mniej zabawna niż "Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat", ale nadal zapewnia godzinkę miłej rozrywki.
Warunki młodych rodziców są w dzisiejszych czasach już inne, ciekawie więc się czyta o tetrowych pieluszkach i radiach tranzystorowych...

| 2011-10-20

Świetna książka, kilka lat temu wygrzebałam ją ze starych książek mojej matki i od razu wzięłam się za czytanie. Czytałam ją już z 10 razy, bardzo wciągająca, lekko się czyta, wystarcza pół godzinki na całą książkę, napisana prostym, zabawnym językiem. Szczerze polecam. :)

luciferii | 2016-06-16
książek: 2009